Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Żegnamy maturzystów 2012!

Autor PZS Chojnów
Data utworzenia: 03 maj 2012, 23:04 Wszystkich komentarzy: 0


Żegnamy maturzystów 2012!

Jak co roku, w porze poprzedzającej kwitnięcie kasztanów uroczyście żegnamy maturzystów. Z tej okazji w dniu 27 kwietnia br. o godz. 12.00 w budynku przy ul. Wojska Polskiego odbyła się uroczysta Akademia, którą poprowadzili: Kamila Gawlicka i Adam Wądzyński. Żegnaliśmy uczniów klasy IV Technikum Mechanicznego oraz klasy II Uzupełniającego Liceum dla Dorosłych. W tym roku wśród licznie zebranych uczniów i grona nauczycielskiego nie zabrakło też rodziców i zaproszonych gości.

Uroczystą pożegnalną Akademię rozpoczęto od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i przekazania go do godnego reprezentowania młodszym kolegom. Dyrektor szkoły Kazimierz Grabowski w kilku słowach powitał przybyłych gości, rodziców oraz uczniów kończących szkołę. W swoim przemówieniu dyrektor podziękował abiturientom i życzył im dalszych sukcesów na maturze, podczas zdawania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz aby szczęście ich nie opuszczało w dalszym dorosłym życiu już poza szkołą.


Po zakończeniu części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas: III THK oraz III TM. Były "diabły i anioły" wspierające uczniów przez wszystkie dni pobytu w murach naszej szkoły.


Następnie wyróżniono tegorocznych wybijających się abiturientów licznymi nagrodami książkowymi. Były podziękowania za zaangażowanie się w życie szkoły.

- Te lata z Wami minęły bardzo szybko. Byliście uczestnikami wielu wydarzeń szkolnych, braliście udział w wielu akademiach, akcjach charytatywnych i wyjazdach. Zapisaliście się w historii tej szkoły a ona w historii waszego życia. Zawsze mogłem na Was liczyć! Życzę Wam jako absolwentom spełnienia marzeń, dostania się na wybrane kierunki studiów oraz samych sukcesów w dorosłym życiu – takimi słowami żegnał się z absolwentami dyrektor Mariusz Kowalczyk. Wzruszenia nie kryli wychowawcy klas mgr Zbigniew Koropacki oraz mgr inż. Józef Chrząszcz.


Wielu abiturientów otrzymało z rąk dyrektora Ośrodka Doskonalenia Zawodowego i Rzeczoznawstwa SIMP-EKSPERT - Piotra Kiwacza zaświadczenia ukończenia kursów: w zakresie obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia oraz obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie CNC.


Na zakończenie każdy z kończących naukę w budynku przy ul. Wojska Polskiego otrzymał pamiątkowy dyplom ukończenia nauki w "szkole na 109" z emblematem na którym widnieje logo szkoły.

Kochani! Życzymy Wam połamania wszystkich długopisów świata i pomyślnego startu w dorosłe życie.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.