Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Rozpoczęła się przebudowa "amfiteatru"

Autor admin
Data utworzenia: 10 wrzesień 2020, 16:47 Wszystkich komentarzy: 1


Rozpoczęła się przebudowa "amfiteatru"

Urząd Miejski poinformował o rozpoczęciu przebudowy "amfiteatru" w Parku Śródmiejski, który docelowo ma stać się dopełnieniem malowniczej przestrzeni.

- Obecnie trwają prace usuwania nawierzchni utwardzonej, fragmentów murków do warstwy konstrukcyjnej, a także schody. Następnie po odpowiednim przygotowaniu położona zostanie ręcznie nowa warstwa tynkarska na całości ścian i murków amfiteatru - informuje UM.

Decyzję o przebudowie "amfiteatru" podjęli sami chojnowianie, głosując na tę konkretną inwestycję w budżecie obywatelskim dwa lata temu. Celem inwestycji ma być przywrócenie amfiteatrowi dawnej świetności i stworzenie atrakcyjnego miejsca spotkań kulturalnych dla mieszkańców Chojnowa. Na projekt zagłosowało 214 mieszkańców naszego miasta.

Projekt zakłada wymianę nawierzchni utwardzonej, przebudowanie obecnych ścian schodów, montaż mobilnego zadaszenia nad sceną środkową z żagli materiałowych montowanych na konstrukcji słupowej oraz wykonanie skarp do ścian schodów terenowych.

Dotychczasowa nawierzchnia tego miejsca określona została w urzędowym komunikacie jako "mocno zużyta czasowo i mechanicznie". Przez lata było to głównie miejsce alkoholowych schadzek. Czy po remoncie będzie inaczej? Zobaczymy. Realistyczne podejście do tematu i obserwacja sąsiedniego niedawno wyremontowanego parku z koszami na śmieci wypełnionymi butelkami po piwie skłania raczej do sceptycyzmu. Pozostaje liczyć, że chojnowianie docenią nowy wizerunek tego miejsca.


Komentarze

Ciekawe jakie imprezy będą się tam odbywać? U nas imprez,jak na lekarstwo, jedynie Dni Chojnowa i czasem coś w Rynku. A amfiteatr to za duże słowo, bo w amfiteatrze są łąwki.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform