Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

Akcja pomocy dla szpitali oraz stacji pogotowia. Cz. 3 [AKTUALIZACJA]

Author: admin
Creation date: 20 May 2020, 05:18 All comments: 0


Akcja pomocy dla szpitali oraz stacji pogotowia. Cz. 3 [AKTUALIZACJA]

Rozpoczynamy trzecią stronę naszej akcji pomocy dla lokalnych szpitali oraz stacji pogotowia. Wasza hojność spowodowała, że już dwukrotnie przekroczyliśmy limit znaków w naszych artykułach, a to nie jest takie proste :)

Poniżej publikować będziemy kolejne codzienne aktualizacje z frontu walki z koronawiusem, nadsyłane do nas przez pana Andrzeja Kupczyka - inicjatora i koordynatora akcji.

Zobacz również poprzednie strony ze szczegółami dotychczasowej pomocy oraz listami darczyńców.

Część 1 | Część 2


kontakt: 606 825 085

wsparcie medialne:

10 kompletów parawanów łazienkowych z marketu Mrówka dla szpitala w Legnicy

Dziś rano zostałem poproszony o pomoc ze szpitala zakaźnego w Legnicy. W związku z tworzeniem śluz przejściowych na tym oddziałem, potrzeba była dostarczenia parawanów foliowych łazienkowych wraz z uchwytami do montażu. Udałem się do marketu Mrówka w tej sprawie.

Krótka rozmowa z właścicielem marketu oraz panem kierownikiem po czym otrzymałem potrzebny komplet 10 parawanów foliowych z osprzętem. Właściciel marketu zdecydował, że przekazuje to w celu pomocy i nie pobrał za ten towar gotówki. Zapłacił z własnej kieszeni. Bardzo dziękuję za 330 zł które w darze do naszej skarbonki płacąc samemu za parawany dorzucił szef marketu Mrówka! Dziękuję również panu kierownikowi marketu Mrówka za pomoc w tej sprawie. Kłaniam się panom!

Pozdrawiam

Andrzej Kupczyk

Firma Dom Tkacza Usługi Hotelarskie pomogła użyczając mieszkania na kilka dni

Pisałem wcześniej o firmach chcących pomóc w innej formie naszej akcji. Otrzymałem jakiś czas temu deklarację Pani Emilii Marciniszyn - właścicielki firmy hotelarskiej Dom Tkacza o chęci użyczenia ratownikom bezpłatnego samodzielnego lokalu mieszkalnego w razie potrzeby! Zgłosiłem ten temat pani kierownik Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie. Przydało się! Na dodatek w święta Wielkiej Nocy!

Jest godzina 22:30, dzwoni mój telefon. Pani kierownik z Pogotowia Ratunkowego zgłasza mi problem. Ratownik medyczny transportował człowieka 50 km poza Chojnowem. Był dokładnie zabezpieczony jednak sięgając po dodatkowe względy bezpieczeństwa pani kierownik chciała odizolować ratownika do czasu zbadania na Covid-19 chorego, którego nasz ratownik transportował. Zatem szybki telefon z mojej strony do Pani Emilki o godzinie około 22:40 (zaznaczam w święta i sprawa załatwiona).

Samodzielne puste mieszkanie zostało bezpłatnie udostępnione bez chwili zastanowienia ze strony właścicielki zachowując wszelkie względy bezpieczeństwa. Wszystko skończyło się bardzo dobrze. Pacjent okazał się zdrowy, ratownik również został zbadany i także okazał się zdrowy. Miał gdzie się odizolować aby nikogo nie narażać i pomieszkać w normalnych komfortowych warunkach. Mieszkanie zostało posprzątane oraz zdezynfekowane. Wielkie brawa dla Pani Emilki i jej rodziny za dotrzymanie słowa i deklarację pomocy na przyszłość.

Jestem Państwu ogromnie wdzięczny choćby za to, że to były święta i tak późna pora.

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Kupczyk

Solidarni w walce z Covid-19 z Jelenią Górą

Witam serdecznie.

Informuję, że dziś podjąłem kroki aby wspomóc Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Jeleniej Górze legnickiego Caritasu, gdzie zakażonych jest 30 osób, są już ofiary śmiertelne. Wiem o tej sytuacji i tak tego nie można zostawić. Brak tam wszystkiego. Najważniejsza jest dezynfekcja pomieszczeń po osobach które zaczną zdrowieć. Tam stale przebywają wolontariusze (kilka osób), niestety załoga (20 osób) mówiąc wprost zdezerterowała i zostawiła chorych ludzi na pastwę losu. Jak widać, strach ma wielkie oczy...

Zostało tylko parę osób, w tym siostra zakonna jako pielęgniarka oraz dwie inne osoby. Pomaga tam stale dyrektor legnickiego Caritasu ksiądz Robert Serafin z którym dziś długo rozmawiałem o tej sytuacji. Nie ma co czekać - trzeba zadziałać. Dlatego też już to uczyniłem. Zamówiłem dwa bardzo duże generatory ozonu u mojego przyjaciela z Ostrzeszowa, bez względu na to, co trzeba będzie zapłacić! Jutro rozpocznie się ich produkcja. Człowiek okazał zrozumienie i powiedział wprost, że tyle razem zrobiliśmy, że mnie nie zostawi z tym na pastwę losu. Nie pytałem o cenę. Aż głupio ale z drugiej strony taki człowiek to skarb na ziemi. Rozmawiam z nim jak z bratem, powtarza co chwilę - nie martw się, pomyślimy - zrobimy, muszę ci pomóc.

Do 3 dni będzie dostawa. Ponadto rozmawiam ze szwalnią o wymianie barterowej - materiał plus guma którą dostarczę obiecaną od firmy Sajnóg + zapłata za robociznę za uszycie maseczek. Chcę dostarczyć do tej jeleniogórskiej placówki 1500 sztuk! Dziś usłyszałem cenę 2 zł za sztukę za uszycie i nie zgodziłem się bo uważam, że to przegięcie. Zaproponowałem 1.5 zł za sztukę - jutro mam do południa dać odpowiedź. Plus jest taki, że maseczki są porządne, profesjonalnie uszyte z potrójnej fliseliny plus zaszyty pręcik giętki w materiale do regulacji. Ponadto pracuje w tej szwalni 35 osób, zatem uszycie to jeden dzień i maseczki jadą do Jeleniej Góry!

Jak widać jeszcze superekspres musi chwilę pojechać, trzeba pomóc - zatem kto może to mobilizacja bardzo proszę. Już uczyniliśmy bardzo wiele ale ten temat jeszcze trzeba ogarnąć. Jutro będę dzwonił do fabryki prosić o przyspieszenie kolejki w której oczekuję w sprawie dostawy półmasek z filtrem FPP3 dedykowanym do walki z Covid-19. Co uda mi się załatwić podzielę tak, aby ta placówka w Jeleniej Górze dostała znaczną część.

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Kupczyk

Następni darczyńcy wsiedli do naszego superekspresu

1. Pani Iwona Jaruszewska z rodziną - 70 zł. Bardzo Pani dziękuję za tę pomoc. Każda złotówka jest na wagę złota. Pozdrawiam Panią bardzo serdecznie, życząc również miłego wieczoru :-)

2. Pani Genowefa i Pan Henryk Byczkowscy - 200 zł. Bardzo Państwu dziękuję za wsparcie i te dwie stówki do naszej skarbony akcyjnej. Jak widać teraz jest jeszcze potrzeba. Kłaniam się Państwu i wyrażam szacunek za pamięć o naszej akcji :-)

3. Firma Eurokomfort Pani Anna Grabowicz - 300 zł. Bardzo dziękujemy tej firmie legnickiej za wsparcie naszej akcji. Cieszę się, że dostrzegli Państwo naszą inicjatywę i nas wsparli. Eurokomfort to firma wykonująca różne specjalistyczne instalacje klimatyzacyjne. Znana marka na rynku jako solidna i stabilna firma. Ogromnie Państwu dziękuję!

4. Motocyklisci Chojnów - 300 zł! Jak widać i słychać, nasi chojnowscy motocykliści wiedzą co robić aby wspomóc potrzebujących. Ta ekipa zawsze ma dobre serce. Dziękuję Panom i Paniom z tej drużyny i do zobaczenia na szlakach! Zawsze Wam będę kibicował :-) Ukłony dla Państwa za te 300 zł do naszej skarbony :-) Motocykle pędzą ale nasz superekspres jest szybszy :-) Zapraszam motocyklistów na przejażdżkę!

Generatory ozonu do wiejskich ośrodków zdrowia w Krzywej i Rokitkach już w drodze

Kiedy byłem z dostawą półmasek oraz alkoholu skażonego do dezynfekcji w Ośrodku Zdrowia w Krzywej, rozmawiałem konkretnie z Panią kierownik tych dwóch placówek. Poruszyliśmy temat dezynfekcji pomieszczeń teraz a także w okresie, który niebawem nastąpi. Krótko mówiąc pacjenci ruszą do ośrodków zdrowia a zabezpieczać się trzeba. Dezynfekcja poprzez ozonowanie to super i pewna metoda na zabijanie wirusów, drobnoustrojów.

Porozmawialiśmy i obiecałem, że jedno urządzenie załatwię. Jednak bezsensowne jest przewożenie z Rokitek do Krzywej i odwrotnie tej maszyny aby przeprowadzić zabieg dezynfekcji. Sam transport to niszczenie sprzętu. Zatem każdy ośrodek zdrowia otrzyma na stan swój osobisty konkretny generator ozonu. Pamiętam o darczyńcach z tych rejonów i ich pomoc dla naszej akcji. Dlatego też tak będzie. Jak zwykle załatwiłem ten temat z moim przyjacielem z Ostrzeszowa a jak to opiszę jak dojedzie dostawa :-)

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Kupczyk

3 generatory ozonu już w Ośrodkach Zdrowia: Chojnów - Krzywa - Rokitki

Dobry wieczór. Informuję, że dziś dostarczyłem do naszych trzech ośrodków zdrowia w Chojnowie, Krzywej i Rokitkach łącznie trzy sztuki generatorów ozonu do walki z wirusami i bakteriami poprzez stosowanie zabiegów ozonowania pomieszczeń.

Każdy ośrodek zdrowia dostał swoje urządzenie na własność. To przydatny sprzęt do dezynfekcji - bardzo prosty w użyciu a dający bardzo duże efekty w walce z bakteriami, wirusami drożdżakami oraz innymi drobnoustrojami. Oczekuję na fotorelację z Ośrodka Zdrowia w Chojnowie.

Pozdrawiam serdecznie, Andrzej Kupczyk

Generator ozonu już w Przychodni Rejonowej w Chojnowie

Dzień dobry.

Informuję, że nasz ośrodek zdrowia w Chojnowie również już otrzymał generator ozonu do wykonywania zabiegów dezynfekcji metodą ozonowania.

Ceniona i znana firma kosmetyczna Dr Irena Eris jedzie z nami superekspresem

Witam serdecznie. Nie ma rzeczy niemożliwych do załatwienia! Jak widać :-)

Sekretów jak to zrobiłem zdradzać nie będę, konkurencja nie śpi :-) Jedno jest pewne, nie jest to łatwe zadanie zdobyć zaufanie tak znanej firmy pod nazwą Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris. Wymagało to wiele cierpliwości i rozmów z tą znaną marką kosmetyczną.

Nikomu nie trzeba przedstawiać tej firmy, każda kobieta w Polsce zna wyśmienite produkty z tej firmy. Krótko mówiąc załatwione. Szpital Wojewódzki w Legnicy oraz ośrodki zdrowia w Chojnowie, Krzywej oraz Rokitkach otrzymają od tej cenionej firmy artykuły do pielęgnacji ciała: kremy do rąk, kremy do twarzy, balsamy oraz specjalistyczne mydła bakteriobójcze i inne artykuły pielęgnacyjne i dezynfekcyjne.

Wszystko załatwione. Dostarczyłem do firmy Irena Eris dokumenty z naszych placówek do podpisania umowy darowizny. Dostałem informację, że dostawa do naszych placówek na początku przyszłego tygodnia. To dopiero przedbieg tego co załatwiłem dziś do końca jeszcze... To za chwilę w kolejnej części... Pozdrawiam wieczornie, piszę późno z braku czasu. Wiele godzin spędzam aby załatwić to co mamy. To naprawdę ciężka żmudna robota ale jak widać piękne kwiatki rosną w kwietniu :-) Zapraszamy panią Irenę właścicielkę tej wielkiej kosmetycznej marki do naszego superekspresu! Dziękuję bardzo za to wsparcie oraz za to, że dostrzegła Pani to co zrobiłem i jeszcze czynię. Miłego późnego wieczoru.

Andrzej Kupczyk

Uwaga! 12 000 sztuk przyłbic do szpitali w Legnicy i Bolesławcu. Mamy to!

Dobry wieczór. Można? Można, da się, tylko trzeba być cierpliwym, postarać się, rozmawiać, myśleć, poświęcić się. Przede wszystkim mówiąc wprost chcąc coś zdobyć trzeba się ruszyć! Nie teoretycznie tylko trzeba konkretnie działać a nie lać wodę!

Dowodem na to jest to co właśnie zapowiadałem od kilku dni. Dziś już wiem że mamy to! Mam już umowy darowizny dla szpitali do podpisów i jadą przyłbice po 6000 sztuk do każdej placówki. Ogromna darowizna dla szpitali w Legnicy i Bolesławcu. Rozbiliśmy bank!

Nie podam dziś kwoty oraz nazwy firmy - to tajemnica do dnia dostawy! Jednak każdy mnożyć umie, to robimy tak - 12 000 x minimum kilkadziesiąt złotych i już wszyscy wiedzą co dostają szpitale w darze oraz ile by musiały wydać pieniędzy na tę ilość. Mało tego, na rynku są tylko przyłbice zabawkowe w sprzedaży po 12-25 zł. Byle co z kiepskimi rozwiązaniami systemu zapięć. Jednorazowa lipa. Nadmieniam że taka ilość przyłbic to ogromna pomoc do walki z koronowirusem.

To wspaniała firma ze wspaniałym zarządem! Te przyłbice są produkowane na maszynach z najwyższej półki światowej! Jak widać na zdjęciach jakość bardzo dobra - żadna lip z portalu aukcyjnego! Tylko żeby nie było, samo to z nieba nie spadło :-) To był bardzo trudny temat o czym napiszę w dniu dostawy. Nie ma drugiego takiego pociągu jak nasz. Pociąg jeszcze jedzie - rano dopiszę naszych nowych darczyńców gdyż dane zostawiłem w swojej firmie. Pozdrawiam, mam nadzieję że gra gitara :-) Dobrej nocy Andrzej Kupczyk

Jeszcze wsiadają chętni do naszego superekspresu

Dobry wieczór Państwu.

Oto dwie rodziny, które wsiadły do naszego pociągu. Przepraszam, że dopiero teraz, jednak po prostu brakuje mi czasu. Dopinam temat darowizny od dużych firm. To wiele rozmów, ustaleń, przesyłania korespondencji, załatwiania dokumentów w szpitalach, podpisów. Dużo z tym roboty jednak to pyszna robota :-) Ale o tym za chwilę. Aż miło działać na taką skalę! :-)

1. Rodzina Państwa Kijowskich - 150 zł! Bardzo dziękuję Pani za miłą rozmowę telefoniczną. Ogromnie dziękuję za tę darowiznę, którą słusznie wydamy. Pozdrawiamy całą rodzinkę Państwa Kijowskich. Jednocześnie zapraszamy inne rodziny chętne do pomocy jeszcze pociąg jedzie. Napiszę rzeczowo to za chwilę. Ukłony dla państwa!

2. Kolejna rodzinka do Archiwum X - 1000 zł. Cóż mogę powiedzieć wprost - znam tę Panią i rodzinkę. Jednak nie chciała abym ujawnił nazwisko zatem tak czynię. Jednak napiszę choć trochę. To wspaniała, życzliwa zawsze pomocna kobieta, która doskonale wie co piszczy w trawie, jeśli chodzi o leczenie ludzi. Ma bardzo dobre serce pomaga ludziom za dobre słowo. Renoma sama w sobie! Reszta to do domysłów dla Państwa. Ja wiem, że poznałem się na tej osobie w ogromnej rodzinnej potrzebie. Ta Pani zrobiła bezinteresownie tak wiele dla kogoś w potrzebie z mojej rodziny, że zapamiętam to do końca życia! Bardzo dziękuję Pani i zapewniam, że wydamy tę cegiełkę wrzuconą do naszej skarbony z głową i roztropnie. Ukłony dla Pani :-) Pociąg jeszcze pędzi! Zapełniamy ostatnie już wolne miejsca...

Zapraszam, telefon: 606 825 085

Miłego wieczoru, Andrzej Kupczyk

Kolejny dzień minął a pociąg jeszcze pędzi! Wiezie wagon przyłbic 12 000 sztuk!

Odpowiadam na pytanie czy jeszcze dokładamy paliwa do pociągu? Owszem, jednak mamy ostatnie wolne już miejsca w naszym superekspresie... Zatem ma ktoś wolę pomóc to zapraszam serdecznie.
Co robimy na teraz? Maseczki do domu pomocy społecznej w Jeleniej Górze uszyte w ilości 1500 sztuk. W poniedziałek odbieram ze szwalni. Oczekuję na informację z fabryki w sprawie półmasek z filtrem FPP3 do walki bezpośredniej z Covid-19. Jeszcze chcę zdobyć i trochę podzielić placówki w tym DPS Jelenia Góra (ogromna potrzeba!). Ponadto w produkcji są dwa ogromne ozonatory do Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Tam jest potrzeba pilnej dezynfekcji pomieszczeń ozonem. Praktycznie wszyscy pensjonariusze są zarażeni koronowirusem.

Dziś rozmawiałem z moim przyjacielem z fabryki ozonatorów. Z racji tego, że ozonatory muszą być bardzo duże, czekaliśmy na części do produkcji. Mam obiecane, że do środy będę je miał już do dyspozycji. Ten człowiek nigdy mnie nie zawiódł - wręcz przeciwnie, mam w nim niebywałe ludzkie oparcie jak w ojcu czy bracie. Rozmawiamy choć chwilę co dnia. Parę zdań aby pogadać. Rewelacja, prawdziwa przyjaźń i bezinteresowna pomoc. Zawsze to zdanie... Nie martw się, damy radę, zrobimy, dostaną sprzęt, pytam jak finansowo? Przyjaciel odpowiada nie martw się, przecież już tyle razem zrobiliśmy... Gadaj tu z chłopem :-) A potem SMS - firma kurierska, towar w drodze i zawsze ogromne rabaty!

Ciekawostka jest taka, że został ten człowiek dostrzeżony przez ogromną spółkę paliwową, która chciała odkupić wszystkie urządzenia z produkcji na kilka miesięcy do przodu. Kolega się nie zgodził, odpowiedział, że on pomaga medykom a żyje z produkcji innych urządzeń. Wspaniały gość naprawdę.

Temat dostawy 12 000 przyłbic jest już na ostatniej prostej. Dokumenty darowizny są na mojej poczcie. Mam już część podpisanych przez dyrekcję szpitala w Legnicy. W poniedziałek rano ten temat dokończę z dyrekcją w Legnicy oraz Bolesławcu. Odeślę dokumenty zeskanowane z podpisami dyrektorów szpitali do producenta darczyńcy. Dostawa do szpitala zaraz po majówce. Ogromna ilość dlatego trzeba kilka dni poczekać, gdyż trzeba dociąć 12 000 szyb. Reszta elementów to jest: mocowanie szyby, uchwyty, zapięcie na głowę już czekają gotowe. Widać na zdjęciach jaka super jakość. Warto było to rzeźbić, choć przyznaję - łatwo nie było. A jak to wszystko zdradzę po dostawie. Wówczas opiszę wszystko.

Dziś odebrałem kilka telefonów z zapytaniem - Andrzej, jak to zrobiłeś? Odpowiadałem normalnie, po prostu staram się. Kiedy idę spać zanim zasnę leżę i wtedy układam sobie plan i podnoszę poprzeczkę ;-) Głowa jak globus z możliwością obrotu o 360 stopni i już. Mam nadzieję, że ta moja żmudna robota pokaże innym, że można zrobić ogromnie dużo nawet w pojedynkę. Tylko warunek: umiejętność zorganizowania się, ogromne samozaparcie, brak możliwości wycofania z przyjętego planu działania, odporność na niepowodzenia (gdyż takie również miałem) werwa do roboty i pozytywne myślenie. Potem to nawet Dr Irena Eris się odezwie :-)

Darowizna dla szpitala i ośrodków zdrowia w Chojnowie, Krzywej i Rokitkach od ogromnie znanej marki kosmetycznej Dr Irena Eris

Dokumenty do darowizny już załatwiłem. Teraz tylko poczekać i mamy to.

Ten temat załatwiony - dostawa środków pielęgnacyjnych: kremy, balsamy, płyny antybakteryjne, środki dezynfekcyjne, żele do mycia w nie małych ilościach - już po niedzieli dostawa! To naprawdę luksusowe produkty z najwyższej półki. Kwota darowizny będzie nie mała. Dezynfekcja rąk niestety je niszczy zwłaszcza u kobiet. Będą kobiety miały dłonie zabezpieczone elegancko :-)

Podsumowując na dziś to wagony w naszym pociągu przerodziły się w towarowe! Niedługo będzie informacja o kwotach, ilościach. Już jednak każdy widzi kto czyta co dnia, że daliśmy czadu na maxa! Zaczynaliśmy od jednej złotówki... A teraz? To już są bardzo poważne pieniądze w raz z darowiznami. To konkretnie gruba akcja pomocy! Jedno jest pewne, pomoc ogromna, zabezpieczone pogotowie ratunkowe w Chojnowie, szpitale, ośrodki zdrowia. Zaczęliśmy w świetnym czasie - to był ostatni moment a nawet o dwa tygodnie za późno. Naszarpałem się do bólu aby zdobywać kolejne środki ochrony bezpośredniej. Czasem miałem chwile zwątpienia jednak tylko przez pięć minut :-) Szklanka wody i ogień do przodu!

Jednymi drzwiami wyleciałem, to wszedłem sobie przez okno :-) Przez komin nie dałbym rady bo za duży jestem :-) Teraz do mnie ludzie dzwonią i pytają gdzie to kupowałem, gdzie tamto kupowałem. Najpierw trzeba lekcje odrobić. Potem do dzieła. Trzeba nabyć umiejętność pozyskiwania nawet tego czego na rynku brakuje. Na przykład półmaski FPP3 inni kupują po 58 zł netto a my po 8 zł netto. Oszczędność 50 zł na sztuce! Ja pierwszą lekcję odbyłem w stacji Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie. Szkoliła mnie Pani Kierownik. Elegancko tłumaczyła to i szybko pojąłem. Literki, certyfikaty, rozmiary, kategorie. Wszystko od zera. Kombinezony na stole i nauka. Za to dziękuje Pani Kierownik serdecznie :-)

Potem poszedłem do medycznej podstawówki już sam, potem zaliczyłem liceum a teraz mam to wszystko w jednym palcu. Ale nauka co dnia eksternistycznie 8-10 godzin dziennie. Tak było i jest - tyle średnio poświęcam czasu aby wystrugać to co mamy. Jednak nasz superekspres konkurencji nie ma! Przepraszam, że tak dużo piszę. Wiem, że są mieszkańcy co czytają na bieżąco i chcą wiedzieć jak sytuacja wygląda. Ostatnie wolne miejsca w superekspresie! Chcesz się dołożyć? To zapraszam, kupimy coś mądrego dla zabezpieczenia medyków!

Dobrej nocy, Andrzej Kupczyk

Superekspres jeszcze pędzi - dopinamy dostawy darowizn do szpitali

Dobry wieczór Państwu.

Informuję, że dziś odebrałem ze szwalni 1500 sztuk maseczek chirurgicznych. Zapłaciłem 2100 zł. Otrzymałem dodatkowy rabat - cena finalna 1.40 zł za jedną sztukę. To maski dla Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Oczekuję na dostawę dwóch sztuk dużych generatorów ozonu z firmy ECS. Po otrzymaniu tego sprzętu, przekażę go dla domu pomocy w Jeleniej Górze. Uczynię to w bezpieczny sposób, przez dyrektora legnickiego Caritasu.

Ponadto załatwiłem dziś do końca podpisy darowizn przyłbic w ilości po 6000 sztuk do szpitali w Legnicy i Bolesławcu. Dokumenty podpisane przez dyrektorów szpitali odesłane do darczyńcy. Dostawa przyłbic ma nastąpić po weekendzie majowym. Jest to bardzo duża ilość, musimy chwilę zaczekać. W produkcji są teraz szyby ochronne. Porządne wykonanie tych przyłbic pomoże konkretnie w walce z koronowirusem.

Oczekuję na przyjazd do Chojnowa właściciela firmy Apis, aby porozmawiać jeszcze o pomocy dla szpitali oraz ośrodków zdrowia w postaci środków higienicznych. Rozmawiam ponadto z dostawcą dezynfekatorów bezdotykowych do zamontowania przed szpitalem w Legnicy. To duża placówka szpitalna - niebawem zostanie otwarta dla szerszego grona pacjentów załatwiających różne sprawy w szpitalu. Dezynfekcja dłoni to bardzo ważny zabieg przed wejściem do szpitala, zwłaszcza jak zrobimy to bezdotykowo.

W tym tygodniu odbędzie się dostawa do szpitala w Legnicy, ośrodka zdrowia w Chojnowie oraz Krzywej obiecanych kosmetyków ochronnych od cenionej i znanej marki kosmetycznej Dr Irena Eris. Jeśli ktoś z Państwa zechce jeszcze wspomóc naszą akcję to bardzo proszę. Jeśli będą jeszcze darowizny to pójdziemy w kierunku bezdotykowej dezynfekcji dłoni również w naszym mieście bądź ośrodkach zdrowia gminy.

Zbliża się podsumowanie naszej akcji. Załatwię wszystkie powyższe sprawy do końca i przyjdzie czas naszego pożegnania. Spędziliśmy razem wiele tygodni pracowitych, dynamicznych i owocnych. To wspaniały czas, który pozwolił nam szybciej przebyć najtrudniejszy czas podczas epidemii. Zrobiliśmy wspólnie ogromny krok w zabezpieczeniu naszych medyków z pobliskich placówek. Nie przespaliśmy tego czasu. Zakupiliśmy bądź otrzymaliśmy wiele urządzeń do ochrony zdrowia, które posłużą latami. Nie byliśmy samolubni! Zadbaliśmy o Legnicę, Wrocław, Jelenią Górę, Bolesławiec, Chojnów, Krzywą, Rokitki. To była walka o kombinezony, półmaski FPP3, generatory ozonu, kombajny do dezynfekcji, detektory ozonu oraz inne dobra, które uczyniliśmy.

Daliśmy radę - to najważniejsze. Chciałbym podziękować Paniom z obsługi marketu z ulicy Kolejowej :-) za życzliwe słowa, które tam otrzymałem o naszej akcji. Bardzo Paniom dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam serdecznie - jeszcze ciśniemy do przodu.

Chcesz pomóc - zapraszam. Tel. 606 825 085

Andrzej Kupczyk

Pomoc dla Niebieskiego Parasola. Pocisnęliśmy na grubo - 23 000 złotych! [ZDJĘCIA]


6000 sztuk przyłbic dla Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie załatwione!

Kilka dni temu zwróciła się do mnie osoba pracująca w tej placówce o pomoc w załatwieniu przyłbic. Nie ważne czyj szpital - ważne, że ludzie tam pracują dla nas. Nie ma rzeczy niemożliwych dla naszego superekspresu jak widać.

Łącznie dostarczymy 18 000 sztuk porządnych profesjonalnych przyłbic. Nie zabawek tylko konkretnych osłon dla twarzy super wykonanych wielokrotnego użytku. W piątek po 3000 sztuk zjeżdża do szpitali w Legnicy, Lubinie oraz Bolesławcu. To już naprawdę ogromna darowizna.

Od kogo i za jaką kwotę to niebawem wszystko się dowiemy :-) Wszystkie dostawy zjadą, zamontujemy dezynfekatory przed szpitalami i ośrodkami. Wtedy wszystko opiszę włącznie z tym od kogo otrzymaliśmy tę wielką darowiznę w postaci 18 000 przyłbic. Mnożyć każdy potrafi - 18 000 x kilkadziesiąt złotych tak delikatnie i już cyfry mamy. Umowa darowizny wysłana do podpisania do dyrekcji MCZ w Lubinie.

Jutro z fabryki wyjeżdżają samochody z przyłbicami spakowanymi w kartonach na paletach.

Pozdrawiam serdecznie i miłego wieczoru

Andrzej Kupczyk

1000 sztuk półmasek FPP3 do Niebieskiego Parasola zamówione! 11000 zł!

Jak widać, nasz superekspres ma solidne podwaliny i ogromne rezerwy paliwa na drogę!

Wczoraj odbyłem kilkanaście konkretnych rozmów odnośnie niezwłocznej pomocy w postaci ekspresowej dostawy następnych konkretnych środków ochrony bezpośredniej najwyższej jakości dla pracowników i medyków oraz studentów medycyny z Niebieskiego Parasola. Powiem tylko tyle, że w Chojnowie mam wspaniałych przyjaciół z którymi nie trzeba długo rozmawiać. Oni to co robimy po prostu doskonale rozumieją, są ze mną już prawie dwa miesiące! Sami ciężko pracują a grosza na pomoc mimo ogromnie trudnych czasów nie żałują jak widać.

To, że mamy na to pieniądze to jedno. Po drugie znów udało mi się ogarnąć temat zdobycia półmasek z filtrem FPP3, co jest tematem niezwykle trudnym. Tych półmasek z filtrem do walki bezpośredniej z koronowirusem na rynku nie ma. Jest ogromne zapotrzebowanie. Produkcja tylko do placówek medycznych. Na portalach aukcyjnych jedna sztuka kosztuje kilkadziesiąt złotych. Były momenty, że za jedną sztukę tej maski żądano nawet 100 złotych! Ja mam wspaniałą firmę, która mi w tym temacie pomaga. Na dodatek to najnowszy model nagradzany złotymi medalami na targach medycznych. Mało tego, tym szpitalom i ośrodkom zdrowia, które nie śpią i wiedzą, że mam pewne mądre kontakty załatwiłem dziś również prawie 2000 sztuk tego najbardziej pożądanego modelu maski FPP3.

Sami nie dają z tym rady - szukają pomocy, zatem jak mogę to staję na głowie i udaje się. Potrafią mnie znaleźć ludzie z dyrekcji szpitala odległego od Chojnowa o 100 km.

Oto nasza konkretna ekipa firm moich przyjaciół i serdecznych kolegów, która nigdy mi nie odmówiła i dołącza do nas już kolejny raz!

1. Firma EKO-KOLOR - to jest nasza złota chojnowska firma! 4500 zł! Ten człowiek i jego rodzina ma tak ogromne serce i takie wyczucie potrzeby działania, że to jest nie do opisania. Rozmawiamy pięć minut a za pięć minut otrzymuję od tego Pana ogromne pieniądze na pomoc dla Niebieskiego Parasola. Wczoraj ta firma dorzuciła 4500 złotych na półmaski z filtrem FPP3 do Niebieskiego Parasola! Razem od tej firmy dotychczasowa pomoc dla naszej akcji to kwota aż 12100 złotych!

Rodzina tego Pana wsiadła do naszego pociągu już czwarty raz! To wspaniałe uczucie, jak wiem, że nie jestem odosobniony w tej żmudnej robocie, bo tak to trzeba nazwać. Jeszcze jedno pragnę podkreślić - nie muszę do tego człowieka dzwonić! My się rozumiemy bez słów. Jednak jest też tak dlatego, że właściciel tej firmy widzi z kim jedzie tym superekspresem. Obydwaj mamy firmy i rzeźbimy ciężką robotę co dnia. Jednak widać że pieniędzy temu Panu nie żal. Bo ma inne wartości jak kiszenie grosza na koncie bankowym. Dlatego tak doskonale się rozumiemy. Bardzo Państwu dziękuję i kłaniam się całej rodzince.

2. Firma Domex Pan Mariusz Cichoński - 2200 złotych! Kolejny wspaniały człowiek z którym zawsze szybko się dogaduję. Ten Pan wybudował niedawno piękną wzorcową fabrykę okien przy wylocie z Chojnowa do Chocianowa. Teraz gdy ciężko i jemu jest ogromnie, nie żałuje grosza na pomoc dla potrzebujących ludzi. Deklaracja była jasna i ja to popieram. Robimy to ratując tych schorowanych ludzi. Takie jest spektrum naszego działania. Co do reszty to obydwaj mamy jasne klarowne zdanie. Jednak tego tematu teraz nie poruszamy. Priorytet pomoc i ratunek dla tych starszych biednych pensjonariuszy.

Zaznaczam, że epidemia się skończy i wówczas przyjdzie czas na pewną konkretną rozmowę w większym gronie. Jedno jest pewne - to piękne miejsce po starym szpitalu do którego sentyment mamy wszyscy chojnowianie. Jednak sentyment to jedno a są pewne sprawy o których mieszkańcy mówią bardzo głośno. Wracając do Pana Mariusza - to mój bardzo dobry kolega, można powiedzieć że traktuję jego jak przyjaciela. Ta firma powstała z maleńkiej firmy którą Pan Mariusz prowadził w garażu przy domu. Potem kilka trudnych okresów rozwoju, następne inwestycje. Jak widać poziom osiągnięty przez tę firmę to najwyższa liga w biznesie. Wiem co mówię, bywam w tej firmie, widzę jak wygląda ta fabryka, widzę sprzęt do produkcji okien. Każdy szczegół jest dopracowany perfekcyjnie. Warunki do pracy i do produkcji rewelacja! Podkreślam - ten Pan babci w Ameryce nie ma. Wszystkiego dorobił się ciężką robotą. Jest cenionym pracodawcą. Wymaga uczciwości, pracowitości ale docenia konkretnie swoich ludzi.

Mówiąc krótko - mamy producenta okien, rolet, bram garażowych, rolosów, roletek, drzwi. Zatem zostawiajmy pieniądze w Chojnowie - bo jak widać w razie potrzeby Pan Kowalski z drugiego końca Polski nam nie pomoże... Polecam firmę Domex mieszkańcom naszego regionu! Dziękuję Panu Mariuszowi bo to kolejne pieniądze od tej firmy. To nie jest pierwsza wpłata tylko kolejna. Ponadto zawsze od ręki, mimo bólu na rynku zbytu poprzez Covid-19. Chciałem Mariuszowi podziękować za to, że czasem napijemy się razem kawy i chwilę pogadamy oraz za to, że jest normalnym gościem o wielkim sercu mimo prowadzenia poważnej firmy. Dziękuję również Panu Dyrektorowi tej firmy za mądre i konkretne podejście do naszej akcji. Zatem nie dziwne wcale, że ta firma to wzór do naśladowania.

3. Wulkanizacja Zdzisław Ragan - 1100 złotych! Kolejny wspaniały człowiek, który dorzucił do naszej skarbonki tę dużą kwotę. To mój bardzo dobry kolega, sąsiad przez drogę. Prowadzimy firmy na przeciwko i często rozmawiamy. Dlatego też życzliwość Pana Zdzisława jest dla mnie bardzo cenna. Bez dyskusji sięga po pieniądze jak trzeba wspomóc. Człowiek ma bardzo dobre serce. Jego firma to konkretny zakład wulkanizacyjny z renomą od wielu lat oraz firma transportowa świadcząca usługi w Polsce i Europie. Solidny partner biznesowy. Również jemu jest teraz ciężko a jednak można? Można, tylko trzeba czuć wewnętrzną potrzebę chęci pomocy. Pan Ragan to w sercu ma od zawsze. Przekonałem się nie jeden raz. Zawsze jest mi pomocny - choćby po sąsiedzku. Nigdy nie używa słowa nie. Bardzo dziękuję Zdzisławowi i jego rodzince.

4. Archiwum X zasiliło nas kwotą 500 zł! Znam tego Pana, jednak prosił o anonimowość. To była minuta rozmowy i jak widać - bez problemu. Dziękuję Ci bardzo za tę pomoc. To dobry kolega, skromny człowiek a jednak serce ma ruchome na takie czyny. Bardzo Ci dziękuję i zapraszam do naszej kroniki Archiwum X a także do naszego superekspresu!

Montujemy urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji dłoni

Jak widać - ciekawe i nowoczesne urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji dłoni. Jeden załadunek płynu do dezynfekcji wystarcza na 4000 dezynfekcji.

Gdzie montujemy?

1. Szpital Wojewódzki w Legnicy + budynek zakaźny (mały szpital) 5 sztuk
2. Ośrodek Zdrowia w Krzywej - 1 sztuka
3. Ośrodek Zdrowia w Rokitkach - 1 sztuka

Niestety muszę napisać tę informację. Zaoferowałem do Ośrodka Zdrowia w Chojnowie 2 sztuki tych urządzeń. Pokazałem zdjęcia. Nie spotkało się to z zainteresowaniem. Otrzymałem informację, że są tam dozowniki na ścianach. Napisałem to dlatego, że darczyńcami są mieszkańcy Chojnowa. Nie chcę aby ktoś pomyślał, że nie wziąłem pod uwagę naszej placówki w mieście Chojnowie. Wziąłem i chciałem zamontować w starym budynku i nowym. Jedna sztuka kosztuje 1300 złotych. Bedzie fotorelacja ze szpitala w Legnicy oraz z gminnych ośrodków zdrowia.

9000 sztuk przyłbic już w szpitalach w Legnicy, Bolesławcu i Lubinie

Jak widać sprawy są konkretnie załatwiane. W sumie załatwiłem 18 000 sztuk tego poszukiwanego asortymentu - przyłbic do walki z Covid-19. Po niedzieli kolejna dostawa do szpitali ponownie - 9000 sztuk łącznie, po 3000 sztuk do każdego szpitala. Zatem w przyszłym tygodniu dowiecie się Państwo wszystkiego dokładnie. Koniec dostaw w drodze. Zrobiliśmy mega wielką robotę, to powinno otworzyć oczy niedowiarkom. To nie bajka tylko prawda i rzeczywistość. To nie bicie piany tylko ochrona ludzi którzy idą na pierwszy ogień.

Nie robimy łaski - trzeba wspierać, wówczas szybciej zapomnimy o zaistniałej sytuacji. Tyle przeróżnego sprzętu, że już sam mam mętlik w głowie. Jednak wszystko mam notowane i żona pilnuje ze strony formalnej. Dziś będę rozmawiał z właścicielem firmy, która podarowała tę ogromną ilość przyłbic. Niesamowita ilość. Dyrekcja MCZ w Lubinie nie może zrozumieć jak to załatwiłem tak ekspresowo. Elegancko ciśniemy dalej słońce świeci - robota zrobiona!

Pozdrawiam Was serdecznie

Andrzej Kupczyk

550 butelek wody 1.5 l dla Niebieskiego Parasola od sołectwa Konradówka-Piotrowice!

Dobry wieczór Państwu.

Jak widać superekspres zabiera następną ekipę na pokład. Sołtys Konradówki-Piotrowic Pani Sylwia Drzał poinformowała mnie, że z tych miejscowości udało jej się zebrać 460 zł, które darczyńcy proszą aby przeznaczyć na zakup wody mineralnej. Rzecz jasna kupionej w super cenie. To też załatwiłem. Zgodnie z obietnicą daną Pani Sylwii, woda dotrze do Niebieskiego Parasola zaraz po weekendzie. Załatwiłem mega specjalną cenę, dlatego wyszło tak, że udało się zakupić aż 550 butelek! Ponad jedna ogromna paleta.

Zbliżają się upały, zatem to trafny zakup. Niebieski Parasol ma chłodne pomieszczenia, zatem woda będzie przechowywana w odpowiednich warunkach. Upał Pani Prezes nie zaskoczy. Będzie miała wodę w magazynie. Dziękuję Pani Sylwi Drzał - prężnej pani gospodarz tych dwóch rozwijających się miejscowości naszej gminy wiejskiej. Pani Sylwia ma werwę i zapał do pracy, jest cenionym gospodarzem tych miejscowości, godnym do naśladowania. Zapewniam, że wiem co piszę.

Widać że Konradówka i Piotrowice żyją tym problemem. Łącznie dostarczymy na tę chwilę ponad 3000 butelek wody do tej placówki. Zapraszamy załogę Pani Sołtys Sylwii na pokład naszej super szybkiej maszyny do której specjalnie dla Was podczepiamy kolejny wagon! Dziękuję Pani Sylwii ogromnie oraz jej oddanym mieszkańcom dla których z krzywdą ludzką nie jest po drodze! Ukłony dla Pań, grabula dla Panów :-)


Agencja Ochrony Pracy BHPE kolejny raz ciśnie z nami do przodu! 1000 zł

Jak widać, są firmy w Chojnowie z którymi rozumiem się doskonale. Dowód na to kolejny raz dzisiaj. Krótka rozmowa z zarządem tej firmy. Mamy 1000 zł, które dorzucamy do zakupu półmasek z filtrem FPP3 dla Niebieskiego Parasola! Firma Pana Pawła Pacuły kolejny raz konkretnie zasiliła naszą akcję i to nie małymi kwotami.

To rozwijające się przedsiębiorstwo z zakresu ochrony pracy. Firma prowadzi badania lekarskie dla nowych pracowników, badania okresowe, szkolenia, pomiary na stanowiskach pracy. Kolejnym elementem szkoleń są szkolenia z zakresu PPOŻ. Ponadto dla stałych klientów udziela gratisowych porad prawnych, wykonuje audyty, certyfikaty dla maszyn.

Wielu mieszkańców nie wie, że Chojnów to tylko siedziba firmy. Ponadto są dwie filialne prężnie działające placówki w Nowej Soli w Parku Technologicznym oraz w Legnicy przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Bardzo mocna pozycja na rynku, wielu konkretnych wymagających kontrahentów. Ta firma rozkwita się nieustannie. Dziękuję Państwu Pacuła za ogromne serce i za to, że wiem, że jak tylko dam znać to nie pozostanie to bez odzewu. Przekonałem się o tym w ostatnim czasie dwa razy! Dziękuję Pani sekretarce firmy BHPE za rzeczowe załatwienie sprawy. Ta Pani to konkretna osoba, która doskonale działa w sekretariacie tej firmy, załatwiając sprawy petentów. Pani sekretarka to motor napędowy tej firmy. Pięknie Pani dziękuję za godne i odpowiedzialne zachowanie po raz kolejny.

Ukłony dla państwa, miłego weekendu! Zapraszamy Państwa na pokład super szybkiego superekspresu!

Andrzej Kupczyk

Superekspres ciśnie dalej! Niebieski Parasol - 250 sztuk profesjonalnych przyłbic w drodze

Witam serdecznie. Jak widać jedziemy dalej i to ostro. Z naszym superekspresem nie ma lipy! To konkretna robota. Na pogadanie przyjdzie czas jak w momencie gdy ustalimy termin naszej wspólnej uroczystości podczas której wszyscy darczyńcy oraz mieszkańcy miasta i gminy się spotkają.

Deklarowałem załatwienie przyłbic profesjonalnych do Niebieskiego Parasola. Jak widać, już do nas przesyłka została wysłana. Niebieski Parasol otrzyma 250 sztuk profesjonalnych osłon do twarzy lada dzień. Najpóźniej wtorek rano.

Jedziemy dalej - mamy jeszcze wiele do zrobienia choć i tak już daliśmy czadu! Co widzą wszyscy i się zastanawiają skąd ta energia, jak to możliwe... Zapewniam, że dopóki ja żyję, to na pewno tak będzie w naszym mieście i gminie dalej. Mam się dobrze, jestem zdrowy, energii nie brakuje. Globus się kręci - głowa pracuje :-)

Zapotrzebowanie na przyłbice w szpitalach jest ogromne. Dziś się to potwierdziło. Załatwione 18 000 sztuk to już historia :-)...

22 250 przyłbic superekspres wiezie w swoich wagonach do szpitali

Jest moc w naszym działaniu. 18 000 sztuk profesjonalnych osłon do twarzy to już historia. Dziś zwrócił się do mnie kolejny dolnośląski szpital z prośbą o pomoc w temacie przyłbic. Tak się składa, że dziś odbyłem długą rozmowę z naszym ogromnym darczyńcą. Była to konkretna rozmowa o tym, co wspólnie zdziałaliśmy oraz ustalenia względem naszego spotkania, gdyż nie wyobrażam sobie aby właściciela tej fabryki i jego wspólników nie było podczas naszej uroczystości, którą powoli sukcesywnie załatwiam.

Wiem, że spokój potrzebny, ale to będzie ogromna uroczystość, więc potrzebuję dużo czasu, aby wszystko dopiąć i załatwić. Jak pisałem powyżej - poproszono mnie ja przeprowadziłem rzeczową rozmowę. Mamy 4000 sztuk kolejnych przyłbic do kolejnego szpitala. Zatem łącznie z Niebieskim Parasolem to skromna liczba 22250 sztuk! :-)

Który szpital to opiszę w poniedziałek jak załatwię umowy darowizny. Jedno jest pewne - dwa miesiące ciężkiej pracy ale owoce mega obfite :-) Jeszcze mam kolejną prośbę ze Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. O tym w poniedziałek. Jednak jak nie my to kto :-) Jedno jest pewne- już wiem, że w tym temacie też pomożemy - już to powoli ogarniam :-)
Dobrej nocy i miłej niedzieli

Andrzej Kupczyk

Andrzej Kupczyk: 1000 sztuk półmasek z filtrem FPP3 za 11 000 zł już w Niebieskim Parasolu

Informuję, że środki ochrony bezpośredniej w postaci niezwykle poszukiwanych masek z filtrem FPP3 dotarły już do celu! Pani Prezes Niebieskiego Parasola odebrała przesyłkę.

Zakup kosztował aż 11 000 złotych ale cena jednej sztuki to tylko 11 zł brutto. To partia masek na odpowiedni czas - bez obaw, że pracownikom Parasola zabraknie.

Łączna dotychczasowa pomoc do Niebieskiego Parasola od naszej akcji to aż 34 460 złotych. Widać zatem jak superekspres pędzi. Szykujemy się do kolejnego zrywu! O tym napiszę bliżej popołudnia. Mamy wspólnie jeszcze coś do zrobienia. Już nad tym pracuję i wiem, że tego dokonamy!

Pozdrawiamy pensjonariuszy tego ośrodka oraz personel pielęgniarski oraz pomocniczy! Zdrówka i wytrwałości Wam życzy ekipa naszego superekspresu! Bedzie dobrze! Jesteśmy z Wami :-)

Miłego dnia

Andrzej Kupczyk

Kolejni darczyńcy dołączyli do naszej akcji pomocy dla szpitali oraz Niebieskiego Parasola

Witam serdecznie. Oto nasza kolejna ekipa, która dołożyła się do naszej akcji.

1. Firma AP-METAL Paweł Papież - 1100 zł!

To nasza kolejna wspaniała chojnowska firma, która jest z nami już drugi raz. Łącznie zasiliła naszą akcję kwotą aż 2600 zł! Pan Paweł dał się poznać jako człowiek wrażliwy na ludzką krzywdę. Z tym Panem nie trzeba długo rozmawiać. Pan Paweł wraz ze swoimi współpracownikami rozumie doskonale co czynimy chcąc pomóc placówkom medycznym w potrzebie.

Powiem szczerze, że kiedy jadę do tych chłopaków to wiem, że będę potraktowany jak człowiek. To naprawdę porządni ludzie - pracowici i solidni. Ciężko Panu Pawłowi teraz również. Walczy o to, by dać radę co dnia. Wiele firm zwolniło obroty, zatem i Pan Paweł ma trochę mniej zamówień, ale za to ogromne serce jak widać. Ta firma to porządne rozwijające się przedsiębiorstwo. Nowoczesny park maszynowy do komputerowej obróbki metali. Znają się Panowie na tym co robią, wręcz mają to w jednym palcu! To specjalistyczna firma świadcząca usługi dla wielu firm - między innymi na potrzeby fabryk z Legnickiej Strefy Ekonomicznej. Paweł bardzo Ci dziękuję za tę kolejną pomoc. Pozdrawiam również Twoją rodzinkę oraz sympatyczną załogę firmy. Młoda ekipa porządnych fachowców! Kłaniam się Panom - wyrażam ogromną wdzieczność.

2. Pani Rewaj Łucja i Bronisław - 100 zł. Bardzo Państwu dziękuję za pomoc i ślę serdeczne pozdrowienia.

3. Rodzina Pana Lesława Surowiec - 140 zł. Dziękuję Panu Leszkowi za dobre serce. Kolejny raz dał Pan wyraz solidarności z naszą akcją. Ukłony dla rodzinki.

4. Pani Szynkiewicz Józefa i Jan - 100 zł. Piękne podziękowania dla Państwa za tę pomoc. Kłaniam się Państwu śląc serdeczne podziękowania dla rodzinki.

5. Kolejna ekipa, która razem się złożyła - 550 zł! Wspaniali motocyklisci + znajomi: Pan Skorupa Czesław - 100 zł, Pan Lenda Andrzej - 100 zł, Pani Piechowiak Agnieszka - 100 zł, Pan Łanicki Tadeusz - 100 zł, Pan Kurowski Ryszard - 50 zł, plus archiwum x - 100 zł :-)

Tak działają mądrzy ludzie, motocykliści z naszego miasta. Dodam, że sympatyczni poważni Panowie zaufali mi już kolejny raz. Nie trzeba tych Państwa pobudzać do działania - oni sami wiedzą, kiedy trzeba działać ponownie. Ja staram się wydawać te darowizny z głową. Nie ma innej opcji. Te pieniądze dorzucam do zapłaty za fakturę za półmaski do Niebieskiego Parasola. To wyśmienita inwestycja w bezpieczeństwo załogi Parasola. Te maski są najwyższej kategorii FPP3. Zakupiłem aż 1000 sztuk do Parasola. To mega niezbędny sprzęt do ochrony przed Covid-19. Bardzo Państwu dziękuję i obiecuję, że pomogę także w razie potrzeby :-) Dzwonicie i działamy :-) Pomagajmy sobie a będzie się łatwiej i fajniej żyć. Miłego wieczoru.

Rozpoczynamy jeszcze pewną akcję. Niezłe wyzwanie - poprzeczka bardzo wysoko podniesiona. Podjąłem się tego... Ale kto jak nie my :-) Nasz superekspres poradzi sobie :-)

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Kupczyk

4000 sztuk przyłbic do drugiego szpitala w Lubinie przy ulicy Bema załatwione!

Dobry wieczór Państwu. Jak widać jedziemy naszym superekspresem nadal bardzo szybko! Wręcz pędzimy! Była potrzeba - szpital się zwrócił o pomoc w załatwieniu. Kolejny szpital w Lubinie otrzyma lada dzień w darowiźnie profesjonalne przyłbice. Aż 4000 sztuk. Zapas na dłuższy czas dla wszystkich potrzebujących medyków i obsługi szpitala.

Do tej pory nasz superekspres załatwił 22 250 przyłbic profesjonalnych w darowiźnie! Dokumenty darowizny już w trakcie podpisywania. Jutro dostawa przyłbic do Niebieskiego Parasola!

Miłego wieczoru, pada solidny upragniony deszcz - aż miło, zasili pola rolników, łąki i lasy. Pięknie się niebawem zazieleni :-)

Andrzej Kupczyk

250 sztuk profesjonalnych przyłbic już w Niebieskim Parasolu


Dzień dobry Państwu. Porządne przyłbice dostarczyliśmy już do Niebieskiego Parasola. To nie mała darowizna. Opiszę to w podsumowaniu pomocy dla Niebieskiego Parasola.

Jedno jest pewne zrobiliśmy dla Parasola jako superekspres konkretną robotę. Porządne o ogromnej mocy dwa generatory ozonu, certyfikowane półmaski FPP3 - aż 1100 sztuk! 520 litrów spirytusu skażonego, 800 maseczek chirurgicznych, 100 par porządnych rękawic wielorazowego użytku, 3000 butelek wody (550 butelek w drodze), kosz darów od konkretnej menadżer sklepu Netto Pani Agnieszki, 250 sztuk profesjonalnych przyłbic. To mały wagon konkretnych towarów do walki z chorobą. To takie przedmioty, które teraz są mega potrzebne.

Takie rzeczy teraz należy tam dostarczać. To potrzeba najwyższej rangi. Środki ochrony bezpośredniej! Moje motto jest takie: Jeśli za coś się biorę to za to odpowiadam i czynię to lepiej niż robiłbym to dla siebie. Pewien Pan zadał pytanie w komentarzu - po co Andrzej robisz te zdjęcia? Zaznaczam, że wszyscy mądrzy ludzie to robią, którzy dostarczają dary od ludzi ze składek. Po co? Po to aby wszystko było jasne i klarowne. Ja chleb mam, do chleba sobie kupię. Wszystko ma być jak na dłoni bez żadnej ściemy. Dlatego nasz superekspres tak pędzi bo mam ze sobą konkretnych uczciwych ludzi, którzy wymagają tego samego. Znają mnie, wiedzą i widzą, że jest wszystko uczciwie i rzetelnie załatwiane.

Ze mną dostawcy naszych towarów mają ciężkie życie. Dla mnie ludzkie pieniądze z darów są ogromnie ważne. Walczę o ceny, o ilości, ale widać - umiem to robić. Rozmach jest potężny, dlaczego? Bo ten kto kupuje dużo i za gotówkę ma asa w rękawie do negocjacji :-) Sam dokładam od siebie dwumiesięczną już ciężką żmudną robotę, własne środki po to, abyśmy z tej walki wyszli obronną ręką! Jak widać ku temu zmierzamy! Będzie dobrze.

Pozdrawiam personel Niebieskiego Parasola, pensjonariuszy oraz wszystkich zaangażowanych w tym covidowym parasolowym mrowisku. Kłania się nasz pociąg panu doktorowi Chopkowiczowi, który jest cały czas w Niebieskim Parasolu. Poznałem pana doktora niedawno załatwiając pewną sprawę w ośrodku zdrowia. To konkretny, życzliwy lekarz, który pomógł mi mądrymi radami oraz błyskawicznie załatwił mi potrzebną sprawę. Z tego skorzystałem i powiem, że miał człowiek rację w 100 procentach. Pozdrawiamy również rodzinkę pana doktora oraz wszystkich pracowników, rodziny osób które są przez wirusa odcięte od swoich rodzin. Musimy wspólnie jeszcze trochę z tym powalczyć.

Jak widać wojna trwa a przez Chojnów nasz superekspres pędzi ale staje na stacji bo zabiera kolejnych oddanych ludzi na pokład, którzy jadą z nami poprzez akcję woda część druga i powiem tak - nie ma mowy o tym że wymiękniemy! Dostarczymy 15 600 butelek wody 1.5 l do szpitala w Legnicy i to już niebawem, lada dzień!...

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Kupczyk

Dwa generatory ozonu plus 700 sztuk masek już w DPS Jelenia Góra

Tak jak obiecaliśmy, dostarczyłem ten potrzebny sprzęt do Domu Opieki Społecznej w Jeleniej Górze. Tam też jest covidove mrowisko. Było obiecane, zatem uczyniliśmy to.

Zmniejszyłem tam przesył masek chirurgicznych do 700 sztuk gdyż wybuchła epidemia w Parasolu i musiałem szybko działać, aby każdy dostał. 700 sztuk to i tak ogromnie dużo. Dwa generatory ozonu już tam pracują. Była chwila opóźnienia, gdyż czas zaabsorbowała mi epidemia w Parasolu. To przede wszystkim dla nas było ogromnie ważne. Ale już po temacie podołaliśmy temu. Wszyscy ozonują na maxa :-)

Koronowirus spyla przez okna :-) Pozdrawiam serdecznie, Andrzej Kupczyk

550 butelek wody od sołectwa Konradówka-Piotrowice już w Parasolu

Witam serdecznie. Informuję, że 550 butelek wody od załogi naszego superekspresu z Konradówki i Piotrowic już w Niebieskim Parasolu!

Zatem dostarczyliśmy ponad 3000 butelek do Niebieskiego Parasola. Upały idą, będzie zapas na gorące dni. Pozdrawiam serdecznie. a

Andrzej Kupczyk

Ponad 30000 przyłbic spływa do szpitali w regionie! Tak działają mieszkańcy Chojnowa i gminyComments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform