Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami wznawia funkcjonowanie

Autor admin
Data utworzenia: 27 maj 2020, 10:35 Wszystkich komentarzy: 0


Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami wznawia funkcjonowanie

Od jutra po epidemicznej przerwie ponownie korzystać będziemy z usług Gminnej Biblioteki Publicznej oraz jej filii z Rokitkach i Białej. Ze względu na surowe wymogi, placówka czynna będzie na specjalnych zasadach.

- Otwarte będą tylko wypożyczalnie, nieczynne są kąciki czytelniane, Kindloteka, Kąciki Malucha, stanowiska internetowe, nie organizuje się zajęć bibliotecznych. Biblioteka ogranicza użytkowania księgozbioru w wolnym dostępie oraz katalogów kartkowych oraz ogranicza wykorzystanie multimediów i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (czytników, tabletów, robotów itp.). Zgodnie z zaleceniami w bibliotece może przebywać jednorazowo 1 osoba. W przypadku osoby niepełnoletniej- dziecko wraz z 1 osoba dorosłą. Jak w przypadku innych miejsc publicznych czytelnicy proszeni są o wchodzenie w maseczce lub innym zabezpieczeniu nosa i ust (nie dotyczy dzieci do lat 4). Placówka zapewnieni przy wejściu płynu do odkażania rąk - informuje Urząd Gminy.

Odwiedzając bibliotekę nie będziemy mogli korzystać swobodnie z regałów - poruszanie zostanie ograniczone jedynie do wyznaczonych stref a konkretne tytuły będą mogły być zamawiane u bibliotekarza. Książki zamówić będzie można również telefonicznie i zgłosić się po ich odbiór.

- Pracownicy biblioteki będą dbali o bezpieczeństwo w placówce. Obowiązkowe będzie noszenie maseczek i rękawiczek oraz dezynfekcja pomieszczeń i sprzętów. Zwrócone książki będą podlegały kwarantannie aby zminimalizować ryzyko przeniesienia na nich niebezpiecznego wirusa - czytamy w komunikacie.

Placówki biblioteczne czynne będą dla czytelników od poniedziałku do piątku z wyjątkiem środku (dzień wewnętrzny) w godzinach od 11:00 do 17:00. We wszystkich placówkach pojawi się 30-minutowa przerwa na odkażanie od godz. 14:00 do 14:30.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform