Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Żłobek wznawia funkcjonowanie oraz publikuje procedury dot. przyprowadzania dzieci

Autor admin
Data utworzenia: 22 maj 2020, 13:34 Wszystkich komentarzy: 0


Żłobek wznawia funkcjonowanie oraz publikuje procedury dot. przyprowadzania dzieci

Od 25 maja chojnowski żłobek Słoneczko będzie ponownie otwarty. Z jego usług skorzystać będą mogły dzieci rodziców, którzy nie mogą już dłużej zapewnić opieki swoim pociechom w domu.

Funkcjonowanie żłobka będzie znacznie ograniczone.

- W porozumieniu z organem prowadzącym zajęcia opiekuńcze będą prowadzone w dwóch grupach z ograniczoną liczbą  dzieci w grupie z zachowaniem wszelkich wytycznych GIS i MEN - informuje dyrektor Lucyna Setla-Bar.

Dla rodziców przygotowane zostały szczegółowe procedury dotyczące przyprowadzania podopiecznych do żłobka. Dziecko będzie mogło być przyprowadzane maksymalnie przez jedną dorosłą osobę, z zasłoniętymi ustami i nosem (stosownie do zaleceń sanitarnych odnośnie zachowania się w miejscu publicznym). Dziecko do lat 4 nie musi mieć zasłoniętej twarzy maseczką.

Żłobek apeluje o przyprowadzanie jedynie dzieci zdrowych, bez objawów chorobowych i temperatury powyżej 37°C. Podobne zalecenia obowiązują także rodziców przyprowadzających dzieci.

- Przed przyprowadzeniem dziecka do żłobka zmierz mu w domu temperaturę. Pracownica w drzwiach żłobka zapyta Cię o jej poziom (...) Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w instytucji przy wejściu przekaż pracownicy informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne. Rano przy drzwiach żłobka przywita Cię Pracownica zabezpieczona w przyłbicę oraz fartuch ochronny. Nie okazuj zdziwienia takim widokiem! Postaraj się zareagować ciepło, z humorem ;) Nie stwarzaj atmosfery niepokoju, poddawaj się wskazówkom pracownicy odnośnie zachowania się w holu żłobka - czytamy w zaleceniach.

Po wejściu do instytucji na początku należy udać się z dzieckiem do łazienki, wymyjcie ręce, a także zdezynfekować je dostępnym płynem (dziecku nie wolno dezynfekować rąk a jedynie je wymyć woda i mydłem). Rekomendowane jest suszenie w suszarce elektrycznej, bezdotykowej.

- Zgodnie z wytycznymi ograniczyliśmy liczebność dzieci w grupach, jednak w przypadku dzieci do 3 roku życia co do zasady nie jest możliwe zachowanie rekomendowanego przez Ministerstwo Zdrowia dystansu społecznego. Muszą Państwo być tego świadomi. W związku z epidemią nasza placówka została wyposażona w odpowiednie środki ochrony osobistej. Opracowaliśmy szczegółowe procedury, których zadaniem jest zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem - informuje Żłobek Miejski.

Rodzic przed przekazaniem dziecka pod opiekę Żłobka Miejskiego w Chojnowie jest zobowiązany: złożyć pisemne oświadczenie (otrzymane drogą e-mailową) o potrzebie korzystania z opieki żłobka po zniesieniu zawieszenia działalności, zapoznać się z opublikowaną na stronie żłobka informacją dla rodziców i procedurą przyprowadzania i odbierania dzieci a także wyrazić zgodę na mierzenie temperatury dziecku przed przyjęciem do placówki.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform