Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wakacyjny Obóz Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej

Autor Chojnowska Drużyna Strzelecka
Data utworzenia: 28 lipiec 2020, 13:00 Wszystkich komentarzy: 1


Wakacyjny Obóz Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej

W dniach 24-26.07.2020 z zachowaniem reżimu sanitarnego i przestrzeganiem wymogów zawartych w przepisach prawa odbył się pierwszy tegoroczny wakacyjny obóz Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej.

Rozlokowanie obozu było na prywatnej posesji w Chojnowie, a wszelkie zajęcia odbyły się w obrębie Chojnowa. Z uwagi na zagrożenie covid-19 zostały ograniczone wszelkie kontakty z innymi postronnymi ludźmi.

Po zakwaterowaniu Strzelcy na apelu dowiedzieli się o zasadach i celach szkolenia podczas obozu.

Główny cel obozu to zapoznanie się z zasadami komunikacji na odległość, szlifowanie umiejętności strzeleckich, tajniki pysznej kuchni, integracja i dobra zabawa.

Wieczorem można było przystąpić do pieczenia kiełbasek nad mobilnym ogniskiem, które paliło się do późnych godzin nocnych. Po posileniu się realizowany był następny punkt szkolenia: samodzielne przygotowywanie posiłku innego niż kanapki – obieranie ziemniaków. Dla młodych rekrutów był to pierwszy kontakt z takimi codziennymi czynnościami. Strzelcy zostali podzieleni na dwie drużyny i gdy jedna drużyna zajmowała się ziemniakami, druga poznawała tajniki zdalnej komunikacji – alfabet Morse’a.

Alfabet Morse’a jest używany na całym świecie. Używa się go np. do komunikacji pomiędzy pływającymi po morzu statkami. Standardowo stosuje się znaki angielskie jako uniwersalne. Alfabet składa się ze znaków krótkich i długich, czyli kropek i kresek. Odpowiedni ciąg następujących po sobie znaków oznacza konkretną literę.Kreskami i kropkami można budować całe złożone wypowiedzi. Taki rodzaj porozumiewania się był kiedyś podstawą komunikacji na odległość.

Sygnał Morse'a można pokazywać również rękami:

kropka: prawe ramię poziomo na bok,

kreska: uniesienie ramion poziomo na boki,

początek nadawania: podniesieniem dwóch ramion pionowo do góry. Odbierający odpowiada tym samym znakiem,

rozdzielenie znaków: ramiona skrzyżowane na piersi,

rozdzielenie grup znaków lub słów: ramiona rozłożone ukosem w dół.

Sobotni dzień zaczął się dla Strzelców z samego rana. Po śniadaniu był apel, a na nim Strzelcy poznali plan działań na piękny sobotni dzień. Strzelcy dostali dokumenty napisane alfabetem Morse’a, który poznali dzień wcześniej i musieli w nich odczytać miejsce, gdzie na nich czeka przełożony aby przekazać im następne zadania do wykonania. Cała gra terenowa była zorganizowana w Chojnowskim Parku Miejskim, a drużyny musiały je dokładnie wykonać rywalizując między sobą. Kolejnym punktem szkolenia była komunikacja na odległość stosując alfabet Morse’a i swoje ręce.

Po powrocie na bazę Strzelcy zjedli pierwsze danie obiadu: pyszny i pożywny rosół, a następnie sami musieli zrobić od podstaw kopytka wykorzystując ugotowane ziemniaki z dnia poprzedniego, które sami obierali i kroili. Kopytka wyszły Strzelcom rewelacyjne. Kształtne i pyszne kopytka w sosie, z mięsem i sałatkami spożyte zostały z powodu postraszenia przez chojnowską aurę opadami deszczu przy stole w namiocie. Po obiedzie Strzelcy chwilę odpoczęli i udali się na zajęcia strzeleckie, militarne, musztry, które odbyły się na boisku przy siedzibie Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej.

Po intensywnych zajęciach pora na kiełbaski, integrację i zasłużony odpoczynek.

W niedzielę rano po apelu kończącym Strzelcy zakończyli obóz wzbogaceni o nowe umiejętności.

Czy były nocne alarmy, zadania specjalne i inne tego typu atrakcje można się dowiedzieć przychodząc na nasze zbiórki, które odbywają się ponownie w każdy piątek o godzinie 19:00 w Siedzibie Strzelców mieszczącej się w przyziemiu Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Poźniaków 2, wejście od strony podwórka. (Bramka wejściowa przy plebani i dalej w kierunku szkoły).

Starszy chorąży ZS Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej

Mirosław Jadach

Komentarze

For the person asking for sites about worthwhile money tips, finance tips reddit, worthwhile finance recommendations, finance tips for millennials, excellent financial words of advice, I highly suggest this worthwhile financial recommendations forum or for finance tips for 20s, finance tips personal budget tips, finance tips for 20's, good finance recommendations, excellent money words of advice, peruse this top finance recommendations page.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform