Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

26 maja: raport w sprawie koronawirusa

Autor admin2
Data utworzenia: 26 maj 2020, 21:15 Wszystkich komentarzy: 0


26 maja: raport w sprawie koronawirusa

Według oficjalnych informacji podanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, dziś w Niebieskim Parasolu potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem.

Podjęto decyzję o przewiezieniu zakażonych koronawirusem do szpitali, co pomoże w ograniczeniu ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa oraz zapewni większe bezpieczeństwo pensjonariuszom, którzy mają ujemne wyniki testów. Zakażeni trafili do szpitali w Legnicy, Bolesławcu, Obornikach Śląskich i Wrocławiu.

Łącznie z Niebieskiego Parasola mamy 36 zakażonych osób, 13 uzyskało status ozdrowieńców, 9 osób ma już ujemny wynik testu, a w samym ośrodku przebywa 28 osób zdrowych.

Jak wygląda sytuacja w powiecie legnickim?

Wykonano 2584 testów, z czego 69 w ciągu ostatniej doby. Aktualnie mamy 185 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Na terenie Legnicy i powiatu legnickiego kwarantanną objęto 408 osób; w izolacji przebywa 107 zakażonych, a 38 jest hospitalizowanych.

Dziś potwierdzono 7 nowych przypadków zakażenia. 2 dotyczą starszych kobiet z Niebieskiego Parasola, 2 starszego małżeństwa z Legnicy, starszej kobiety z Legnicy oraz małżeństwa w średnim wieku z gminy Miłkowice.

Dziś potwierdzono, że 8 osób uzyskało status ozdrowieńców.

Aktualny bilans w powiecie legnickim: 185 przypadków, w tym: 107 osób zakażonych, przebywających w izolacji; 38 osób hospitalizowanych; 31 osób o statusie ozdrowieńców; 9 zgonów, 8 związanych COVID-19.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.