Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Powiatowy Zespół Szkół otrzymał laptopy. Będą z nich korzystać potrzebujący uczniowie

Author: admin
Creation date: 18 May 2020, 16:37 All comments: 0


Powiatowy Zespół Szkół otrzymał laptopy. Będą z nich korzystać potrzebujący uczniowie

Na ręce dyrekcji Powiatowego Zespołu Szkół przekazano dziś kilkadziesiąt laptopów o wartości 59 976,00 zł. To efekt rządowego programu "Zdalna szkoła", którego celem jest pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów.

- Z początkiem kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji "Zdalna szkoła". Projekt umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół bez wkładu własnego i finansowany jest ze środków budżetu Unii Europejskiej - informuje Starostwo Powiatowe.

Laptopy zostały przekazane przez delegację ze Starostwa Powiatowego, w skład której weszli: Starosta Adam Babuśka, Wicestarosta Janina Mazur oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbieta Iwanicka.

Dzięki wsparciu finansowemu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, na zadanie pn. "Zakup laptopów na potrzeby realizacji projektu "Zdalna Szkoła" w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie" w ramach Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa udało się zakupić 24 laptopy o wartości 59 976,00 zł.

Ponadto - jak informuje legnickie starostwo - do pracowni rysunku technicznego PZS trafiło również 10 sztuk zestawów komputerowych, sfinansowanych ze środków własnych powiatu, ujętych w planie budżetu szkoły na 2020 rok.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform