Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Setki ludzi podczas chojnowskiej "Nocy w Muzeum"

Autor admin
Data utworzenia: 28 maj 2012, 12:17 Wszystkich komentarzy: 4


Setki ludzi podczas chojnowskiej "Nocy w Muzeum"

Za nami „Noc w Muzeum”. Chojnów wzorem innych miast po raz pierwszy przystąpił do organizacji tego wydarzenia, które w całej Europie cieszy się ogromnym powodzeniem. Również w naszym mieście ilość odwiedzającym była ogromna, wręcz przerosła oczekiwania organizatorów. Podczas pierwszej „Nocy w Muzeum” mogliśmy zwiedzić muzeum, wybić pamiątkową monetę, wejść na punkt widokowy Baszty Tkaczy czy udać się w pełną zagadek „Wyprawę Odkrywców”.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) odbyła się w 1997 roku w Berlinie. W związku ze sporym zainteresowaniem inne europejskie miasta zaczęły przemycać pomysł na swój teren. Obecnie organizowana jest w ponad 120 miastach, w tym – od tego roku – w Chojnowie. Noc Muzeów w Polsce zagościła po raz pierwszy w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym.


Zgodnie z pierwotną ideą chojnowskie Muzeum Regionalne zapewniło zwiedzającym wiele atrakcji. W okolicach godziny 18:00 uroczyście otwarto lapidarium. Pośród publiczności przechadzały się wytwornie ubrane damy, a pośród nich Kuchcik zachęcający nas do uczestnictwa w „Wyprawie Odkrywców”…

O 18:30 udostępniono kolejne atrakcje – otwarty został punkt widokowy na Baszcie Tkaczy, wtedy też rozpoczęła się wyprawa przez zabytkowe wnętrza zamku, dzięki której można było poznać opowieść o kuchciku księcia, którego szczątki – podobno – zamurowane są w muzealnym wykuszu.


Godzina 19:00 to koncert znanego chojnowskim „bywalcom” zespołu muzyki dawnej – All’Antico. Muzyka wykonywana przez młodych mężczyzn z naszego miasta przeniosła wszystkich w odległe czasy i nadała charakteru temu dniu.

W międzyczasie goście zwiedzali Muzeum, zajadali się pyszną grochówką, Mincerz wybijał pamiątkowe monety. Ogromną atrakcją były ogłuszające strzały z armaty i grupa odtwarzająca pruski regiment piechoty Alt Kreytzen.


A gdy nastała ciemność klimatycznym śpiewem uraczył nas miejscowy chór Skoranta tworząc niepowtarzalną atmosferę. Każdy szczegół idealnie komponował się ze sobą tworząc idealną całość.

Przez Muzeum Regionalne w Chojnowie tego dnia „przewinęły” się setki zwiedzających, nie tylko z naszego miasta. Byli goście z Bolesławca, Jawora i innych odległych miast. Każdy wychodził zachwycony i zapewniał, że za rok pojawi się ponownie, z rodziną i przyjaciółmi.


Głównym celem imprezy była promocja działalności muzeum oraz zachęcenie publiczności do spotkań z muzealnikami. W Chojnowie pomysł „wypalił” – „Noc w Muzeum” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzięki czemu możemy liczyć na kolejną edycję, której już dziś nie możemy się doczekać!Komentarze

Byłam super się bawiłam :) Ale na zdjęcie się nie załapałam :(
zgłoś komentarz
Widzę że świetna impreza i szkoda że głośniej niereklamowana bo zapewne było by więcej ludzi .Więcej tego typu akcji i lepsza reklama .
zgłoś komentarz
Brawo, Brawo, Brawo. Takie imprezy są w Chojnowie potrzebne. Super, że zgromadziła się tak duża ilość osób w jednym miejscu i o jednym czasie. Czekamy na kolejną noc w muzeum taką, która rozpocznie się jeszcze później niż ta.
zgłoś komentarz
Więcej takich imprez dla Chojnowian :D
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform