Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

Jan Serkies: Bądźmy razem w walce z epidemią

Autor admin
Data utworzenia: 31 marzec 2020, 18:29 Wszystkich komentarzy: 0


Jan Serkies: Bądźmy razem w walce z epidemią

- Bądźmy razem w walce z epidemią. Przestrzegajmy wszelkich zaleceń Ministra Zdrowia i miejmy nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi - zaapelował do mieszkańców Chojnowa burmistrz Jan Serkies.

Panująca na świecie zaraza była głównym tematem dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Radni i burmistrz - zachowując bezpieczną odległość - spotkali się w sali posiedzeń.

- Przyszło nam dzisiaj obradować w czasie szczególnym dla naszego kraju i dla naszego miasta; w czasie, kiedy wszyscy się jednoczymy i walczymy z wielką epidemią, kiedy zagrożone jest nasze zdrowie i nasze życie - zaznacza burmistrz.

Włodarz miasta podziękował wszystkim, którzy walczą z epidemią koronawirusa, w tym pracownikom służby zdrowia, którzy niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie pomagają wszystkim potrzebującym, a także pracownikom Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy oraz służbom mundurowym. Podziękowania skierowane zostały również w kierunku osób zaangażowanych w inicjatywy społeczne, które wspierają działalność służby zdrowia.

- Dziękuję mieszkańcom miasta i gminy wiejskiej, dziękuję przedsiębiorcom, ludziom biznesu i firmom za okazaną pomoc dla Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy, dla Pogotowia Ratunkowego w Legnicy z filią w Chojnowie, dla naszej Przychodni Rejonowej oraz dla Szpitala Rejonowego w Bolesławcu.

Burmistrz zwrócił również uwagę na ostatnie działania samorządu, mające na celu pomoc dla lokalnej służby zdrowia. Z budżetu miasta sfinansowany został zakup urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń dla legnickiego szpitala za kwotę 34 tysięcy zł oraz pralko-suszarka dla chojnowskiego oddziału Pogotowia Ratunkowego za kwotę 2 tysięcy zł.

- Samorząd naszego miasta zawsze bardzo dużą wagę przywiązywał i przywiązuje do ochrony zdrowia mieszkańców. Gros środków z naszego budżetu angażujemy po to, aby usprawniać naszą służbę zdrowia, aby modernizować, rozwijać, unowocześniać - stąd bardzo bliska jest współpraca z jednostkami służby zdrowia; najczęściej jest to pomoc w zakupie sprzętu specjalistycznego - nie inaczej jest obecnie - tłumaczy.

Radni podczas sesji przyjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie miasta, dzięki którym możliwe są wspomniane wcześniej zakupy na rzecz lokalnych jednostek służby zdrowia.

Zobacz również: Radni odwołali Skarbnika. Na czele miejskich finansów stanie Piotr Hasiuk


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform