Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

"Pomoc Niesie Uśmiech"

Autor admin
Data utworzenia: 11 maj 2012, 11:12 Wszystkich komentarzy: 0


"Pomoc Niesie Uśmiech"

10 maja 2012 r. o godzinie 17:00 w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie odbyła się druga edycja Koncertu Charytatywnego „Pomoc Niesie Uśmiech” zorganizowanego przez Społeczne Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski. Na widowni zasiedli mieszkańcy naszego miasta i okolic w różnym wieku. Przed koncertem sprzedawane były cegiełki, z których cały uzyskany dochód przeznaczony będzie na rehabilitację dzieci ze stowarzyszenia.

Na koncert przybyli przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz wszyscy ci, którzy chcieli nieść pomoc potrzebującym poprzez swoje uczestnictwo w imprezie mającej tak szczytny cel.

Data koncertu nie była przypadkowa. 10 maja każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych.

Po krótkim wprowadzeniu, w którym usłyszeliśmy kilka słów o działalności stowarzyszenia, w którym przebywa obecnie 22 dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, z autyzmem, z zespołem Downa i innymi genetycznymi chorobami rozpoczęła się część artystyczna. Na czwartkowy wieczór organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Występy rozpoczął Zespół Akrobatyczny ze Świerzawy. Dzieci wchodzące w jego skład swoimi popisami wzbudziły wśród widzów ciągłe brawa, zasłużone zresztą. Młodzieńczy urok i zaangażowanie najmłodszych było godne podziwu. Brawo!


Jako druga na scenie pojawiła się pani Teresa Wróblewska, wokalistka ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrowicach. Śpiewem porwała publiczność niczym prawdziwa gwiazda estrady.


Kolejna propozycja to popisy taneczne uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Chojnowa. Radość, pasja, zaangażowanie i ciepło tętniące ze sceny udzieliło się wszystkim na sali, nogi same rwały się do tańca.


Pomiędzy występami Patrycja Gałaszkiewicz, która wspólnie z Dorotą Kowalską prowadziła koncert czytała wiersze skłaniające słuchaczy do refleksji.

Po występie tanecznym przyszedł czas na śpiew. Swoim głosem publiczność zajmowała Kinga Wróbel, prezentując dwa utwory.


Dla tych, którzy czuli niedosyt tanecznych występów kolejna propozycja była strzałem w dziesiątkę. Na scenie wystąpił chojnowski zespół Karambol działający przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, który swoimi umiejętnościami niejednokrotnie zdobywał najwyższe miejsca podczas ogólnopolskich przeglądów tanecznych.


Członkinie Karambola, podobnie jak pozostali uczestnicy Koncertu Charytatywnego, po swoich występach odebrały słodkie podziękowanie oraz dyplom uznania.

Dalsza część występów to porcja śmiechu i śpiewu. Publiczność do łez rozśmieszały dwa kabarety – Byle Do Przodu działający przy MOKSiRze oraz Na Czworaka z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Pięknym wokalem ruszyły serca publiczności dwie wokalistki z chojnowskich gimnazjów – Danuta Leonhardt oraz Małgorzata Szklarz.

Koncert Charytatywny „Pomoc Niesie Uśmiech” dostarczył widzom wielu pozytywnych wrażeń, lecz przede wszystkim spełnił swój cel – dzięki licznie kupowanym Cegiełkom przyniósł pomoc finansową na rehabilitację dzieci ze Społecznego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski. Jednocześnie mamy nadzieję, że kolejna edycja cieszyć się będzie jeszcze większym zainteresowaniem!


W imieniu stowarzyszenia pragniemy podziękować:

- panu Burmistrzowi Miasta Chojnowa Janowi Serkiesowi

- Fundacji Rosa

- Warsztatom Terapii Zajęciowej

- panu Maciejowi Cieśli

- pani Bonie Szaban oraz Młodzieżowej Radzie Miasta

- pani Małgorzacie Korenik

- pani Dorocie Klimas

- panu Łukaszowi Ptakowi

- panu Stanisławowi Horodeckiemu

- rodzicom zrzeszonym w Stowarzyszeniu za pomoc i zaangażowanie

- tym, którzy przekazali 1% swojego podatku na rzecz SSPDiMST

oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przyszli na koncert.


Do zobaczenia za rok!

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform