Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Narodowe Czytanie 2020 w Chojnowie - bezpośrednio i online

Autor admin
Data utworzenia: 25 sierpień 2020, 11:12 Wszystkich komentarzy: 0


Narodowe Czytanie 2020 w Chojnowie - bezpośrednio i online

Wrzesień od kilku lat kojarzy nam się z Narodowym Czytaniem, akcją społeczną propagującą znajomość literatury narodowej. W organizację wydarzenia co roku włączają się chojnowska Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz lokalne szkoły. Nie inaczej będzie w tym roku.

Tym razem jednak centrum wydarzeń stanowić będą chojnowskie szkoły, które po wielomiesięcznej przerwie powracają do funkcjonowania.

- W Narodowym Czytaniu w Chojnowie uczestniczyć będą mieszkańcy miasta – w formie bezpośredniej i on-line. Zrealizowany zostanie film prezentujący czytanie fragmentów „Balladyny” przez uczniów klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 - informuje Miejska Biblioteka Publiczna. Nagrania wykonane w plenerze i w wybranych miejscach stanowiących odpowiednią scenografię do czytanych fragmentów, zostaną opublikowane 5 września na stronach MBP i MOKSiR.

9 września w dowolnych formach fragmenty Balladyny czytać będą uczniowie szkół podstawowych oraz Powiatowego Zespołu Szkół.

- Aktywni uczestnicy Narodowego Czytania otrzymają nagrody książkowe opatrzone stemplem okolicznościowej pieczęci przysłanej z Kancelarii Prezydenta RP. Taki stempel będą mogli otrzymać również mieszkańcy – na własnych egzemplarzach „Balladyny”.

Celem Narodowego Czytania jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród Polaków. Akcja organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform