Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Matury ciąg dalszy – dziś królowa nauk, matematyka!

Autor admin
Data utworzenia: 08 maj 2012, 13:19 Wszystkich komentarzy: 0


Matury ciąg dalszy – dziś królowa nauk, matematyka!

Przerażająca dla wielu, kochana przez nielicznych. O godzinie 9:00 tegoroczni maturzyści zmierzyli się z matematyką, królową nauk przysparzającą wielu uczniom sporych problemów. W zeszłym roku zadania z tego przedmiotu zaskoczyły wszystkich wysokim poziomem. Czy w tym roku było podobnie?

Matura z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczęła się o godzinie 9:00 i trwała 170 minut. Już jutro chętni uczniowie zmierzą się ponownie z matematyką, tylko na poziomie rozszerzonym.

Pisemna matura z matematyki powróciła do przedmiotów obowiązkowych w 2010 roku. Wywołało to protesty wielu środowisk, nie tylko uczniowskich. Jednak nie było tak źle - ponad 87% osób zdobyło przynajmniej 30% wszystkich punktów, czyli uzyskało niezbędne minimum. W zeszłym roku było niestety gorzej – tylko 79% abiturientów mogło pochwalić się pozytywnym wynikiem.

Jak będzie w tym roku? Czy ubiegłoroczny mocno średni wynik zmobilizował uczniów do systematyczniejszej nauki? Dowiemy się już pod koniec czerwca, gdy maturzyści poznają wyniki.

- Zadania były łatwiejsze niż w zeszłym roku – mówi uczennica chojnowskiego Liceum Ogólnokształcącego z klasy dziennikarskiej – Najłatwiejsze były zadania zamknięte.

- Bezstresowo. Ilość czasu wystarczająca, część uczniów wyszła dużo wcześniej – dodaje Paweł, uczeń Technikum Mechanicznego z Chojnowa – Bardzo przydały się kalkulatory i inne „sprzęty”.

W międzyczasie odbyły się matury ustne z języka polskiego w dwóch chojnowskich szkołach – Powiatowym Zespole Szkół przy ul. Witosa i Poźniaków. Wszystkim uczniom udało się uzyskać wynik pozytywny. Gratulujemy!

Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów, życzymy powodzenia na kolejnych egzaminach!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform