Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Budowa kanalizacji w Białej i Kolonii Kołłątaja

Autor admin
Data utworzenia: 22 wrzesień 2020, 12:32 Wszystkich komentarzy: 3


Budowa kanalizacji w Białej i Kolonii Kołłątaja

Ze znacznymi utrudnieniami drogowymi od kilku tygodni zmagają się mieszkańcy Białej i Kolonii Kołłątaja. W miejscowościach tych trwa zapowiadana od miesięcy budowa sieci kanalizacyjnej.

Prowadzone w Białej i Kolonii Kołłątaja prace to kolejny etap budowy sieci kanalizacji w tej części gminy Chojnów. Pierwszym etapem były Zamienice, potem przyszedł czas na Rokitki, Czernikowice i w końcu Białą. Kanalizacja sanitarna sprawdzona będzie do oczyszczalni zlokalizowanej w Goliszowie.

Realizacja projektu ma zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort bytowo-socjalny mieszkańcom, a także podmiotom gospodarczym. - Efektami rzeczowymi inwestycji będą wybudowane elementy infrastruktury, natomiast efektami ekologicznymi stanie się wzrost liczby nowych użytkowników instalacji wodno-ściekowych oraz prawidłowo zutylizowany ładunek zanieczyszczeń - wyjaśniał wójt Andrzej Pyrz.

W lipcu poinformowaliśmy o wsparciu dla inwestycji ze strony Samorządu Województwa Dolnośląskiego, który zobligował się do przekazania pomocy w wysokości przekraczającej 1,5 miliona złotych, na realizację kanalizacji sanitarnej dla Kolonii Białej oraz Kolonii Kołłątaja w ramach operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - informuje Urząd Gminy.

Zadanie - zarówno w Białej jak i Białej Kolonii i Kolonii Kołłątaja - jest realizowane przez firmę Wodrol z Kiełczowa. W przypadku podchojnowskich kolonii termin zakończenia prac określony został na czerwiec 2021 roku. Wykonanie sieci kanalizacyjnej w Białej ma nastąpić do końca 2022 roku, przy czym części I do 31.12.2020, części II do 31.12.2021, części III do 31.12.2022.

Inwestycja wiąże się z tymczasowymi utrudnieniami dla mieszkańców Białej i Kolonii Kołłątaja. Prowadzone prace, powodują, że mieszkańcy chcąc dojechać do swoich posesji muszą korzystać z bocznych dróg, których stan pozostawia wiele do życzenia. W samej Białej trwają w chwili obecnej prace nad rekonstrukcją głównej drogi - ruch odbywa się wahadłowo.Komentarze

a kiedy wójt ma zamiar wybudować kanalizację albo gaz w Krzywej? Dlaczego ciągle nas się pomija?
zgłoś komentarz
Dlatego ,że Krzywa głosowała by Biała + Kołłątaja nie przyłączać do miasta.
zgłoś komentarz
ech, jak się patrzy na na Gminę Warta Boleslawiecka to aż słów brak -,-"
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.