Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

PSSE nie będzie podawać informacji, ułatwiających identyfikację osoby zakażonej

Autor admin
Data utworzenia: 03 kwiecień 2020, 13:08 Wszystkich komentarzy: 0


PSSE nie będzie podawać informacji, ułatwiających identyfikację osoby zakażonej

- Z jakiej miejscowości pochodzi ta osoba? - To jedno z wielu pytań jakie pojawiło się dzisiaj nad ranem w wiadomościach i komentarzach pod informacją o stwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w gminie Chojnów. Doniesienie z czasem zostało zdementowane - pozostało jednak pytanie, czy tak szczegółowe informacje dotyczące chorych powinny być publikowane i czy są nam rzeczywiście potrzebne?

- Drodzy Państwo, informujemy uprzejmie, że nie będziemy podawać nazwy miejscowości. Nie będziemy podawać żadnych informacji, ułatwiających identyfikację osoby. Obserwując to, co dzieje się w sieci w stosunku do zakażonych osób, nie zamierzamy utrudniać im życia bardziej, niż to się już wydarzyło - poinformowała na facebookowym profilu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej jedna z jej pracownic.

W podobnym tonie wypowiada się część naszych czytelników. Przytaczamy jeden z nich, który - niezależnie jaka była rzeczywistość - pokazuje, jak szkodliwe mogą być plotki. Pisownia oryginalna:

- Strasznie mnie obudziły te komentarze. Po co komu adres .Gdzie się zarazil czy w domu,pracy,u sąsiadki.Inkwizycja. Może dajmy tym ludzia chorym przylepmy emblematy uwaga zarazony tak jak we wojnę gwiazdy że jest żydem. Ludzie co to się dzieje ,wczoraj mój sąsiad miał zawał przyjechali w kpmbinezonach pielegniarze, później 2 karetka z lekarzem też w kpmbinezonach już samą poszła że chory na wirusa.A może tak zająć się sobą i patrzeć na swój czubek nosa A nie komuś. Tyle przeżyłem na tym świecie i myślałem że mnie już nic w Chojnowie nie zaskoczy A jednak myliłem się. Na koniec życzę tym co dali komentarz dużo zdrowia

Emocje czasem przysłaniają logiczne myślenie

Niezależnie czy potwierdzony przypadek został wykryty w gminie Chojnów, w gminie Lubin czy gminie Suwałki - nie powinno to zmieniać naszej ostrożności jaką należy zachowywać codziennie, stosując się do wszystkich zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego!

To, że nie ma obecnie ani w Chojnowie ani w gminie Chojnów potwierdzonego przypadku, nie oznacza że koronawirusa u nas nie ma, że nie ma go Twoja przyjaciółka z którą czule się witasz czy sąsiad, z którym codziennie rozmawiasz przez płot.

Z dwóch badań opublikowanych w Eurosurveillance i w International Journal of Infectious Diseases wynika, że dość spory odsetek ludzi zarażonych Sars-CoV-2 nie wykazuje żadnych objawów choroby. Brak objawów nie oznacza automatycznie tego, że jesteśmy zdrowi. Nie przypadkowo więc od kilku tygodni wałkujemy hasło #zostańwdomu.

Jeżeli możesz zostań w domu, jeżeli musisz - wychodź z domu ale unikaj skupisk ludzi, kontaktu z innymi, stosuj środki ochrony osobistej jak maseczki czy rękawiczki, nie dotykaj nieumytymi dłoniami twarzy, myj dokładnie ręce, odkażaj sprzęt taki jak telefony czy klucze. Panikowanie zamień na zdrowy rozsądek i myślenie - niezależnie, czy potwierdzony przypadek jest w Twojej gminie czy go nie tu nie ma, bo fakt ten nie powinien zmieniać Twojego podejścia.

W przypadkach, gdy pojawią się doniesienia o zakażeniach w gminie Chojnów - będziemy o tym informować. Nie robimy jednak tego po to, byście nagle zaczęli być ostrożniejsi niż zwykle - to wymagane jest od Was już teraz.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform