Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Koncert Tomasza Głuchowskiego w chojnowskiej farze

Autor admin
Data utworzenia: 24 sierpień 2020, 11:11 Wszystkich komentarzy: 0


Koncert Tomasza Głuchowskiego w chojnowskiej farze

Koncert dr hab. Tomasza Głuchowskiego w chojnowskiej farze zwieńczył kulturalny weekend w naszym mieście. Był to kolejny punkt w programie tegorocznych Letnich Koncertów Organowych.

Tomasz Głuchowski jest absolwentem kaliskich szkół średnich: Technikum Budowy Fortepianów oraz PSM II st. (klasa organów Kazimierza Madziały). W latach 1996-2004 studiował organy  i klawesyn we wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. W maju 2011 roku uzyskał stopień doktora sztuki.

Artysta na co dzień jest organistą wrocławskiego kościoła pw. św. Wojciecha, wykładowcą akademickim w zakresie akompaniamentu liturgicznego i improwizacji oraz gry na organach w macierzystej uczelni (Katedra Muzyki Kościelnej) oraz nauczyciel klawesynu i organów we wrocławskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i zagranicą.

Podczas niedzielnego koncertu usłyszeć mogliśmy dzieła m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy, Charles′a-Marie Widora, Franka Martina, Williama Mathiasa czy Johna Ruttera. Wydarzenie zakończyła improwizacja Tomasza Głuchowskiego na temat zaproponowanego przez publiczność utworu, którym była katolicka pieśń religijna "Boże, coś Polskę".

Letnie Koncerty Organowe organizowane są przez powiat legnicki, którego zarząd podczas wydarzenia reprezentował Grzegorz Gapski - inicjator koncertów. Partnerami wydarzenia są: Koleje Dolnośląskie S.A., Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie i Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu.

Przed nami jeszcze jeden koncert. 6 września w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła wystąpi Damian Konieczny.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform