Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Policja zapowiadają kontrole nad zbiornikami wodymi. Na celowniku także kierowcy

Autor admin
Data utworzenia: 24 sierpień 2020, 15:18 Wszystkich komentarzy: 2


Policja zapowiadają kontrole nad zbiornikami wodymi. Na celowniku także kierowcy

Kierowcy parkujący bez większego zastanowienia przy kąpielisku w Rokitkach są problemem nie od dziś. Lokalna policja realizująca kontrole nad zbiornikami wodnymi w powiecie legnickim zapowiada zwrócenie uwagi także na kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych.

- Funkcjonariusze interweniują wobec nieodpowiedzialnych kierowców, którzy pomimo zakazów parkują pojazdy w miejscach niedozwolonych, gdzie stwarzają zagrożenie zarówno dla ruchu pojazdów jak i pieszych. Po przez notoryczne łamanie przepisów i chęć przebywania jak najbliżej zbiorników wodnych, kierujący niszczą znajdującą się tam roślinność oraz infrastrukturę drogową, nie zważając na skutki takiego zachowania - informuje asp. Anna Grześków.

W przypadku lokalnego kąpieliska w Rokitkach problem z kierowcami parkującymi bez większego zastanowienia jest szczególnie widoczny. Przekonali się o tym niedawno strażacy z OSP Jaroszówka, którzy z powodu pojazdów zaparkowanych wzdłuż drogi na miejsce zdarzenia dotrzeć musieli pieszo.

- Już przy samym wjeździe do Rokitek, na wysokości drogi/ wjazdu na teren ogrodzony czekała na nas przykra niespodzianka. Samochody zaparkowane wzdłuż drogi uniemożliwiały przejazd naszego samochodu. Dowódca podjął decyzję, że drogę do zdarzenia pokonamy pieszo! Samo zdarzenie miało miejsce w pobliżu cmentarza, więc mieliśmy spory kawałek drogi do przebycia - relacjonowali na swoim profilu strażacy z Jaroszówki.

To jednak nie pierwsza tego typu sytuacja w tym miejscu. Rok temu informowaliśmy o problemie strażaków z Rokitek, którzy stali przy kąpielisku ponad kwadrans w korku. Ostatecznie ich zastęp został odwołany, a pożar został opanowany przez inne jednostki wezwane na miejsce zdarzenia.

Policjanci zapowiadają kontrole zarówno strzeżonych akwenów jak również i dzikich kąpielisk – glinianek, rzek, strumyków. - Z zarządcami i właścicielami zbiorników prowadzone są rozmowy, których celem jest ukierunkowanie na właściwy sposób zabezpieczenia i oznakowania. Jednocześnie w rejonach wypoczynku prowadzona jest działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego. Realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych - czytamy w policyjnym komunikacie.


Komentarze

To jest chyba jakiś żart :-) ostatni weekend wakacji a policja zapowiada kontrolę. Za rok będzie tak samo, całe lato utrudnień a na koniec kontrole, może warto poczekać na jesień i zimę i wtedy kontrolować. Porażka wszystkich władz na każdym stopniu a wystarczyły by dwa znaki zakazu zatrzymywania i postoju po lewej stronie kąpieliska.
zgłoś komentarz
Lepiej, żeby policja nie wyjeżdżała z miasta i zrobiła porządek na miejscu ( Kolejowa , Legnicka ). Ale nie po to policjant przychodzi do pracy by takimi pierdołami się zajmował jak parkowanie na zakazie,
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.