Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Burmistrz z wotum zaufania i absolutorium

Autor admin
Data utworzenia: 26 czerwiec 2020, 11:39 Wszystkich komentarzy: 1


Burmistrz z wotum zaufania i absolutorium

Głosowania nad udzieleniem Burmistrzowi Miasta Chojnowa wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu na 2019 rok, były głównymi punktami wczorajszej sesji Rady Miejskiej.

Głosowanie nad wotum zaufania poprzedziło przedstawienie przez burmistrza raportu o stanie miasta za rok 2019. Dokument obejmuje najważniejsze dziedziny życia miasta i obszary działalności samorządu. W opracowaniu uwzględnione zostały informacje z poszczególnych wydziałów UM i miejskich jednostek organizacyjnych, realizujących zadania na rzecz lokalnej społeczności.

Wszyscy obecni na sesji radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu Burmistrzowi Miasta Chojnowa wotum zaufania. Włodarz miasta podziękował za duże zaufanie. - Jestem przekonany, że wspólnie razem prowadząc to nasze kochane miasto, będziemy mogli dalej się szczycić i chwalić tymi rzeczami, które robimy na rzecz mieszkańców, które powodują, że mieszkańcom żyje się lepiej, bezpieczniej i spokojniej - zaznaczył.

Podobnym rezultatem zakończyło się głosowanie nad udzieleniem absolutorum, które poprzedziło przedstawione sprawozdania z wykonania budżetu za 2019 rok oraz uchwał Regionalnej Izby Obrachunkowej i pozytywnych opinii komisji Rady Miejskiej.

Burmistrz podziękował radnym za całoroczną i bardzo owocną współpracę, a także pracownikom Urzędu Miejskiego - To oni wykonywali ten budżet - dodał. Ciepłe słowa skierowane zostały również w kierunku mieszkańców Chojnowa, którzy w ciągu minionego roku angażowali się w życie miasta.

fot: screen YT - Urząd Miejski Chojnów


Komentarze

Jeśli w Radzie ma się większość członków ze swojego ugrupowania to i gdyby burmistrzem był koń to też by dostał absolutorium.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.