Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

18 maja: raport w sprawie koronawirusa

Autor admin2
Data utworzenia: 18 maj 2020, 21:21 Wszystkich komentarzy: 7


18 maja: raport w sprawie koronawirusa

Według informacji podanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, na naszym terenie mamy 97 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 dotyczą mieszkańców gminy wiejskiej, a 93 miasta Chojnów.

Dziś w Chojnowie potwierdzono 32 nowe przypadki zakażenia. Wszystkie osoby z pozytywnym wynikiem na Covid-19 są pacjentami Niebieskiego Parasola lub należą do jego personelu.

Jak wygląda sytuacja w powiecie legnickim?

Na terenie Legnicy i powiatu legnickiego mamy 155 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Kwarantanną domową objętych jest 380 osób. W izolacji jest 111 zakażonych osób, a 20 jest hospitalizowanych. Członkowie ich rodzin są poddani ścisłej kwarantannie.

Wśród mieszkańców tego terenu przeprowadzono 1721 testów na Covid-19.

Dziś potwierdzono 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – jeden dotyczy starszej kobiety z terenu powiatu legnickiego, 32 osoby są powiązane z Niebieskim Parasolem w Chojnowie.

Aktualny bilans w powiecie legnickim: 155 przypadków (z tego 35 osoby z miasta Legnica, 120 z powiatu), w tym: 111 osób zakażonych, przebywających w izolacji; 20 osób hospitalizowanych; 15 osób o statusie ozdrowieńców; 8 zgonów (7 związanych COVID-19).


Komentarze

Niebieski parasol a Chojnowianie coraz więcej mieszkańców ma trudności z oddychaniem panie Burmistrzu rusz 4 litery trzeba zrobić testy mieszkańcom Chojnowa a gdzie są nasi radni Gapski taki bohater a chowa się pod maską a pozostali teraz jest czas próby na co was stać
zgłoś komentarz
Nie bardzo rozumiem. We wcześniejszych artykułach podawano około 2 tyg. temu że wszyscy pacjenci i pracownicy czekają na test. Potem oświadczenie kapelana, że ma negatywny.Miałem wrażenie, że to wszystko sprawnie idzie. Z dzisiejszego artykułu wynika, że nie wszyscy zostali wtedy przebadani???
cytat "(...)32 nowe przypadki zakażenia. Wszystkie osoby z pozytywnym wynikiem na Covid-19 są pacjentami Niebieskiego Parasola lub należą do jego personelu(...)"
zgłoś komentarz
W odpowiedzi na komentarz Chojnowianina 2 zgadzam się w zupełności. Jakoś wszystkie władze zeszły do podziemia. A może by tak odkazić nasze miasto? Zwłaszcza w newralgicznych punktach: przy sklepach, przystankach, jednym słowem tam gdzie najwięcej przebywają mieszkańcy.
zgłoś komentarz
A może by tak w końcu mieszkańcy Chojnowa zaczęli nosić maseczki, utrzymywać odstępy ? Testy, odkażanie jak najbardziej, ale my sami tez musimy zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa - a tego w naszym mieście nie widać. Zwrócenie uwagi osobie nie stosującej się do zasad wywołuje tylko atak agresji. Smutna rzeczywistość.
zgłoś komentarz
A czy twój pies kot też ma maseczkę? Bo już naukowcy ustalili że zwierzeta też są nosicielami. Wniosek jest jeden predzej cxy później wszyscy zachorujemy, naturalna selekcja jest i nie ma na to nic wpływu już...
zgłoś komentarz
J375 z całym szacunkiem i bez naukowców wiadomo, ze prędzej czy później wszyscy umrzemy to czemu jemy, uczymy się, pracujemy ..... może wystarczy nic nie robić i tylko czekać na nieunikniony koniec?
Niestety nie posiadam ani psa, ani kota
zgłoś komentarz
Ile jest prawdy w tym ,że osoba odpowiedzialna za Niebieski Parasol w okresie kwarantanny została widziana na zakupach w sklepach ?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform