top chojnow.pl - Remont Asnyka później niż planowano
Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Remont Asnyka później niż planowano

Autor admin
Data utworzenia: 13 sierpień 2020, 11:05 Wszystkich komentarzy: 0


Remont Asnyka później niż planowano

Remont ulicy Adama Asnyka to jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych inwestycji. Niestety, z powodu pomyłki inwestycja przeciągnie się w czasie. Postępowanie o udzielenie zamówienia w czerwcu zostało unieważnione - ogłoszenie powtórnego postępowania planowane jest na przełom sierpnia i września.

Inwestycja przy ulicy Asnyka ma być realizowana dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych. O planach przebudowy informowaliśmy już w grudniu. Droga łącząca ulicę Parkową z Konradówką jest od wielu lat w bardzo złym stanie technicznym, brakuje również chodnika. W ramach prac planowane jest wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej wraz z krawężnikami oddzielającymi ruch pieszy i kołowy. Wyremontowanych zostanie 322 metry drogi. Jezdnia na całej długości będzie odwodniona powierzchniowo, wody opadowe odprowadzone będą do sieci kanalizacji deszczowej. Przejścia dla pieszych zostaną odpowiednio oznakowane.

W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych użytkowników ruchu wzdłuż jezdni, po lewej stronie wykonany zostanie chodnik.

Niestety, rozpoczęte w maju postępowanie zostało unieważnione. Powodem takiego stanu rzeczy była pomyłka.

- Zamawiający omyłkowo wpisał, iż metodą rozliczenia z wykonawcą jest forma kosztorysowa, natomiast winna być przeprowadzona na zasadach rozliczenia ryczałtowego - uzasadnia burmistrz Jan Serkies - W tym stanie rzeczy kontynuowanie przez zamawiającego niniejszego postępowania, obarczonego wadami łączyłoby się z naruszeniem podstawowych zasad postępowania obarczonego wadami, łączyłoby się z naruszeniem podstawowych zasad postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w przepisach ustawy p.z.p.

W planach jest ogłoszenie powtórnego postępowania przetargowego na przełomie sierpnia i września.

Jak informował chojnowski Ratusz w kwietniu, dofinansowanie na remont ulicy Asnyka jest wynikiem trzyletnich starań chojnowskiego samorządu. - Chojnów jest jednym z nielicznych miast, które uzyskało dofinansowanie w kwocie ok. 585 tys. złotych. Całość inwestycji wyniesie blisko 840 tys. złotych. Miasto pokryje 30% kosztów przedsięwzięcia.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.