Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Akcja "Pomoc dla Pogotowia Ratunkowego i Szpitala" [KOLEJNI DARCZYŃCY, KOLEJNE DOSTAWY]

Autor admin
Data utworzenia: 20 kwiecień 2020, 17:10 Wszystkich komentarzy: 0


Akcja "Pomoc dla Pogotowia Ratunkowego i Szpitala" [KOLEJNI DARCZYŃCY, KOLEJNE DOSTAWY]

ZOBACZ SZCZEGÓŁY AKCJI

Drodzy uczestnicy akcji, mieszkańcy miasta i gminy oraz przyjaciele! Zbiórka w gotówce + pomoc w postaci darów: środki higieniczne, środki dezynfekcyjne, akcja woda, przekroczyła dziś ogromną kwotę! Ponad 100 000 złotych!

Zamawiam kolejne potrzebne środki ochrony bezpośredniej! Jest bitwa ale to my w niej wygrywamy! Wyganiamy koronowirusa precz! Musimy go zmęczyć i na pewno wygramy tę bitwę!

Jedno jest pewne - w całej Polsce nie ma drugiego pociągu z tak ogromną liczbą wagonów podpiętych, w których jest tylu ludzi o wielkich sercach!

To co zrobiliśmy warto i trzeba zapamiętać! Małe miasto, gmina a taka ludzka pomoc!

Dziękuję Wam! Jestem z Was ogromnie dumny i szczęśliwy!

Pozdrawiam, miłego wieczoru

Andrzej Kupczyk

Przypominam - to nie jest 1 zł, to pomoc za ponad 100 000 złotych!

Drużyna z naszego pociągu jest wielka! Spotkamy się wszyscy!


KLIKNIJ I ZOBACZ LISTĘ DOTYCHCZASOWYCH DARCZYŃCÓW

wsparcie medialne:

AKTUALIZACJA: Akcja Pomoc - Solidarni w walce z koronowirusem we Wrocławiu!

Po przeczytaniu w internetowym wydaniu Gazety Wrocławskiej artykułu pod tytułem "Wytrzymamy najdłużej cztery tygodnie" Postanowiłem coś z tym zrobić.

Oto treść z tego artykułu:

Ratownik z Wrocławia mówi: Wytrzymamy jeszcze góra 4 tygodnie

Jedna maszyna do dezynfekcji wszystkich wrocławskich karetek, środek do odkażania, który potrzebuje dwóch godziny, żeby zadziałać, brak maseczek, rękawic i kombinezonów. Jeden punkt, gdzie można pobrać nowe środki ochrony osobistej – tak ratownik z wrocławskiego pogotowia opisuje kulisy swojej pracy. Przekonuje, że to ostatnie chwile, żeby zapobiec krachowi i dlatego zdecydował się opowiedzieć o najsłabszych punktach.

Dlatego my nie śpimy a działamy i pamiętamy o ratownikach pogotowia we Wrocławiu !!!

Znów zapukałem do mojego znajomego już Pana z firmy ECS z Ostrzeszowa. Dwie minuty rozmowy i mamy to! Dwa generatory ozonu o ogromnej wydajności firma ECS podarowała dla stacji pogotowia we Wrocławiu! Faktura została wysłana do pogotowia do działu administracji. Sprawdziłem telefonicznie i rzeczywiście - są w ogromnej potrzebie! Wszystko załatwione! Kwota za dwie sztuki do zapłaty uwaga! 2 złote brutto!!!

Dostawa w drodze - będzie fotorelacja! Dzięki Panie Piotrze mój wybawicielu! Pozdrawiam serdecznie wszystkich - miłego popołudnia! Jedziemy dalej! Przybyło wagonów zatem jeszcze hamulca nie dotykamy!

Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: 2 generatory ozonu w drodze do szpitala zakaźnego w Bolesławcu!

Odpowiadając na pilny apel ze Szpitala Zakaźnego w Bolesławcu - zająłem się tym tematem błyskawicznie. Poprosiłem producenta i długo nie czekałem na odpowiedź! Właściciel firmy ECS Pan Piotr Paruszewski z Ostrzeszowa znów mnie pozytywnie zaskoczył! Ogromny rabat na dwie sztuki urządzeń o dużej wydajności. Do zapłaty tylko 3400 zł brutto! Ale uwaga - w piątek mam od tego pana otrzymać informację dotyczącą daru dla naszych placówek medycznych w postaci środków ochrony osobistej, jakich to napiszę w piątek.

Jak obiecał to słowa na pewno dotrzyma! Jedno jest pewne - zakup ozonatorów zwróci się w 100 procentach! Ten człowiek ma wielkie serce, załatwiam z nim sprawy błyskawicznie! Czyta na bieżąco naszą akcję i zaufał mi w pełni! Bardzo Panu dziękuję!


Pozdrawiam, Andrzej Kupczyk


Jeszcze jedno, dlaczego generatory ozonu do Bolesławca? Otóż szpital zakaźny ma wypożyczony generator ozonu od prywatnej firmy, pamiętajmy że ten szpital przyjmuje bez dyskusji pacjentów również z regionu legnickiego! To nasza przyjacielska placówka i musimy również o nią dbać! Są w ogromnej potrzebie! Toczą nierówną walkę z koronowirusem. Pomożemy to szybciej z tego wyjdziemy! Pozdrawiamy personel szpitala w Bolesławcu i dziękujemy za poświęcenie również względem pacjentów z powiatu legnickiego! Ślemy serdeczny uśmiech bohaterom ze szpitala z Bolesławca!

AKTUALIZACJA: Pociąg się zatrzymał aby zabrać kolejną drużynę darczyńców!

Dobry wieczór Państwu! Dziś znów dołączyli do nas kolejni darczyńcy o wielkich sercach!

Oto oni:

1. Firma Pinpol Pan Robert Kołodziejski oraz Pan Łukasz Czasławski - 1000 zł! To specjalistyczna firma ukierunkowana na dostawę jachtów oraz łodzi dla klientów z Polski oraz zza granicy. Są to fachowcy w dziedzinie sprzedaży i serwisu silników zaburtowych stosowanych w jachtach i łodziach. Znają się na tym panowie konkretnie! Przyjeżdżają do tej firmy klienci nawet z odległych mazurskich jezior aby naprawić lub kupić silnik. To wymagająca dziedzina biznesu. Jednak Pan Robert i Pan Łukasz znają się na tym doskonale! Dodatkowo firma sprowadza pojazdy i samochody nawet z odległej Ameryki! Potrafią przeprowadzić proces zakupu aż do dostawy pod dom klienta! Polecam firmę Pinpol dziękując Panom serdecznie za ogromne serce :-))))))

2. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie - 700 zł! Bardzo Państwu dziękuję za to, że w tym trudnym czasie potraficie wspomóc naszą akcję. Nasza chojnowska biblioteka to instytucja dbająca o rozwój kultury wśród naszych mieszkańców poprzez propagowanie czytania książek. Tak już jest od wielu lat! Ogromnie dziękujemy za tę cegiełkę którą na pewno wykorzystamy należycie. Kłaniamy się pracownikom biblioteki oraz zachęcamy mieszkańców - ruszamy po książkę! Czytamy i rozwijamy się!

3. Pani Bienias Krystyna - 100 zł! Bardzo dziękujemy kolejnej rodzinie z Rokitek! Każdy grosz na wagę złota! Kłaniamy się Pani i pozdrawiamy moją ulubioną Panią sąsiadkę :-))) Wesołych, radosnych świąt!

4. Pan Rosół Tomasz - 50 zł! Kolejny darczyńca o wielkim sercu z Rokitek. Bardzo Panu dziękujemy i pozdrawiamy całą rodzinkę!Życzymy radosnych świat wielkanocnych!

5. Pan Łukasz Łanicki - 100 zł plus 8 kombinezonów + 2 paczki rękawic lateksowych. Bardzo Panu Łukaszowi dziękuję za to, że młody człowiek również myśli o pomocy dla innych! Ma dobre serce! Pozdrawiam Pana serdecznie!

6. Pani Czesława i Pan Jan Kulik - 300 zł. Dziękuję Państwu pięknie za tę dokładkę konkretną do naszej akcji. Życzę radosnych świąt dla całej rodzinki! Kłaniam się państwu! Ślemy życzenia świąteczne!

7. Pani Marta i Pan Piotr Pikur - 200 zł. Ogromnie Państwu dziękujemy, składamy radosne życzenia świąteczne dla całej rodzinki! Wesołego Alleluja!

8. Pani Jurasik Halina - 100 zł. Ogromne podziękowania za to wsparcie, ślemy w Pani kierunku! Wesołego Alleluja dla całej rodzinki!

Pociąg jedzie dalej. Są chętni to jedziemy i pomagamy dalej!

Pozdrawiam serdecznie, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: 1500 sztuk półmasek z filtrem fpp 3 zamówione!

Proszę Państwa, temat półmasek z filtrem FPP3 to temat po prostu ogromnie bardzo mega na maxa trudny! Wałkuję to kilka dni bo przepłacać nie będę! Nie wydam ludzkich pieniędzy ciężko zarabianych w nonszalancki sposób! Ma być przynajmniej bardzo dobra cena! Cena półmaski z filtrem FPP3 w której można pracować w bezpośrednim kontakcie z koronowirusem jak w ogóle jest do kupienia to 55 zł netto i to małe ilości, a nie 1500 sztuk!

Wybłagałem u producenta, podałem dane do zapłaty, adresy dostawy i czekam na fakturę VAT. Nie podam teraz ceny, ale zdradzę tylko tyle, że jeśli dostanę fakturę do zapłaty, czyli zamówienie będzie zrealizowane to jesteśmy mistrzami świata! Jeśli producent słowa dotrzyma to zaoszczędziliśmy mnóstwo pieniędzy i w życiu byśmy tyle półmasek nie kupili!

Podział półmasek będzie taki:

1. Pogotowie Ratunkowe w Chojnowie - 500 sztuk z tej puli dostanie Ośrodek Zdrowia w Rokitkach i Krzywej.

2. Szpital Zakaźny w Legnicy - 500 sztuk

3. Szpital Zakaźny w Bolesławcu - 500 sztuk

Takie dyspozycje podałem do dostawy. Musimy podzielić wszystkich tak jak mówiłem - szpitale w Legnicy i Bolesławcu to dla nas jednolita materia. To nasz region i tam nie przebiera się wśród pacjentów. Pomagamy dalej!

Dziś dzień służby zdrowia! Za Wasze poświęcenie, odwagę, ciężką ryzykowną pracę, przesyłamy Wam ogromne podziękowania, życząc wytrwałości! Naszą akcję dedykujemy Wam w dowód naszej z Wami solidarności i wdzięczności!

Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Firma Eko-Kolor rozpędziła dziś nasz pociąg na maxa! 4000 złotych!

Dobry wieczór Państwu! Dziś znów radosny dzień! Nasz pociąg to już superexpress dzięki naszej chojnowskiej firmie Eko-Kolor! Trzeci raz dokładają duże pieniądze na pomoc dla Pogotowia Ratunkowego oraz szpitala w Legnicy i Bolesławcu! Ta firma dołożyła łącznie do naszej akcji aż [uwaga] 7600 złotych!

Rano dzwoni do mnie szef tej firmy i mówi konkretnie: pociąg musi jeszcze podczepić wagony! Jeszcze są ludzie i firmy, którzy zechcą z nami pojechać! Chwilę potem mówi - dorzucamy 4000 złotych! To firma bardzo znana w branży drukarskiej. Produkuje specjalistyczne farby do zastosowania na różnych powierzchniach. Konkretne, solidne i uczciwe podejście w biznesie wyrobiło tej firmie ogromną renomę w branży drukarskiej.

Bardzo dziękuję za ogromne Państwa serce i życzliwość! Pobudzili mnie państwo konkretnie, zatem ciśniemy! Dodajemy gazu! Ta firma to wzór godny do naśladowania jak należy działać kiedy musimy sprawy wziąć w swoje ręce, aby choć trochę wspomóc potrzebujące placówki w naszym rejonie! Kłaniamy się Państwu po raz trzeci i przekazujemy serdeczny uśmiech oraz radosnych świąt!

Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Kolejna drużyna wsiadła do naszego superekspresu!

Nasza pomoc nie ustaje - jedziemy superekspresem dalej! Oto nasi następni uczestnicy akcji:

1. Firma DG PACK Pan Dariusz Konarski z Legnicy ul. Bagienna - 1000 zł! To kolejna firma solidarna z nami w tej akcji i rozumiejąca jak należy postępować, gdy jest taka sytuacja jak obecnie. Krótka rozmowa, kilka zdań i mój kolega przekazuje na potrzeby akcji kwotę aż 1000 zł. Ta firma zajmuje się specjalistyczną dziedziną w zakresie taśm samoprzylepnych. Ceniony partner na rynku papierniczym. Firma stale poszerza wachlarz oferowanych produktów. Wzorowy kontakt z klientami zapewnia coraz większy portfel zamówień. Bardzo dziękujemy właścicielowi Panu Dariuszowi za wielkie serducho :-)))) Pozdrawiam serdecznie. Zapraszam Pana do naszego superekspresu!

2. Pani Jolanta - 200 zł. Panią również zapraszamy do naszego pośpiesznego pociągu dziękując bardzo za tę cegiełkę do naszej akcji. Życzymy Pani radosnych świąt, wytrwałości oraz wiele uśmiechu co dnia :-)))) Następna mieszkanka Chojnowa o ciepłym i czułym sercu! Dziękuję!

3. Rodzina Państwa Krauzowicz z ul. Grodzkiej - 1000 zł. Bardzo Państwu dziękujemy za wpłatę na pomoc dla Pogotowia Ratunkowego oraz szpitali w Legnicy i Bolesławcu. To następna duża kwota, która nas wzmocni w planowaniu zakupów. Im więcej grosza tym bardziej wesprzemy nasze potrzebujące placówki! Bardzo Państwu dziękuję za zrozumienie i ogromne wsparcie. Zapraszamy rodzinkę do naszego pociągu życząc Wesołego Alleluja!

AKTUALIZACJA: Dwa przemysłowe generatory ozonu już pracują we Wrocławiu w Pogotowiu Ratunkowym

Tak jak mówiłem, załatwiłem dwa urządzenia wysokiej klasy do tej placówki za 2 zł brutto :-))) Dziś dostałem potwierdzenie, że przesyłka dotarła. Otrzymałem podziękowania od Pani Dyrektor, które przesyłam również uczestnikom naszej akcji. Oczekuję na fotorelację, którą udostępnimy najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym.

Dwa generatory ozonu do szpitala w Bolesławcu już posiadam - dziś odebrałem. Jutro szpital będzie miał do swojej dyspozycji. Będzie to dla tej placówki duża pomoc w kwestii dezynfekcji karetek pogotowia i pomieszczeń. Zatem jutro również fotorelacja. Mam się spotkać z Panem Dyrektorem tej placówki.

1500 sztuk półmasek z filtrem FPP3 - oczekuję na fakturę do zapłaty. Otrzymam wówczas gdy będzie zbliżał się dzień produkcji. Oczekujemy chwilę, to potrwa bo zapotrzebowanie jest ogromne. Dane placówek podałem - przyjęte do realizacji, czyli dostaniemy ale kolejka obowiązuje. Producent dzieli jak może, aby każdy szpital otrzymał. Trafiłem z tym tematem do solidnej uczciwej firmy i jestem pewien że półmaski dotrą na sto procent w miarę szybko.

Detektor ozonu - miernik stężenia potwierdzającego jakość wykonanej dezynfekcji dla naszego Pogotowia Ratunkowego zamówiony - dostawa lada dzień. To profesjonalne urządzenie z zachodu, zatem dlatego czekamy, ale zbliża się dzień dostawy.

Dostawa środków higienicznych do Szpitala Zakaźnego w Bolesławcu - rozmowy trwają i mam zapewnienie, że zaraz po świętach pociśniemy tam z ręcznikami w rolce :-))) Szpital potrzebuje tych materiałów pilnie.

Jestem na tropie kombinezonów z atestami Tyvek 500, po świętach mam obiecane, zatem jeszcze dokupimy do szpitala w Legnicy i Bolesławcu. To identyczne jak używają nasi ratownicy pogotowia z naszych darów.

Odpowiadam na pytanie czy kombinezony z fliseliny mogą być używane w walce z koronowirusem? Do walki z tym wirusem w kontakcie bezpośrednim nie wolno używać kombinezonów bez atestów! Musi być grupa 3 i 5 i 6 atest 14126 kategorii ochrony biologicznej. Praca w kombinezonie uszytym z nieatestowanego materiału nie zapewnia żadnej konkretnej ochrony ratownikowi, wręcz narażałaby zdrowie tych ludzi. Nasi ratownicy otrzymali kombinezony jednej z najlepszych firm na świecie: DuPont model Tyvek 500 Xpert spełniające wszelkie surowe normy ochrony zdrowia! Kupione w mega cenie :-)))

Pozdrawiam serdecznie, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Dwa generatory ozonu o dużej mocy już w szpitalu zakaźnym w Bolesławcu

Witam serdecznie. Informuję, że dwa następne w pełni profesjonalne urządzenia do dezynfekcji karetek pogotowia oraz pomieszczeń szpitalnych dostarczyłem dziś do szpitala w Bolesławcu.

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Kupczyk


AKTUALIZACJA: 1000 oryginalnych maseczek chirurgicznych ochronnych odebrałem dziś od dostawcy

Witam serdecznie. Dziś dotarły do mnie oryginalne chirurgiczne maseczki w ilości 1000 sztuk. Bardzo dobra jakość, wykonane w fabryce. Zapłaciłem 3 zł za sztukę. Dziś dostarczyłem 750 sztuk do szpitala w Legnicy, jutro 150 sztuk dostanie Ośrodek Zdrowia w Rokitkach oraz 100 sztuk Ośrodek Zdrowia w Krzywej.

Dziś zwrócił się do mnie legnicki szpital z prośbą o pilny zakup pewnego profesjonalnego urządzenia do sterylizacji. Ogromna potrzeba i bardzo pilna. Opiszę to w następnej części. Jedno jest pewne, nie poszedłbym dziś spać gdybym tego nie załatwił :-)))

Pozdrawiam

Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Maszyna do dezynfekcji parą pod ciśnieniem ElmaSteam 8 Med HS-DL w drodze do szpitala do Legnicy

Dobry wieczór Państwu. Dziś z ogromną prośbą w pilnej potrzebie zwrócił się do mnie szpital w Legnicy - Dział Centralnej Sterylizatorni. Poproszono mnie wręcz z grymasem na twarzy o zakup z naszych darów tej wyśmienitej maszyny wraz z kompletem 8 wymiennych końcówek. Jest to sprzęt najwyższej klasy zachodniej produkcji służący do czyszczenia parą wodną pod ciśnieniem narzędzi do chirurgii małoinwazyjnej i narzędzi kanałowych. Krótko mówiąc zabija wirusy i bakterie zapewniając pracę w komfortowych warunkach lekarzom mającym pewność, że narzędzia są perfekcyjnie zdezynfekowane i nie ucierpi na tym pacjent.

Cóż, wyzwanie nie małe, zapytałem o cenę, trochę się skrzywiłem - 16 000 zł. Poprosiłem o model tego, można powiedzieć kombajnu do sterylizacji i zacząłem szukać na własną rękę. Wszędzie czas realizacji 8-10 tygodni i cena 16000-16800 zł za komplet. Cena wzrosła bardzo ze względu na wysoki kurs waluty euro. Stwierdziłem, że dla uwieńczenia naszej akcji zdobędę to urządzenie i spróbuję kupić dużo taniej.

Jedno jest pewne - to mercedes wśród urządzeń tego typu na rynku w tej kategorii potrzeb. Powiedziałem sobie, że ludzkie pieniądze mają służyć długo i nie ma mowy o przepłacaniu. Ponadto warto kupić coś z czego będziemy dumni, co pozostanie po naszej akcji na wiele lat i będą to doskonale zainwestowane pieniądze. Szczerze mówiąc miałem chwile zwątpienia po wykonaniu około 20 telefonów. Drożyzna i czas oczekiwania 8-10 tygodni. Brak sprzętu na rynku przez koronowirusa. Jednak miałem szczęście bo trafiłem do głównego dystrybutora, opowiedziałem o naszej akcji i spotkałem się z głębokim zrozumieniem i niezwykle ludzkim oraz profesjonalnym podejściem. Krótko mówiąc człowiek sprzedał nam ostatnią dostępną w Polsce sztukę tej maszyny.

Trafiłem na firmę o wielkim sercu - odstąpili prawie z całej marży po przeczytaniu artykułu naszej akcji. Jednym słowem sprzęt spakowany, mega konkretne urządzenie za kwotę 10 860 złotych brutto! Taniej o ponad 4000 złotych! I od ręki! Targowałem się ostro ale człowiek to rozumiał i była wola pomocy z jego strony! Jutro zapadnie decyzja czy przywiozą osobiście aby natychmiast dostarczyć do szpitala w Legnicy. Pozdrawiam serdecznie, superekspres jedzie dalej!

Dobrej nocy

Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Kolejne dwa generatory ozonu od firmy Młynpol zamówione

Witam raz jeszcze, dziś przeprowadziłem konkretną rozmowę z jednym ze wspólników firmy PPHU Młynpol z Krzyżowej. Rozmowa dotyczyła pomocy w walce z koronowirusem. Ta firma to nasz wieloletni solidny partner - dostawca mąki do produkcji. Konkretna rozmowa podczas której padła decyzja, że ta firma zapłaci za dwa kolejne generatory ozonu o dużej mocy dla naszych szpitali.

Cóż znów kłaniałem się mojemu już dobremu znajomemu z firmy ECS z Ostrzeszowa i kiepsko było. Właściciel firmy czeka na części do generatorów ozonu, które utkwiły w urzędzie celnym. Jednak daliśmy radę! Pan mówi do mnie tak: rzeźbisz mnie tak, że oddam Ci te dwie sztuki ostatnie i nie mam już kompletnie nic! Podziękowałem jak zwykle za cenę dla szpitala - tylko 3400 zł brutto! Za dwie sztuki.

Pozdrawiam serdecznie, dobrej nocy

Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Dwa generatory ozonu już pracują we wrocławskim pogotowiu!

Witam. Informuję, że otrzymałem serdeczne podziękowania od wdzięcznych ratowników medycznych oraz lekarzy wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego, które również Państwu przesyłam. Jedziemy dalej - superekspres nie zwalnia! Kombajn do dezynfekcji dla centralnej sterylizatorni szpitala w Legnicy jedzie już do nas samochodem! Mega cena plus ekspresowa dostawa! Człowiek jedzie do nas 650 km!

Pozdrawiam serdecznie, Andrzej Kupczyk


Maszyna do dezynfekcji parą pod ciśnieniem ElmaSteam 8 Med HS-DL już w Chojnowie

Witam serdecznie. Informuję, że odebrałem przed chwilą kombajn do dezynfekcji parą wodną dla szpitala zakaźnego w Legnicy. Firma wysłała człowieka z dalekiej Łomży - 650 km! Mamy to! Niesamowity sprzęt najwyższej światowej klasy do dezynfekcji parowej w szpitalach - ostatnia sztuka z magazynu!

Jak widać na zdjęciach, w komplecie jest pełny osprzęt, pełna dokumentacja, trzyletnia gwarancja, faktura VAT dla szpitala plus dowód wpłaty na kwotę 10860 zł. Katalogowa cena to średnio około 15500 zł i brak w magazynach! Dostępne za 9 tygodni. Udało się, we wtorek przekazanie do użytku w szpitalu! Jedziemy dalej, nikt nie hamuje!

Pozdrawiam i miłego wieczoru

Andrzej Kupczyk


Życzenia świąteczne dla pasażerów naszego pociągu i mieszkańców miasta i gminy

Szanowni Państwo, dziękując za tę ofiarną pomoc i zaangażowanie w sprawy niesienia pomocy dla naszych pobliskich placówek szpitalnych oraz Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie oraz Wrocławiu, pragnę Państwu złożyć serdeczne życzenia świąteczne. Aby ten szczególny czas świąt Zmartwychwstania Pańskiego pozwolił uwierzyć Państwu, że poradzimy sobie z obecną sytuacją w miarę szybko.

Życzę wytrwałości, odporności i nadziei na lepsze najbliższe i kolejne dni. Radosnych świąt i wesołego alleluja!

Andrzej Kupczyk


Halo halo! Jedziemy dalej! Nie śpimy! Przyśpieszamy i zapraszamy darczyńców!

Dzień dobry Państwu. Odpowiadam na pytanie czy jeszcze walczymy? Oczywiście! Nazbieramy to kupimy znów coś mądrego dla naszych placówek szpitalnych i Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie! Już jest super ale może być super ekstra! Jesteśmy w pierwszej lidze ale podążajmy do diamentowej ligi. Jeszcze postarajmy się bo jest wola z państwa strony, zatem chcesz pomóc, masz wolne środki pieniężne - to jestem jeszcze do dyspozycji.

Oczekuję na faktury za 1500 sztuk półmasek z filtrem FPP3, detektor stężenia ozonu dla Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie już w drodze. Potrzebne są kombinezony w dalszym ciągu, przyłbice, fartuchy. We wtorek udaję się do profesjonalnej szwalni obejrzeć prototypy maseczek chirurgicznych, które ta firma produkuje dla szpitali, będę też oglądał maseczki bawełniane, gdyż jak wiemy wchodzi obowiązek ich zakładania od czwartku.

Porządnie szyją i zgodnie ze sztuką również dla niemieckich szpitali - to nie manufaktura. Jeśli będzie moc przerobowa, postaram się zaopatrzyć mieszkańców naszego miasta i gminy po cenie zakupu w granicach 3 zł. Podam informację jak wrócę ze szwalni. Sprawa jest prosta - proszę, jestem do dyspozycji, jeśli ktoś chce wspomóc a ja zapewniam, że rabaty jak sok z cytryny od naszych dostawców wyciskam cały czas! :-)

Kolejny wagon podpięty, oto nasi kolejni ludzie o ciepłych sercach i wspaniałej postawie obywatelskiej:

1. Anonimowy darczyńca - 100 zł. Dziękuję Panu z naszego archiwum X :-) Kłaniam się nisko!

2. Anonimowy darczyńca - 100 zł. Dziękuję Pani serdecznie i ślę radosne życzenia świąteczne!

3. Współpracownicy z Piekarni Kupczyk dorzucili znów 80 zł - dziękuję Panom elegancko, stawiam wyśmienitą kawkę :-) Porządna ekipa młodych ludzi na której zawsze mogę polegać! Dzięki chłopaki! :-)

4. Pani Alicja i Roman Kichewko - 100 zł. Bardzo Państwu dziękuję za wsparcie! Wesołego alleluja ślę!

5. Państwo Teresa i Mirosław Wróblewscy - 100 zł. Ogromnie dziękujemy i serdeczny uśmiech w podzięce ślemy :-)

6. Biuro rachunkowe TAX Panie Krystyna i Ewa Siwierska - ul.Rynek 4/5 Chojnów - 500 zł! Bardzo Paniom dziękuję za tę sporą darowiznę. To duży wkład w naszą akcję. Dziękuję za słowa wsparcia oraz kłaniam się Paniom życząc wesołych pogodnych świąt!

7. Anonimowy darczyńca - 100 zł. Kolejny człowiek o wielkim sercu! Ogromnie dziękuję! Tak jak powtarzam - każdy grosz to kolejna cegiełka, która daje nam moc! Bardzo dziękuję

8. Firma Młynpol - 3400 zł!. Ta firma zapłaciła za dwa kolejne generatory ozonu, które rozdysponuję do naszych potrzebujących placówek. Młynpol to nasz dostawca mąki od wielu lat. Znamy się z zarządem tej firmy, nasze relacje biznesowe są na bardzo wysokim poziomie. Stąd też takie zrozumienie ze strony tej firmy dla naszej akcji. To prężne przedsiębiorstwo zaopatrujące w mąkę ogromną ilość piekarni, makaroniarni. Wielka renoma na rynku w kraju i za granicą! Dziękujemy. Radosnych świąt!

9. Pan Pisarski Czesław - 300 zł. Ogromnie dziękuję Panu za pomoc i zrozumienie dla tej akcji. Pozdrawiam Pana i rodzinkę życząc radosnych świąt Zmartwychstania Pańskiego!

10. Transport ciężarowy Firma Ziembowicz z Jerzmanowic - 500 zł! Ta firma drugi raz już wspiera naszą inicjatywę. Bardzo dziękuję za otwarte serce oraz chęć pomocy dalej idącej. Polecamy tę firmę dla kontrahentów. Kłaniamy się firmie transportowej z Jerzmanowic oraz rodzinie Państwa Ziembowicz zarówno seniorom jak i juniorom :-) Wesołych Świąt!

11. Państwo Danuta i Mariusz Szklarz - 600 zł! Bardzo Państwu dziękujemy za tę dużą kwotę zapewniając, że zostanie należycie wydana. Dziękuję za miłe słowa wsparcia podkreślając że Pana Mariusza znają nasi mieszkańcy, rodzice wielu dzieci. To człowiek o dobrym sercu, przyjazny młodzieży, wspaniały pedagog. Dziękuję za coroczne odwiedziny Pana z dziećmi ze szkoły w grudniu i czekam w tym roku na was również :-) Wesołego alleluja!

12. Państwo B.J Liczner - 200 zł. Bardzo dziękuję za piękną kartkę świąteczną i te miłe słowa w niej zawarte. Ma Pan rację, łatwe to nie jest ale jak widać, również dzięki państwu wykonaliśmy tytaniczną pracę. Życzę państwu radosnych świąt! Kłaniam się i zapewniam, że zapamiętam te parę zdań skreślonych w tej kartce na zawsze. Te kilka zdań od mądrego człowieka to ogromna dawka dodatkowej mocy! Dziękuję :-)

13. Anonimowy darczyńca - 100 zł. Tak nie do końca anonimowy gdyż rozmawiałem z tym młodym mądrym człowiekiem pół godziny. Widać, że przyjacielu jesteś mądrze wychowany, masz wrażliwe serce i mądrą poukładaną głowę :-) Tak trzymaj. Pozdrawiam Panią siostrę oraz służbę zdrowia z tego oddziału :-) Pozdrawiam również Twoich rodziców! Wesołych Świąt!

Tyle na dziś. Znów boli mnie ręka od pisania. To dobrze, znaczy że żyjemy i dodajemy gazu naszym pociągiem! Zapraszamy chętnych do pomocy, jeszcze hamulca nie dotykamy! Pozdrawiam serdecznie personel szpitali, Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie, Legnicy, Bolesławcu, Wrocławiu. Pozdrawiam również personel szpitali o których niewiele się mówi! Panie salowe, panie dbające o posiłki dla chorych, personel pomocniczy. Ślę wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, dziękując za Waszą ciężką odpowiedzialną pracę również w święta! Wesołego alleluja

Andrzej Kupczyk

Świąteczny superekspres - kolejny wagon dla rodziny Pani Danuty Rajczakowskiej

Witam świątecznie! Dziś odebrałem od Pani Danuty Rajczakowskiej ogromne podziękowania za tę tytaniczną pracę, którą wykonałem wspólnie z państwem! Bardzo za to dziękuję - to bardzo miłe wiedząc że popiera Pani wraz z rodziną tę naszą pomoc dla szpitali zakaźnych w naszym rejonie oraz Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie i Wrocławiu.

Pani Danusia już raz wsiadła do naszego superekspresu wraz z rodziną z Chojnowa. Wspólnie Państwo Rajczakowscy wrzucili do kasy naszej zbiórki 500 złotych! Dziś nasza bohaterka składała życzenia z okazji świąt telefonicznie swoim bliskim spoza miasta Chojnowa, nakreślając również to co robimy w celu pomocy naszym szpitalom zakaźnym oraz stacjom pogotowia ratunkowego. Jak pomyślała tak zrobiła! Pani Danuta zainicjowała rodzinną zbiórkę dla naszej akcji od bliskich z Legnicy oraz innych miast! Bliscy zapoznali się z akcją którą prowadzimy i długo nie trzeba było czekać! Po wspólnej naradzie 1500 złotych od wdzięcznych rodzin Pani Danuty Rajczakowskiej spoza Chojnowa dla naszej akcji!

Brawo i ogromne podziękowania oraz wzór godny do naśladowania!

Proszę, jeśli ktoś ma wolę i chęć skrzyknijcie się! Tu telefon tam telefon i podczepimy kolejny rodzinny wagon do naszego superekspresu! Bardzo o to proszę, gdyż mamy jeszcze wiele do zrobienia. Działajmy dalej, doposażmy te placówki w potrzebne środki ochrony bezpośredniej oraz inne potrzebne urządzenia oraz artykuły! Ponadto dziś wytropiłem wspaniałe urządzenie do bezdotykowej dezynfekcji dłoni! Jeden załadunek płynu do dezynfekcji na 5000 zdezynfekowanych dłoni - rewelacja do dużych placówek! Już pisałem do człowieka. To nowość na rynku.

Działajmy pociąg nie zwalnia! We wtorek dowiem się więcej na temat tego urządzenia. Jedno jest pewne, jest proste i bardzo przydatne do szpitali zakaźnych. Dziękuję Pani Danucie Rajczakowskiej za to, że wraz z rodziną spoza Chojnowa dodała gazu naszym pociągiem!Pozdrawiamy i dziękujemy państwu. Dobrej nocy i obfitego śmigusa dyngusa!

Telefon: 606 825 085

Andrzej Kupczyk

PS. Pomagamy szpitalom spoza Chojnowa zatem rodziny z innych miast bardzo chętnie zapraszam do naszej akcji! Razem zrobimy więcej. Zapraszam firmy spoza Chojnowa do pomocy. Zapewniam, że wiem co zrobić aby pomoc była słuszna! Przez trzy tygodnie wiele się nauczyłem i uczę się dalej. Wiem co piszczy w trawie i gdzie uderzyć aby dokonać zakupu. Jedno jest pewne - lepiej kupić coś droższego ale ma to być urządzenie konkretne potrzebne i na lata. Oczywiście z rabatem wyciśniętym od dostawcy jak soczek z cytryny :-) Tego się trzymamy! Urządzenie do szybkiej i bezdotykowej dezynfekcji rąk to strzał w dziesiątkę. Uwaga, rano na wiaderka z wodą. Nie dajcie się zaskoczyć! :-) Ostrożnie z jedzonkiem co by brzuszki nie bolały :-)

Kombajn do dezynfekcji parą pod ciśnieniem + generator ozonu już w legnickim szpitalu!

Witam serdecznie.

Informuję, że dostarczyłem do legnickiego szpitala dwa cenne urządzenia dla centralnej sterylizatorni, stosowane do dezynfekcji sprzętu stosowanego do leczenia pacjentów zakażonych Covid-19. Kombajn do parowej dezynfekcji pod ciśnieniem oraz generator ozonu już rozpoczęły pracę w legnickiej placówce!

Zdecydowałem o przekierowaniu drugiej maszyny do ozonowania, gdyż legnicki szpital to ogromna placówka i ta maszyna będzie służyć do dezynfekcji pomieszczeń sterylizatorni oraz będzie użyta tam, gdzie zajdzie potrzeba dezynfekcji ozonem. Będzie fotorelacja z centralnej sterylizatorni.

Podarowaliśmy sprzęt za kwotę 12560 zł brutto! Ponadto firma, która sprzedała mi maszynę do dezynfekcji parą pod ciśnieniem, sama zadeklarowała chęć bezpłatnego użyczenia drugiego urządzenia testowego na czas epidemii plus prewencyjnie jeden miesiąc dłużej! Pod koniec tygodnia drugie urządzenie zostanie oddane do legnickiego szpitala w bezpłatną dwumiesięczną dzierżawę! Na ten czas epidemii przyda się i to bardzo. Ogromnie dziękuję właścicielowi firmy z Łomży za tę pomoc i dostawę ekspresową zamówionego sprzętu oraz za odstąpienie 4000 zł z marży plus darmową dostawę 650 km samochodem. Kłaniam się panu dziękując ogromnie!

Superekspres pędzi dalej i jeszcze się nie zatrzymuje! Pomóżmy jeszcze! Oczekuję w kolejce na 1500 półmasek z filtrem FPP3, już się zbliża dzień realizacji - dzwoniłem dziś prosząc o pilną dostawę. Poczekać warto bo cena jest mega korzystna a jaka, to napiszę jak dojdą paczki do szpitali. W drodze jest detektor ozonu dla naszej stacji Pogotowia Ratunkowego. Dostawa przesunęła się ze względu na okres świąteczny oraz moc zamówień. Oczekuję na rozmowę z właścicielem firmy, która produkuje maszyny do dezynfekcji dłoni w szpitalach i miejscach publicznych. Jutro o 10 rano jadę do szwalni, dziś nie dotarł tam materiał do produkcji maseczek. Obejrzę i podejmę decyzję o zamówieniu. Wstępnie 1500 sztuk do szpitala zamówione po 2.65 zł - trójwarstwowe z pręcikiem na nos oraz ze specjalnego materiału. To tyle na teraz!

Jedziemy dalej, nie wymiękamy! Zapraszam do naszego superekspresu chętnych także spoza Chojnowa - firmy mile widziane, rodzinne akcje wzorem pani Danuty Rajczakowskiej!

Pozdrawiam serdecznie - 606825085

Andrzej Kupczyk

Ciśniemy dalej! Przy okazji nadmieniam, że trwają już przygotowania do naszego spotkania! Rozmawiam z drugim zespołem, który również do nas przyjedzie aby przejechać się naszym superekspresem a następnie dla nas wszystkich zaśpiewać! Zdaję sobie sprawę, że to nie za dwa trzy tygodnie, jednak mam nadzieję że latem na bank! Zapraszam jeszcze, walczymy, proszę wsiadać do naszej ekipy raz dwa! :-)

Nasz superekspres zabrał kolejne wielkie serca na pokład

Nie stygniemy jeszcze przyspieszamy! Oto następna drużyna wspaniałych ludzi, których zabraliśmy w podróż naszym pociągiem:

1. Anonimowy darczyńca - 1500 zł! Proszę bardzo jaka ogromna pomoc od Pani chcącej zachować anonimowość. Bardzo Pani dziękuję i zapewniam, że rozważnie wydaję te zgromadzone środki. Walczę, targuję się, szukam nowych dostawców i rozwiązań, które jeszcze nam pomogą, aby wspomóc nasze placówki. Wiem, że prowadzi Pani małą firmę a jednak oddaje Pani na tę pomoc taką dużą kwotę. Ogromnie Pani dziękuję, dzięki Pani możemy znów coś zaplanować! Kłaniamy się nisko śląc serdeczny usmiech :)

2. Pani Krystyna Jarosz wspólnie z rodziną p. Czech - 150 zł! Ogromnie dziękuję kolejnym rodzinom za tę pomoc. Każdy grosz na wagę złota! Dziękuję Państwu za zrozumienie. Grosz do grosza a już zrobiliśmy tak ogromnie wiele. Dziękując kłaniam się i serdecznie pozdrawiam!

3. Pani Maria oraz Pan Ryszard Piecuń - 100 zł! Dziękuję za dzisiejsze poranne wsparcie! Otworzyła dziś Pani dzień z pomocą. Ma Pani szczęśliwą dłoń :-) Tuż po Pani otrzymałem kolejną pomoc!Bardzo Państwu dziękuję i życzę miłego popołudnia!

4. Mechanika samochodowa Czarnecki Krzysztof Goliszów - 800 zł! Kolejne zaskoczenie poranne kilka minut rozmowy i otrzymuję 800 zł w kopercie od tej firmy. Bardzo dziękuję Panu Krzysztofowi oraz całej rodzince za życzliwe i zrozumiałe podejscie do naszej akcji! To kolejna spora kwota dorzucona do naszej akcyjnej skarbonki. Jeszcze raz ogromnie dziękuję i polecam ten warsztat samochodowy Pana Czarneckiego z Goliszowa o wielkim sercu!

5. Pani Elżbieta Makowiec - 300 zł! Bardzo Pani serdecznie dziękuję za te kilkaset złotych do naszej skarbonki akcyjnej! Każda darowizna to następna myśl w mojej głowie co można za to zrobić do czego dołożyć. Pozdrawiam serdecznie rodzinkę i ślę serdeczne podziękowania!

6. Pani Irena i Stanisław Preisner - 100 zł. Kolejna rodzinka wzorowo podchodząca do naszego przedsięwzięcia. Za to ogromnie bardzo dziękuję! Powiem wprost, trochę głupio mi pobierać pieniądze na pomoc od starszych rodzin. Jednak jak widzę jak Państwo cieszą się, że nie uciekliśmy do schronów i okopów to myślę o tym inaczej i traktuję wasz wkład jako szczególny w moim sercu. Życzę państwu miłego wieczoru :-)

Cóż, znów pracowity dzień mija. Przesyłam naszym darczyńcom ogromne podziękowania za dzisiejszą dostawę sprzętu dla szpitala w Legnicy za kwotę 12560 zł! Od Pani Dyrektor Naczelnej Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. Szefowa tej ogromnej placówki szpitalnej śle w państwa kierunku serdeczny uśmiech, który był szczery i to bardzo! Widziałem to osobiście :-)

Ogromne podziękowania śle w naszym kierunku Pani Kierownik Centralnej Sterylizatorni, która przejęła do użytkowania kombajn do sterylizacji najwyższej światowej klasy firmy Elma oraz przemysłowy generator ozonu o dużej mocy - bardzo pomocne sprzęty w walce z koronowirusem! Przekazałem dokumenty oraz pełną dokumentację do użytkowania. To naprawdę wspaniałe porządne kolejne sprzęty w które wyposażyliśmy nasze placówki szpitalne w potrzebie!

Jedziemy dalej, zapraszam jeszcze - możemy wagon podczepić :-) Halo Legnica! Halo Prochowice! oraz okoliczne miejscowości! To wspólny szpital zatem wsiadajcie do naszego superekspresu! Każdy grosz się przyda! Zapraszamy - tel. 606825085

Miłego wieczoru

Andrzej Kupczyk

200 sztuk przyłbic do ochrony twarzy już w legnickim szpitalu zakaźnym

Witam serdecznie.

Tak jak pisałem wcześniej, mój już dobry znajomy właściciel firmy ECS producenta generatorów ozonu, obiecał mi, że podzieli się ze mną, jak otrzyma od producenta, środkami ochrony bezpośredniej, które też zakupił dla innego szpitala. Obiecał i po raz kolejny słowa dotrzymał! Dziś odebrałem 200 sztuk przyłbic od kuriera i... do zapłaty 0,00 zł :-) Co za niesamowity gość! Podarował bardzo pilnie potrzebne na oddziale Szpitala Zakaźnego w Legnicy przyłbice! Jednym słowem dorzucił do naszej akcyjnej skarbonki skromnie licząc 3500 złotych! Na dodatek to towar deficytowy a nam wysłał!

Ten Pan wie wiele o naszej akcji i wiem, że na naszej superekspresowej imprezie będzie gościem honorowym! Wspaniały człowiek nie patrzący na zysk a na pomoc od serca! Jak rozmawiamy Pan pyta mnie jak się tu trzymamy, jak w szpitalach sytuacja. Normalny człowiek o wielkim sercu! Bardzo Panu dziękuję już teraz choć spotkamy się i uczynię to osobiście! Pozdrawiam serdecznie Pana i rodzinkę z Ostrzeszowa :-) Przyłbice już dotarły na oddział zakaźny - będą dysponowane dla personelu.

Ponadto otrzymałem faktury za półmaski z filtrem FPP3 od producenta. Pomogła wczorajsza błagalna rozmowa z odpowiednią osobą. Maski tak oczekiwane w ilości 1500 sztuk już w drodze! Jutro w szpitalach zakaźnych w Bolesławcu i Legnicy oraz w chojnowskim Pogotowiu Ratunkowym. Z puli pogotowia w Chojnowie rozdysponuję również do ośrodków zdrowia w Krzywej oraz Rokitkach.

Cena, którą obiecałem podać, za jedną sztukę to: 8 zł netto plus VAT! To cena dla naszego superekspresu! Nie 58 zł netto a 8 zł netto!

Zakupiliśmy 1500 masek a ile kupilibyśmy po 58 zł? To każdy sobie policzy. Mówiąc wprost - gospodarka ludzkimi pieniędzmi jest konkretnie z mojej strony pilnowana. Powiedziałem, że nie ma przepłacania i tego się trzymam. Mimo, że często muszę się nagadać i naprosić, naszukać godzinami ale za to mamy tyle sprzętu ile mamy! Pozdrawiam serdecznie, jeszcze ciśniemy, nie zwalniamy!

Temat maseczek ochronnych obiecałem opisać. Zamówiłem 1500 sztuk do szpitali dziś w szwalni. Potrójne z fliseliny z pręcikiem giętkim na nos. Uważam, że porządnie wykonane. Cena 2.65 zł za jedną sztukę. Już są wykrojone, jutro będą szyte. Obiecałem pomóc, zatem wywiązuję się z tego zadania. Jeśli ktoś ma kłopot ze zdobyciem to proszę się ze znajomymi skrzyknąć, żeby był ład i skład - podać łączne zamówienie. Ja mogę ogarnąć to w prosty sposób. 100 sztuk kosztuje 265 zł - nie mogę się rozdrabniać gdyż po prostu będzie bałagan. Konkretnie pobieram 265 zł, domawiam w szwalni i za 2 do 3 dni odbiór. Mogę pomóc firmom w kłopocie na tej samej zasadzie, muszę jedynie pomówić z właścicielką szwalni czy cena będzie ta sama, bo to cena 2.65 zł za jedną sztukę dla szpitala. Większą ilość może firma odbierać osobiście wprost ze szwalni po dokonaniu ustaleń z właścicielką tej firmy. Tam też się rozliczając. Zapytam jutro czy mogę podać osobisty kontakt do właścicielki w sprawie zamówień (tylko większe ilości!)

Miłego wieczoru

Andrzej Kupczyk

Rodzinny wagon Pani Danuty Rajczakowskiej dostarczył obiecane 1500 zł !

Witam ponownie. Informuję, że otrzymałem kopertę z kwotą 1500 zł! Od Pani Danusi Rajczakowskiej oraz jej rodziny spoza Chojnowa.

Swój rodzinny wkład wnieśli Państwo Stanisława Pisarska z Rokitek wraz z rodziną z dalekiego Legionowa - 700 zł! Ponadto Pani Halina oraz Franciszek Pisarscy z Legnicy - 500 zł oraz rodzina Pani Danusi z Białej - 300 zł!

Bardzo dziękuję Pani Danusi za przeprowadzenie zbiórki poza Chojnowem, sięgając nawet do dalekiego Legionowa. Pozdrawiamy całą rodzinkę Państwa Pisarskich wraz z rodziną z Legionowa, Państwa Pisarskich z Rokitek oraz rodzinkę z Białej. Ogromnie jeszcze raz dziękuję za ten rodzinny wzór do naśladowania w naszej akcji :-) Ta duża kwota pomoże coś jeszcze zakupić dla potrzebujących placówek! Kłaniam się państwu za tę świąteczną rodzinną wideokonferencję :-) z rewelacyjnym skutkiem!

Pani Danusiu ogromne dzięki dla Pani!

Jeszcze superekspres nie zwalnia. Zatrzymuje się by zabrać kolejnych pasażerów

Dobry wieczór. Oto nasi kolejni darczyńcy:

1. Firma ECS Producent ozonatorów z Ostrzeszowa - 200 sztuk przyłbic do ochrony bezpośredniej twarzy dla lekarzy i ratowników o wartosci 3500 zł. Kolejny raz piszę o tym człowieku w pozytywnym aspekcie naszej pomocy. Po prostu gość niesamowity, który dzieli się tym co produkuje oraz tym co sam kupuje. Ogromne podziękowania dla naszego gościa honorowego!

2. Pani M oraz Pani D napisały tak: Pozdrawiamy Pana serdecznie i życzymy wytrwałości w czynieniu takiego dobra... Dołączamy się, bo jak inaczej... Kwota 500 zł. Myślę, że to co napisane odzwierciedla to co trzeba teraz czynić. Nadmieniam, że tej Pani się nie przelewa, złożyła się z koleżanką. Dzieci rozsiane po Europie, mąż również utknął w pracy za granicą a jednak Pani się nie poddaje i myśli o tym, aby wspomóc innych. Brawo dla Pań i spełniam prośbę - zapraszam do naszego archiwum X :-) Jednak archiwum X nie bedzie istnieć podczas naszego spotkania za czas jakiś kiedy wszyscy się spotkamy :-)

3. Pan Ryszard z Zamienic - 100 zł. Ogromnie Panu dziękuję za miłą rozmowę, pozdrawiając Pana jeszcze raz serdecznie! Zapraszam do naszego pociągu.

4. Pani Anna Hawran z Chojnowa - 200 zł. Podziękowania dla Pani za zrozumienie oraz za tę cegiełkę do naszej akcji. Zapraszam Panią do naszej drużyny na przejażdżkę naszym superekspresem! Ukłony i wyrazy szacunku dla Pani oraz Pani brata :-)

Jak widać jeszcze jedziemy a nawet pędzimy, zatem jeśli ktoś ma wolę pomocy - zapraszam. Jeszcze pomożemy naszym placówkom dla których jedzie nasz superekspres! Czekam i zapraszam - tel. 606 825 085

Miłego wieczoru

Andrzej Kupczyk

PS. Słyszałem dziś od współpracownika z naszej firmy, że to już książka powstała z tego pisania :-) Jak trzeba będzie to wydrukujemy dla historycznej wartości! :-) Prawda jest taka, że to jedyny pociąg w swoim rodzaju i ciężko będzie się zatrzymać ale przyjdzie ten moment. Dlatego też myślę o tym nadal, że nasze spotkanie musi się odbyć nawet jeśli trzeba poczekać. Tak też będzie!

Kombajn do dezynfekcji Elma oraz generator ozonu dużej mocy już pracują w legnickim szpitalu

Witam serdecznie. Otrzymałem dziś zdjęcia z centralnej sterylizatorni szpitala w Legnicy. Tam dostarczyłem dwa cenne i ogromnie potrzebne urządzenia w walce z Covid-19. Załoga sterylizatorni ogromnie dziękuje za ten cenny dar, który posłuży wiele lat. To rewelacyjne urządzenia z najwyższej półki, które są sprawdzone w placówkach medycznych w całej Polsce. Nie zaglądałem jeszcze ale dostałem informację, że na stronie internetowej szpitala w Legnicy jest podziękowanie od dyrekcji szpitala wraz z zamieszczonymi zdjęciami.


Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Kupczyk

500 litrów całkowicie skażonego alkoholu etylowego dotarło do Szpitala Zakaźnego w Bolesławcu

Odpowiadając na wczorajszą prośbę ze Szpitala Zakaźnego w Bolesławcu, stanąłem na wysokości zadania i udałem się dziś do spółki Agro Grupa Producencka aby porozmawiać z Panią Prezes na temat dostawy tego płynu do rozcieńczania w celu dezynfekcji w szpitalu. Rozmowa była rzeczowa i konkretna. Pani Prezes okazała wielkie zrozumienie i jak widać na zdjęciu, potrzebny alkohol całkowicie skażony do dezynfekcji już jest w szpitalnej aptece w Bolesławcu.

Otrzymałem ponadto 50 litrów alkoholu do dezynfekcji całkowicie skażonego więcej i jutro dostarczę do Ośrodka Zdrowia w Krzywej oraz Ośrodka Zdrowia w Rokitkach. Posiadam też półmaski z filtrem FPP3, które dziś dotarły i jutro również dostarczę do Ośrodków Zdrowia w Krzywej i Rokitkach. To kolejny dar od serca od Pani Prezes, właścicielki grupy Agro o wartości hurtowej około 9000 złotych! Bardzo Pani dziękuję i kłaniam się nisko :-) Pociąg jeszcze nie zwalnia, jeszcze chętnie przyjmiemy na pokład darczyńców :-)

Pozdrawiam

Andrzej Kupczyk


1500 sztuk półmasek z filtrem węglowym już w szpitalach i Pogotowiu Ratunkowym

Dziś dotarły oczekiwane półmaski z filtrem FPP3 do szpitali zakaźnych w Bolesławcu i Legnicy oraz do stacji Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie. Jutro dostarczę półmaski z filtrem FPP3 do ośrodków zdrowia w Krzywej i Rokitkach. Rewelacyjna cena pozwoliła zakupić aż 1500 sztuk maseczek rewelacyjnej jakości, dopuszczone do walki z Covid-19. Cieszę się, bo to bardzo poszukiwany i niezwykle niezbędny produkt dla medyków w kontakcie z koronowirusem. Kupić teraz te półmaski w normalnej cenie graniczy z cudem! Jednak nam się udało :-)

Miłego wieczoru

Andrzej Kupczyk

Superekspres zabiera kolejna drużynę na nasz pokład

Witam serdecznie, dziś dotarły kolejne darowizny na pomoc dla szpitali zakaźnych oraz stacji Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie. Oto nasza nowa drużyna:

1. Grupa Producencka Agro sp.z.o.o Żabice - 550 litrów całkowicie skażonego alkoholu etylowego w darze dla Szpitala Zakaźnego w Bolesławcu oraz dla 50 litrów dla Ośrodków Zdrowia w Krzywej oraz Rokitkach. Ta darowizna to kwota około 9000 zł! Bardzo dziękuję po raz kolejny za tę pomoc Pani Prezes tej grupy producenckiej. Łącznie szpitale od tej firmy otrzymały aż 1150 litrów całkowicie skażonego alkoholu za łączną kwotę hurtową 19 000 złotych! Ta grupa producencka to super nowoczesne przedsiębiorstwo rolne w którym jednym z kierunków produkcji jest bardzo nowoczesna gorzelnia, której budynki oraz zarys widać w Żabicach, jadąc w kierunku Lubina. Aż miło popatrzeć na tę inwestycję. Widać tam myśl technologiczną i nieustanny rozwój. Ogromne dziękuję oraz ukłony dla Pani Prezes! :-) Dla Pani honorowe miejsce w naszym superekspresie!

2. Koło Terenowe Diabetyków w Chojnowie - 100 zł. Ogromnie Państwu dziękujemy za wsparcie i przychylne spojrzenie dla naszego akcyjnego przedsięwzięcia. Przesyłamy serdeczny uśmiech dziękując ogromnie! Zapraszamy do naszego pociągu!

3. Pan Leon Lewicki z Czernikowic - 1500 zł! Ogromnie Panu dziękujemy za tę dużą wpłatę i zapraszamy Pana wraz z rodzinką do naszego superekspresu! Cieszę się, że to kolejna rodzinka z naszej gminy, która rozumie to jak dużo kosztują różne środki ochrony bezpośredniej oraz niezbędne urządzenia do walki z koronowirusem. Pozdrawiamy Państwa Lewickich z Czernikowic kłaniając się z podziękowaniem. Panie Leonie, ogromnie dziękuję! Zapewniam, że słusznie spożytkujemy te środki pieniężne.

4. Pani Agnieszka Kamień - 150 zł! Bardzo bardzo dziękuję za wkład do naszej akcyjnej skarbonki. Również Panią zapewniam, że dbam o to aby każdy grosz był ostrożnie i z rozwagą wydawany. Życzę Pani miłego wieczoru śląc serdeczny uśmiech :-) Ogromne dziękuję!

Detektor do mierzenia stężenia ozonu Dräger Pac 8000 już w chojnowskim pogotowiu!

Informuję, że oddałem do użytkowania detektor do mierzenia stężenia ozonu po wykonanym zabiegu w karetkach czy pomieszczeniach stacji pogotowia. To wyśmienite urządzenie odpowiadające za poprawnie wykonany zabieg ozonowania. Teraz nasi ratownicy i kierowcy karetek mają już komplet do wykonania prawidłowego zabiegu dezynfekcji wraz z pomiarem.

To nie tanie urządzenie ale konkretnej zachodniej firmy o ogromnej renomie. Czekaliśmy na ten sprzęt 2 tygodnie. Zapłaciłem za detektor 2284 zł a teraz kosztuje równo 1000 zł więcej! Chciałem zakupić drugi detektor dla szpitala w Legnicy, jednak szukam innego źródła, gdyż firma Drager wyczuła pismo nosem i podniosła cenę aż o 1000 złotych! Ma mnóstwo zamówień to jak widać nie każdemu zależy na pomocy, mówiąc wprost po normalnej cenie jak drogo też sprzedadzą. Jednak nie ze mną takie numery! Nie zapłacę za drugie urządzenie tyle więcej! Będę szukał innego źródła.

Pociąg nadal pędzi i chętnie zabierze naszych znajomych z Legnicy, Prochowic, gminy Miłkowice. Ponadto jak są chętni z Chojnowa i gminy to również dla was zatrzymamy się na naszym przystanku! To wspólne dzieło szpitale dla całego regionu, zatem proszę dzwonić - zapraszam do naszej drużyny darczyńców!


Tel. 606 825 085

Pozdrawiam

Andrzej Kupczyk

Rodzina Państwa Kudryńskich z Rokitek rozpędziła dziś nasz superekspres!

Dziś zadzwonił do mnie Pan Jerzy Kudryński - właściciel sklepu spożywczego w Rokitkach. Zapytał, czy jeszcze walczymy - odpowiedziałem że jasne, zapraszam. Pan Jerzy przyjechał do mnie do firmy i dostarczył 1010 złotych! Żona Pana Jerzego oddała całą 13 emeryturę na szczytny cel! Bardzo Państwu dziękuję za to, że drugi już raz darowali państwo duże pieniądze do naszej akcyjnej skarbony.

Razem od państwa Kudryńskich otrzymaliśmy 2010 złotych! Ogromnie dziękujemy za dobre serce i bezinteresowną pomoc. Zapewniam, że z głową wydaję te środki pieniężne. Jak mówiłem ma być dużo sprzętu i w konkretnej cenie! Cały czas o to walczę! Kłaniam się Państwu serdecznie. Pani Kudryńskiej ślemy serdeczny uśmiech za Pani wzorowe zachowanie i mega ludzką postawę. Dla Pani honorowe miejsce w naszym superekspresie!

Ponadto otrzymałem dziś bardzo ciepły list w kopercie wraz z darowizną 100 złotych od Państwa Krystyny i Michała Galik wraz z rodziną. Bardzo Państwu dziękuję za to co przeczytałem, cieszę się, że jest to dobrze odbierane. Dziękuję za piękny rysunek od dzieciaczków. Oprawię sobie tę kartkę w ramkę. Pięknie dziękuję Państwu oraz smerfoludkom :-) Każdy grosz na wagę złota zatem te 100 złotych to też nie mało! Ogromne podziękowania i słonecznego weekendu ślę państwu!

Andrzej Kupczyk

Kolejni darczyńcy wsiedli do naszego superekspresu

1. Pani Kornelia Grzybek wraz z rodziną z Rokitek - 100 zł! Bardzo dziękujemy Kornelii za rozbicie skarbonki :-) Ta dziewczynka ponadto dostarczyła mi piękny własnoręcznie narysowany portret z dedykacją, na którym widnieje silny mężczyzna z prawą dłonią uniesioną ku górze. Dłoń ma zacisniętą pięść a wokół tego rysunku widnieje napis "będzie dobrze..." Od Kornelii dla Pana Andrzeja 2020. Cóż powiem szczerze, że jak zobaczyłem ten portret zawiązany elegancką kokardką to zaniemówiłem. To był kolejny prezent który dał mi do myślenia i cofnął mnie myślami jak się to wszystko zaczęło... Nie ma co mówić, wzruszyłem się ale to znów mnie natchnęło do działania o czym napiszę za chwilę w odrębnym artykule... Dziękuję Kornelii oraz rodzince zza płota :-) Fajnych ma się sąsiadów, aż żyć się chce! Ponadto dostałem pyszne ciacho :-) Po którym już śladu nie ma ha ha :-) Kornelia to wzór młodego człowieka który już będąc nastolatką wie, że trzeba działać by coś pomóc. To już drugi raz ta rodzinka nas wspomaga. Pozdrawiam Was i bardzo dziękuję :-)

2. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Małgorzata i Andrzej Sajnóg - Hurtownia Pasmanteryjna - 200 zł. Ponadto Pan Andrzej zadeklarował pomoc w postaci artykułów do uszycia znacznej ilości masek do szpitali. Nad tym już rozmawiam ze szwalnią. Tak to robię aby dopłacić za robociznę, żeby wyjść z tego tanią obronną ręką :-) Już dziś odebrałem maseczki porządnie uszyte. Firma Sajnóg to znana wszystkim chojnowianom hurtownia pasmanteryjna funkcjonująca od wielu lat. Towar z firmy Sajnóg można kupić w sklepach pasmanteryjnych w całej Polsce. Bardzo dziękuję Państwu Sajnóg za okazaną pomoc i wsparcie w gotówce oraz w materiałach. Kłaniam się państwu!

3. Stacja Kontroli Pojazdów Eugeniusz Fedczyszyn ul. Lubińska 7 w Chojnowie - 1500 złotych! Bardzo dziękuję rodzinie Państwa za tę dużą kwotę do naszej akcji. Zapewne to pomoże w planowaniu następnych poczynań pomocowych. Zapewniam, że z głową rozdysponuję tę gotówkę. Stacja kontroli Pana Eugeniusza to najstarsza placówka diagnostyczna w naszym mieście. Pan Eugeniusz jest znany z tego, że jest profesjonalistą w swoim fachu. Ma grono wielu klientów od lat. Przeglądy w tej firmie są wykonywane naprawdę profesjonalnie, rzetelnie i solidnie. Obsługa jest rzeczowa i konkretna. Polecam stację Pana Fedczyszyna jako człowieka o wielkim sercu i zrozumieniu dla naszego przedsięwzięcia! Dziękuję całej rodzinie za tę dużą cegiełkę do naszej skarbony :-) Ukłony dla całej rodzinki :-)

1500 sztuk maseczek chirurgicznych już w szpitalu w Legnicy

Dziś odebrałem całość zamówienia ze szwalni i dostarczyłem do szpitala w Legnicy. Maseczki porządne z potrójnej fliseliny z drucikiem na nos. Konkretna robota. Zapłaciłem 3975 zł po 2.65 zł za jedną sztukę.

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Kupczyk

Trwają rozmowy w sprawie dużej dostawy przyłbic do szpitali w Legnicy i Bolesławcu

Proszę Państwa, informuję że poszerzyłem horyzonty w poszukiwaniu pomocy dla naszych placówek. Skontaktowałem się z 20 dużymi firmami mając na to swój sposób i uzasadnienie dlaczego z nimi. Sprawa jest prosta bo znalazłem firmy, które wiem, że pomagają na dużą skalę szpitalom. Jak, to opiszę jeśli coś z tego wyjdzie.

Jedno jest pewne, już trafiłem na firmę o wielkim sercu. a razie to będzie tajemnica. Mega profesjonalne przyłbice w sporej ilości mogą trafić do naszych szpitali. Przyłbice wyśmienicie wykonane najwyższej jakości. Żadna tandeta. Ta firma to wielkie przedsiębiorstwo które przetwarza tworzywa sztuczne. Podałem już ilości a jakie to opowiem jak zobaczę co dostaniemy. Zapewne nie małe :-) Może być, że jeśli ten Pan to zrealizuje, a na to się zanosi gdyż podawałem kontakt do dyrektorów naszych szpitali w celu ustalenia odbioru, to będzie to nasza największa firma która nam pomogła!

Taka przyłbica kosztuje kilkadziesiąt złotych za jedną sztukę. Z tym Panem pisałem dziś o pewnych nie małych ilościach... Ciekawostką jest to, że to firma z drugiego końca Polski a właściciel urodził się w Lubinie a wiele osób z rodziny mieszka w Legnicy. Ponadto wujek tego Pana prowadził kiedyś piekarnię w Legnicy... Fajny zbieg okoliczności, który mam nadzieję nam pomoże, gdyż widzę, że to człowiek o wielkim oddanym sercu w walce z Covid -19.

Czekamy na rozwój sytuacji, kto wie - może nie będzie ale może się uda :-) Wierzę w to naprawdę! Pozdrawiam i zapraszam jeszcze do naszej superekspresowej ekipy! Halo Legnica, okolice - zapraszamy, pomagajmy razem! Halo chojnowianie - jeszcze ciśniemy!

Tel. 606 825 085

Miłego wieczoru

Andrzej Kupczyk


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.