Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

"Hura hura, hej! Dzisiaj matura, marynara i fryzura, matura!"

Autor admin
Data utworzenia: 04 maj 2012, 09:57 Wszystkich komentarzy: 2


"Hura hura, hej! Dzisiaj matura, marynara i fryzura, matura!"

Dziś o godzinie 9:00 tegoroczni maturzyści rozpoczęli kilkunastodniowy bój z językiem polskim, matematyką, językiem obcym i wybranymi przedmiotami. Na pierwszy ogień idzie język ojczysty.

Maturzyści rozwiązywać będą testy opracowane przez Centralną Komisję Edukacyjną. Wszystkie prace są kodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Obligatoryjne są trzy egzaminy na poziomie podstawowym - z języka polskiego, matematyki i wybranego języka nowożytnego z listy: angielski, niemiecki francuski, włoski, hiszpański i rosyjski. Chętni mogą przystąpić do poziomu rozszerzonego, który inaczej niż w poprzednich latach, odbywać się będzie - w kilu przypadkach - w innym dniu niż poziom podstawowy.

Maturzyści chcący dostać się na najlepsze uczelnie wyższe mają możliwość wybrania dodatkowo sześciu przedmiotów, do których wliczają się: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka. filozofia, wiedza o społeczeństwie, historia muzyki, historia sztuki, język łaciński i kultura antyczna, język mniejszości etnicznej, język regionalny, wiedza o tańcu.


Dzisiejszy egzamin potrwa 170 minut. Jednak nie jest on jedynym - o godzinie 14:00 chętni maturzyści przystąpią do testu z wiedzy o tańcu, na dwóch poziomach zaawansowania.

Matura jest czasem ogromnego stresu dla uczniów, ich rodziców. Spójrzcie i posłuchajcie co jeden z tegorocznych maturzystów, chojnowianin Łukasz Sypień, uczestnik programu „Bitwa na Głosy” sądzi o czekających go egzaminach i jaki ma do nich stosunek: OBEJRZYJ VIDEO.

A my wszystkim maturzystom życzymy połamania piór, a następnie dostania się na wymarzone studia!Komentarze

POWODZENIA!!! ja mam już to za sobą ale pamiętam te nerwy i stres
zgłoś komentarz
kolejna durnota w naszym kraju - poziom podstawowy i rozszerzony z jednego przedmiotu w roznych dniach - po cholere?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.