Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

"Mój Dom Polska" - sobotni koncert w kościele parafialnym [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 23 sierpień 2020, 22:16 Wszystkich komentarzy: 1


"Mój Dom Polska" - sobotni koncert w kościele parafialnym [ZDJĘCIA]

Anna Cymmerman oraz Krzysztof Gwiazda zaprezentowali się minionej soboty w kościele Niepokalnego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Koncert "Mój Dom Polska" połączył tradycyjne pieśni żołnierskie i patriotyczne ze współczesnymi utworami wzmacniającymi świadomość historyczną Polaków.

"Mój Dom – Polska" to cykl 16 koncertów w 16 województwach. Wydarzenie zorganizowane w Chojnowie, było jedynym tego typu koncertem w województwie dolnośląskim. Wydarzenie miało na celu celu zapoznanie obywateli z tradycyjnymi pieśniami żołnierskimi i patriotycznymi, a także uhonorowanie pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. Program dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Inicjatorem i głównym pomysłodawcą serii koncertów jest Krzysztof Gwiazda. Zadanie Mój Dom Polska realizowane jest przez Fundację Gwiazd.

- Intencją naszą jest dotarcie z kultura wyższą do mniejszych miejscowości, propagowanie postaw patriotycznych we wszystkich warstwach społecznych: wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów - informują organizatorzy.

Przed chojnowską publicznością zaprezentowali się śpiewacy operowi - Krzysztof Gwiazda oraz Anna Cymmenman. W repertuarze znalazły się tradycyjne pieśni żołnierskie oraz współczesne utwory słowno-muzyczne stworzone w ramach zadania przez współczesnych twórców z muzyką skomponowaną przez Krzysztofa Gwiazdę.Komentarze

jak widać tłumy były
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform