Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Bokserzy Champion Powiat Legnicki ponownie zwyciężają!

Autor Maciek
Data utworzenia: 29 maj 2012, 08:30 Wszystkich komentarzy: 0


Bokserzy Champion Powiat Legnicki ponownie zwyciężają!

W miniony weekend odbyła się Gala Bokserska w Lwówku Śląskim. Na imprezie nie zabrakło przedstawicieli Champion Powiat Legnicki, którzy jak to zwykle bywa pokazali się z jak najlepszej strony. Pod opieką trenera pana Arkadiusza Lewandowskiego nasi zawodnicy zwyciężyli trzykrotnie i osiągnęli jeden remis.

W zawodach udział wzięło 50 bokserów niemalże we wszystkich kategoriach wagowych. Gala cieszyła się dużym zainteresowaniem, na imprezę przybyło kilkuset okolicznych mieszkańców, którzy wiernie kibicowali zawodnikom. Tak duże zainteresowanie zaskoczyło nawet samych organizatorów, gdyż zwykle imprezy takie odbywają się przy znacznie mniejszej publice.

Impreza została przygotowana przez Box-Lwówek Śląski oraz klub TOP Bolesławiec i odbyła się w Lwóweckiej Hali Sportowej. Na gali zjawiło się wiele znakomitości związanych z boksem. Wśród publiczności pojawiły się takie znakomitości jak: Ryszard Tomczyk – mistrz Europy i olimpijczyk, Wojciech Bartnik – brązowy medalista z Barcelony, trzykrotny uczestnik mistrzostw świata i mistrzostw Euopy, Piotr Szczypulski – wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju oraz Leszek Piotrowski, który jest trenerem kadry kobiet w boksie.

Champion Powiat Legnicki wystawił do zawodów następujących zawodników:

1. Mateusz Stachurka

2. Kamil Mroczkowiski

3. Jakub Czapski

4. Rafał Góralik

5. Oskar Łużny

Mateusz zdecydowanie pokonał swojego przeciwnika 12 do 6. Była to bardzo dobra walka. Niestety przeciwnik Kamila Mroczkowskiego w ostatniej chwili zrezygnował z walki, zatem nasz reprezentant skrzyżował rękawice z Jakubem Czapskim. Całe starcie zakończyło się remisem 9:9. W kategorii 80kg Rafał Góralik po wyrównanej walce pokonał reprezentanta Lwówka Śląskiego 9:8. Ostatni bokser z Chojnowa - Oskar Łużny nie stoczył swojego pojedynku wskutek wycofania się przeciwnika.

Klub pragnie złożyć serdeczne podziękowania za wsparcie firmie Wojcieszowianka oraz Starostwu Powiatowemu w Legnicy.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.