Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Działania wspierające podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie

Autor ŚDS nr 1
Data utworzenia: 19 maj 2020, 12:50 Wszystkich komentarzy: 0


Działania wspierające podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie

Działania Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie polegające na wsparciu podopiecznych ŚDS nie zwalniają i prowadzony jest systematyczny, wszechstronny zakres świadczonej pomocy.

Uczestnicy Domu, a jest ich 60, mogą liczyć na pomoc w trudnej sytuacji związanej z koronawirusem. Każdy z uczestników otrzymał maseczkę z filtrem wielokrotnego użytku wraz z instrukcją korzystania z niej. Niezbędna okazuje się także pomoc żywnościowa. Pracownicy na czele z Dyrektorem placówki Mariolą Pyrz wyposażeni w niezbędny sprzęt ochrony osobistej z zachowaniem wszelkich zasad po raz kolejny zorganizowali pomoc żywnościową dla uczestników.

14 maja odbył się transport paczek oraz materiałów do terapii. Uczestnicy w porozumieniu z terapeutami wykonują prace arteterapeutyczne w domu. Na bieżąco wspólnie z pielęgniarką monitorowana jest sytuacja zdrowotną podopiecznych ŚDS. Dostarczane są leki oraz recepty osobom potrzebującym wsparcia w tym zakresie. Podopieczni i ich rodziny mogą również liczyć na pomoc psychologiczną. Dysponują także listą telefonów do instytucji, do których mogą się zwrócić w przypadku sytuacji kryzysowej. Działania pracowników polegają na wsparciu podopiecznych w różnych dziedzinach ich życia.

Wzajemna współpraca i zrozumienie owocuje pomimo zaistniałej sytuacji miłą atmosferą i życzliwością.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform