Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 03 maj 2012, 16:08 Wszystkich komentarzy: 1


Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Chojnowie

Złożeniem kwiatów pod obeliskiem przy ul. Chmielnej upamiętniającym uchwalenie konstytucji i walkę Polaków o niepodległość rozpoczęły się w Chojnowie obchody 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W corocznej, tradycyjnej już uroczystości pod obeliskiem uczestniczyli włodarze naszego miasta, powiatu oraz gminy. Najpierw kilka słów do zgromadzonych wygłosił Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies oddając hołd i cześć poległym za wolność i niepodległość.

Obchody zakończyły się złożeniem kwiatów pod obeliskiem w obecności sztandarów. Uczestniczyli w nich m.in. Burmistrz Miasta Chojnowa, Przewodniczący Rady Miejskiej, Starosta Powiatu Legnickiego, kombatanci, sybiracy oraz przedstawiciele związków nauczycielskich.Następnie wspólnych pochodem większość zgromadzonych udała się do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na Mszę Święta w intencji Ojczyzny.

Zwieńczeniem 3-majowych uroczystości była Akademia okolicznościowa przygotowana przez dzieci i młodzież działającą przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Na scenie wystąpił ceniony w całej Polsce chojnowski zespół muzyki dawnej – All’Antico prezentując nam barokowe brzmienia. Tuż po tym występie, w zdecydowanie współcześniejszym repertuarze zaprezentowały się dwa zespoły taneczne – Mały Karabol oraz Mały Karambol II, wokaliści – Danuta Leonhardt i Rafał Dąbrowa oraz grupa teatralna Pchełki, prezentując nad spektakl „Łąkowe Stwory”.


Komentarze

Na akademii z okazji uchw.konstytucji wystąpiły zespoły taneczne.To jakieś nieporozumienie
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.