Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Słupki i łańcuchy na Samorządowej - skąd takie rozwiązanie?

Autor admin
Data utworzenia: 25 sierpień 2020, 14:04 Wszystkich komentarzy: 0


Słupki i łańcuchy na Samorządowej - skąd takie rozwiązanie?

Pod koniec minionego tygodnia spore zainteresowanie wzbudziło nadesłane do naszej redakcji zdjęcie z ulicy Samorządowej, przedstawiające słupki i łańcuchy ustawione w poprzek chodnika. Same łańcuchy na chodniku zostały zdemontowane - dlaczego jednak ktoś zdecydował się na takie rozwiązanie? O odpowiedź zapytaliśmy przedstawicieli Chojnowskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Słupki zamontowane zostały w poprzek chodnika, stanowiącego najkrótsze przejście od strony miasta w kierunku bloków 2, 3. Chodnik przebiegał w bezpośrednim sąsiedztwie bloku nr 1.

O zamontowaniu słupków poinformowali nas mieszkańcy ulicy Samorządowej, którzy zwracają uwagę, że zmiany nie były z nimi konsultowane. - Obecnie między słupkami montowane są łańcuchy, co znaczy że chodnik będzie bezużyteczny. Mieszkańcy bloków 2 i 3 mają chodzić dookoła chodnikiem przed blokiem nr 1 - komentowała w miniony czwartek zaniepokojona mieszkanka ulicy Samorządowej - Oba chodniki są własnością wspólnoty bloku nr 1 i to oni rzekomo podjęli taką decyzję. Za chwilę zamkną nam i drugi chodnik za wzmożony ruch i zostanie nam ulica - dodała.

Samorządowa w czwartek - zdjęcie nadesłane

I rzeczywiście - wkrótce pomiędzy słupkami zawisły łańcuchy blokujące przejście chodnikiem. Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak długo - wkrótce łańcuchy w miejscu chodnika zostały zdemontowane - pozostawiono je jedynie w miejscu trawnika.

Dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie?

Władztwo nad tym gruntem ma wspólnota

O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy przedstawicieli Chojnowskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pod którego opieką znajduje się wspólnota mieszkańców Samorządowej 1. Jak poinformowała nas Kierownik Oddziału Budynków Mieszkalnych, słupki zamontowane zostały na gruncie wspólnoty, która ma władztwo nad tym obszarem.

Mieszkańcy Samorządowej 1 od kilku lat zwracali uwagę na problem korzystania z chodnika przez kierowców, którzy przejeżdżali pod blokiem. Zarząd wspólnoty na zebraniach od trzech lat postulował rozwiązanie tego problemu - w tym roku zlecił wykonanie ograniczenia w postaci słupków. Członkowie zarządu indywidualnie wskazali miejsce gdzie i w jaki sposób na ich gruncie należy wmontować słupki.

Jak podkreśla przedstawicielka Oddziału Budynków Mieszkalnych, zastosowane rozwiązanie jest ukierunkowane przede wszystkim na zablokowanie ruchu kołowego w tym miejscu; nie ma także żadnego zagrożenia jeżeli chodzi o podjazd dla straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego, które ma możliwość przejazdu od strony przedniej.

Samorządowa dzisiaj

Niewielka zmiana wzbudziła spore zamieszanie. W chwili obecnej jednak ruch pieszy może odbywać się bez przeszkód.


Wyświetl większą mapę


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform