Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Przede wszystkim bezpieczeństwo! Zebranie zespołu wspierająco-aktywizującego ŚDS nr 1

Autor ŚDS nr 1
Data utworzenia: 21 maj 2020, 14:08 Wszystkich komentarzy: 0


Przede wszystkim bezpieczeństwo! Zebranie zespołu wspierająco-aktywizującego ŚDS nr 1

20 maja w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie po raz kolejny odbyło się zebranie zespołu wspierająco-aktywizującego. Cel spotkania był jeden – bezpieczeństwo i rekomendacje dla placówek dziennego pobytu. Przed nami kolejny etap powrotu do normalności w czasie epidemii COVid-19. W związku z tym Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od 24 umożliwia wznowienie działalności Środowiskowych Domów Samopomocy.

Nie oznacza to, że w tym terminie jednostka będzie już funkcjonować.

Pierwszorzędnością jest zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznym jak i pracownikom. Ostateczna decyzja wprawie otwarcia będzie podejmowana przez wojewodów i zależeć będzie od sytuacji epidemiologicznej. Zespół mając na względzie dobro podopiecznych i tę nierówną walkę z niewidzialnym przeciwnikiem jakim jest koronawirus przygotowuje się do wdrożenia rekomendacji w Środowiskowym Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie przygotowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia. Dotyczą one organizacji pracy oraz prowadzenia przyszłych zajęć. Dzięki przezorności dyrekcji Środowiskowy Dom Samopomocy od dawna jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej dla pracowników.

Personel został przeszkolony w jaki sposób należy je stosować. Rekomenduje się, aby pracownicy stosowali środki ochrony indywidualnej (fartuchy z długim rękawem, rękawice) i zasłaniali usta i nos za pomocą maseczek oraz przyłbic. Przy wejściu do budynku umieszczona zostanie informacja o bezwzględnej dezynfekcji rąk. Ręce można będzie dezynfekować dzięki dozownikowi z płynem dezynfekującym umieszczonym w dostępnym dla wszystkich miejscu. Jednocześnie jak do tej pory promowane będzie utrzymanie zasad higieny mycia rąk i zapewniony będzie dostęp do środków czystości. Ważne również będzie spożywanie posiłków. Odbywać się ono będzie w małych grupach i podawane zostanie na naczyniach i sztućcach jednorazowych. Po każdym spożywający posiłek będzie myty i dezynfekowany stolik.


W czasie trwającej epidemii rezygnujemy z treningów kulinarnych i podejmujemy działania w celu zapewnienia podopiecznym gorącego posiłku poprzez zakup cateringu. Regularnie będą dezynfekowane powierzchnie użytkowe i wyposażenie wykorzystywane do zajęć oraz toalety przynajmniej 4 razy dziennie. Telefony komórkowe nie będą pozostawiane na powierzchniach ogólnodostępnych. W zajęciach uczestniczyć będą mogły jedynie osoby zdrowe, bez objawów wskazujących na możliwość wystąpienia koronawirusa.

Rekomendacje dotyczą również zasad postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia , ale również w przypadku wystąpienia zakażenia chorobą zakaźną. Będzie obowiązywał zakaz wstępu na teren ośrodka osób, których obecność nie jest konieczna. Uczestnicy podzieleni zostaną na małe kilkuosobowe grupy o stałym składzie z przydzielonymi stałymi terapeutami przy jednoczesnym ograniczeniu kontaktu między grupami. W ramach codziennych zajęć uwzględniona zostanie tematyka dotycząca obecnej sytuacji epidemicznej, w tym ze szczególnym podkreśleniem wagi utrzymywania właściwej higieny osobistej i otoczenia oraz dystansu społecznego. Obserwowany będzie i monitorowany stan zdrowia personelu i uczestników poprzez prowadzenie na bieżąco oceny objawów zakażenia dróg oddechowych. Prowadzony będzie pomiar temperatury ciała przy pomocy termometru bezdotykowego uczestników, personelu i dostawców po uprzednim uzyskaniu zgody lub ich opiekunów, a także dezynfekcja rąk przed wejściem do placówki.

Ograniczone zostaną treningi grupowe na rzecz treningów indywidualnych. O wszystkich wytycznych uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie będą poinformowani indywidualnie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, przestrzeganie w/w rekomendacji w celu minimalizacji wystąpienia ryzyka zakażenia. Dużo zależy od naszej odpowiedzialności i dostosowania się do nowych reguł. Dlatego personel mając na względzie zdrowie podopiecznych jaki i swoje będzie stanowczo przestrzegał i uczył podopiecznych w jaki sposób mają się zachowywać w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform