Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Policja zapowiadają kontrole nad zbiornikami wodymi. Na celowniku także kierowcy

Author: admin
Creation date: 24 August 2020, 15:18 All comments: 2


Policja zapowiadają kontrole nad zbiornikami wodymi. Na celowniku także kierowcy

Kierowcy parkujący bez większego zastanowienia przy kąpielisku w Rokitkach są problemem nie od dziś. Lokalna policja realizująca kontrole nad zbiornikami wodnymi w powiecie legnickim zapowiada zwrócenie uwagi także na kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych.

- Funkcjonariusze interweniują wobec nieodpowiedzialnych kierowców, którzy pomimo zakazów parkują pojazdy w miejscach niedozwolonych, gdzie stwarzają zagrożenie zarówno dla ruchu pojazdów jak i pieszych. Po przez notoryczne łamanie przepisów i chęć przebywania jak najbliżej zbiorników wodnych, kierujący niszczą znajdującą się tam roślinność oraz infrastrukturę drogową, nie zważając na skutki takiego zachowania - informuje asp. Anna Grześków.

W przypadku lokalnego kąpieliska w Rokitkach problem z kierowcami parkującymi bez większego zastanowienia jest szczególnie widoczny. Przekonali się o tym niedawno strażacy z OSP Jaroszówka, którzy z powodu pojazdów zaparkowanych wzdłuż drogi na miejsce zdarzenia dotrzeć musieli pieszo.

- Już przy samym wjeździe do Rokitek, na wysokości drogi/ wjazdu na teren ogrodzony czekała na nas przykra niespodzianka. Samochody zaparkowane wzdłuż drogi uniemożliwiały przejazd naszego samochodu. Dowódca podjął decyzję, że drogę do zdarzenia pokonamy pieszo! Samo zdarzenie miało miejsce w pobliżu cmentarza, więc mieliśmy spory kawałek drogi do przebycia - relacjonowali na swoim profilu strażacy z Jaroszówki.

To jednak nie pierwsza tego typu sytuacja w tym miejscu. Rok temu informowaliśmy o problemie strażaków z Rokitek, którzy stali przy kąpielisku ponad kwadrans w korku. Ostatecznie ich zastęp został odwołany, a pożar został opanowany przez inne jednostki wezwane na miejsce zdarzenia.

Policjanci zapowiadają kontrole zarówno strzeżonych akwenów jak również i dzikich kąpielisk – glinianek, rzek, strumyków. - Z zarządcami i właścicielami zbiorników prowadzone są rozmowy, których celem jest ukierunkowanie na właściwy sposób zabezpieczenia i oznakowania. Jednocześnie w rejonach wypoczynku prowadzona jest działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego. Realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych - czytamy w policyjnym komunikacie.


Comments

To jest chyba jakiś żart :-) ostatni weekend wakacji a policja zapowiada kontrolę. Za rok będzie tak samo, całe lato utrudnień a na koniec kontrole, może warto poczekać na jesień i zimę i wtedy kontrolować. Porażka wszystkich władz na każdym stopniu a wystarczyły by dwa znaki zakazu zatrzymywania i postoju po lewej stronie kąpieliska.
report comment
Lepiej, żeby policja nie wyjeżdżała z miasta i zrobiła porządek na miejscu ( Kolejowa , Legnicka ). Ale nie po to policjant przychodzi do pracy by takimi pierdołami się zajmował jak parkowanie na zakazie,
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.