Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Wójt: Problem wykluczenia transportowego powinien ulec zdecydowanej poprawie

Autor admin
Data utworzenia: 11 wrzesień 2020, 14:08 Wszystkich komentarzy: 0


Wójt: Problem wykluczenia transportowego powinien ulec zdecydowanej poprawie

- Niebawem problemy tzw. wykluczenia transportowego mieszkańców naszej gminy powinny ulec zdecydowanej poprawie – zaznacza wójt Andrzej Pyrz, który podjął rozmowy z nowym przewoźnikiem, w sprawie możliwości poszerzenia zakresu jego usług i rozważenia wprowadzenia dodatkowych kursów dla osób nie objętych przetargiem.

PKS Lubin, który od wielu lat był lokalnym przewoźnikiem, w tym roku nie stanął do przetargu a postępowanie wgrał prywatny przewoźnik.

- Wójt Gminy Chojnów natychmiast po wyłonieniu realizatora zadania podjął rozmowy z nowym przewoźnikiem, w sprawie możliwości poszerzenia zakresu jego usług i rozważenia wprowadzenia dodatkowych kursów dla osób nie objętych przetargiem. Aby przewoźnik mógł świadczyć usługi, wymagane jest spełnienie warunków techniczno-logistycznych oraz pozyskanie stosownych dokumentów i pozwoleń na wykonywanie zadań z zakresu transportu publicznego, o które już wystąpił do starostwa powiatowego w Legnicy - informuje Urząd Gminy.

Zdaniem Wójta, problemy wykluczenia transportowego mieszkańców naszej gminy powinny ulec zdecydowanej poprawie. - Nowy przewoźnik przychylnie ustosunkował się do naszych próśb i przesłał nam już wstępne rozkłady jazdy. Połączenia prawdopodobnie zostaną wznowione od 14 września 2020 r., ale ten termin nie jest jednak ostateczny, ponieważ jest uzależniony od reakcji starostwa, które zajmuje się wydawaniem odpowiednich dokumentów i pozwoleń - informuje Wójt, który zapowiada także inicjowanie spotkań przedstawicieli gmin z terenu całego powiatu legnickiego, na którym będą podejmowane próby wspólnego rozwiązania problemu z transportem publicznym w naszym regionie.

fot. UG ChojnówKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform