Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Zajęcia aktywizujące w Środowiskowym Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie

Author: ŚDS nr 1
Creation date: 18 May 2020, 13:31 All comments: 0


Zajęcia aktywizujące w Środowiskowym Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie

Z powodu sytuacji związanej z koronawirusem zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie są zawieszone. Podopieczni jednak nie próżnują i każdy z nich spędza wolny czas w ciekawy i interesujący sposób.

W trosce o ich dobre samopoczucie w porozumieniu z terapeutami wykonują prace arteterapeutyczne w domu. Zbawienne okazuje się wykonywanie prac ręcznych i tworzenie samodzielnych wytworów. Powstają piękne różnobarwne prace wykonywane różnymi technikami plastycznymi. Poprzez formy i techniki działań arteraputycznych uczestnicy mają możliwość zaspokojenia swoich potrzeb emocjonalnych i estetycznych.

Pomocna okazuje się również ergoterapia czyli angażowanie podopiecznych w prace domowe. Uczestnicy biorą czynny udział w życiu codziennym i wykonują prace polegające między innymi na sprzątaniu i przyrządzaniu posiłków. Wykonywanie drobnych czynności powoduje poczucie integracji z otoczeniem i jednocześnie ćwiczy sprawność motoryczną. Część podopiecznych wykonuje prace w przydomowych ogrodach. Inni z chęcią wychodzą na spacery lub wybierają się na wycieczki rowerowe. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest doskonałą formą relaksu i wpływa korzystnie na samopoczucie.

Zadowalający okazuje się fakt, że uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 potrafią wykorzystywać czas wolny w aktywny i pożyteczny sposób.
Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform