Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Od początku roku na drogach naszego powiatu prawo jazdy straciło ponad 200 kierowców

Autor admin
Data utworzenia: 22 wrzesień 2020, 13:51 Wszystkich komentarzy: 1


Od początku roku na drogach naszego powiatu prawo jazdy straciło ponad 200 kierowców

Od początku roku na terenie powiatu legnickiego już blisko 400 osób utraciło swoje uprawnienia za nieodpowiedzialną jazdę. Funkcjonariusze drogówki zapowiadają bezwzględne represje wobec kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W samym minionym tygodniu policjanci zatrzymali kilku piratów drogowych, którzy poruszali się ze znaczną prędkością po drogach naszego powiatu. Od początku roku funkcjonariusze ujawnili przeszło 4 200 wykroczeń przekroczenia prędkości, prawo jazdy straciło ponad 200 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy na terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km/h/.

- Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podejmując różne działania kontrolno-prewencyjne. Niestety na drogach wciąż dochodzi do wypadków, w których osoby ponoszą obrażenia ciała lub giną na miejscu. Jedną z głównych przyczyn tych zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu - informuje podkom. Jagoda Ekiert.

O tym, jak dużym problemem na naszych drogach jest przekraczanie dozwolonej prędkości, najlepiej świadczy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W minionym miesiącu mieszkańcy powiatu legnickiego dokonali 203 zgłoszeń, z czego 79 zaznaczonych na mapie punktów dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Czarnym punktem na mapie gminy Chojnów jest Krzywa, gdzie kierowcy notorycznie ignorują zalecenia dotyczące prędkości.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ludzie zgłaszają i zgłaszają i co z tego? Nie widać żadnej poprawy w Krzywej. Szkoda gadać
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform