Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Akcja "Pomoc dla Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie i szpitala w Legnicy"

Autor Andrzej Kupczyk
Data utworzenia: 08 kwiecień 2020, 18:51 Wszystkich komentarzy: 11


Akcja "Pomoc dla Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie i szpitala w Legnicy"

Szanowni Państwo. Rozpoczynamy szybką akcję! Zbieramy pieniądze na środki ochrony bezpośredniej dla naszego Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie oraz odpowiadamy na apel ze szpitala legnickiego dotyczący zapotrzebowania na pościel jednorazową, poduszki jednorazowe, pościel bawełnianą dla pacjentów.

Dla naszego pogotowia potrzebujemy pilnie zakupić kombinezony ochronne dla lekarzy i całego personelu! Maseczki oraz inne środki ochrony bezpośredniej.

Startujemy i już dla Was rewelacyjna wiadomość!!! Stan naszej gotówki na teraz wygląda tak: mamy już w tej chwili w gotówce 6500 złotych!!! Przekierowane pieniądze z zakupu wody, plus następni darczyńcy. Oto oni; poznajmy te firmy i ludzi pracujących intensywnie w tym temacie.

Ogromne podziękowania dla Pani Jakubowskiej - właścicielki firmy produkującej tekturę! Wczoraj ta pani mnie zaskoczyła ogromnie - podarowała 2000 złotych w gotówce!!! Ponadto, dosłownie razem ze mną, działa na drugim froncie i wciąż załatwia dalsze kontakty aby zebrać jak najwięcej.

Ta pani skontaktowała mnie z właścicielem firmy Apis - z tą firmą prowadzę poważną rozmowę na temat dużej dostawy ręczników papierowych do szpitala w Legnicy, gdyż ta firma je produkuje w Polsce. Bardzo dziękuję mojej ulubionej sąsiadce z Paderewskiego!!

Ponadto następne firmy to:

Restauracja Wiatrak - 1000 złotych w gotówce! Pyszne obiady to specjalność tej restauracji i wielkie serce!

Wielkie serce okazał Pan Dariusz Sywak wraz z Panią Marciniszyn. Nasz chojnowski deweloper - firma budująca mieszkania i domy stale rozwijająca się. Piękne domy i mieszkania oraz wielkie serce. Jutro rano mam odebrać 2000 złotych z tej firmy. Ogromnie już dziękuję!

Kancelaria Notarialna Pani Elżbiety Anny Willowskiej z ul. Królowej Jadwigi 3 przekazała 300 złotych w gotówce. Bardzo dziękujemy i polecamy tę kancelarię klientom z naszego regionu!

Przedsiębiorstwo zaopatrzeniowe Smoliński z Głogowa przekazało 800 zł - to nasz dostawca produktów do produkcji w piekarni! Bardzo dziękujemy!

Dziś po południu otrzymam kolejne pieniądze od Pani Grażyny Sierpiny - sołtys z Rokitek oraz Pani Magdaleny Pater-Pozorskiej oraz Pana Kacpra Jańca z tej miejscowości! Ta ekipa pracuje intensywnie od kilku dni! Efekty ich ciężkiej pracy są następujące: łącznie zebrali 2080 złotych!!! W tym od firmy Elektronika Samochodowa Pana Pawła Molędy (będzie 800 złotych). Polecam warsztat tego pana wszystkim!

Dokładają się również mieszkańcy Rokitek, którym bardzo bardzo dziękujemy! Pani Magdalena Pater-Pozorska załatwiła ponadto 800 złotych od firmy z Osłej Van Werven sp.z.o.o. Dziękuję paniom z Rokitek i Panu Kacprowi - znamy się długo, mieszkamy w Rokitkach i wiedziałem, że to solidni oddani mieszkańcy - wrażliwi na ludzką pomoc. Bardzo wam dziękuję:-)))))

Miłego dnia i tempa nie zwalniamy. Rozliczenie finansowe nastąpi na koniec akcji. Posiadam koperty z dokumentami fiskalnymi za wodę - jutro je rozwiozę, dziś nie zdążyłem - przepraszam.

Telefon: 606825085

Pozdrawiam serdecznie, Andrzej Kupczyk

wsparcie medialne:


AKTUALIZACJA: Pomoc dla Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie rozkręcamy się od rana!

Szanowni Państwo. Pomoc od naszych chojnowskich firm stale napływa! Dziś od rana jestem stale uśmiechnięty! Dołączyli do naszej akcji:

1. Firma Granitex Waldemar Kondziołka wraz z bratem - ceniona chojnowska firma kamieniarska specjalizująca się w wykonywaniu pięknych pomników z kamienia naturalnego - przekazała 1500 zł! Bardzo panom dziękujemy za wielkie serce i polecamy tę firmę chojnowianom!

2. Firma Opakowania Piątki przekazała 1000 zł! Renomowana firma produkująca opakowania od wielu lat! Pozdrawiamy tatę założyciela tej firmy i bardzo dziękujemy państwu za okazaną pomoc!

3. Pani Nigbar Ewelina - dostarczyła 50 zł w kopercie. Ukłony dla pani i całej rodziny bardzo dziękujemy!

4. Stacja Diagnostyczna Kawka dostarczyła 500 zł. Dziękujemy serdecznie i polecamy tę solidną chojnowską firmę!

5. 2 koperty od anonimowych darczyńców - w jednej 50 zł, w drugiej 100 zł. Bardzo paniom dziękujemy za okazaną dobroć!!!

6. Pan Dariusz Sywak i Pani Marciniszyn - chojnowski deweloper z klasą i wielkim sercem! 2000 zł już mamy! Solidna firma budująca coraz piękniejsze kamienice i domy! Kupujmy u swoich! Polecam i dziękuję wam bardzo!

7. Pan Natanael Kopański przekazał 200 zł - dziękuję panu za dołączenie do naszej akcji i dobre serce!

8. Firma Komerc sp z.o.o - ceniony i znany dostawca łańcuchów, zawiesi i innych akcesoriów dla przemysłu ciężkiego oraz pasów. Dostałem informację od pani Alicji Jezierskiej - w poniedziałek dostaniemy od tej firmy 1000 zł! Dziękujemy za to że jesteście z nami!

9. Ekipa z Rokitek dostarczyła gotówkę! Pani sołtys Grażyna Sierpina wraz z Panią Magdaleną Pater-Pozorską i Panem Kacprem Jańcem zebrała 2120 złotych! Dziękujemy paniom, panu Kacprowi oraz firmie Elektronika Samochodowa z Rokitek. 24-ta firma dorzuciła się do tej łącznej składki kwotą 800 zł! Dziękujemy mieszkańcom Rokitek za wielkie serce! Łącznie z Rokitek 2120 zł.Przesyłam serdeczny uśmiech!

10. Informacja sprzed chwili! Telefon od pana Przewodniczącego Rady Gminy Chojnów Bogdana Styrkowca. Wielkie serce okazali radni gminy Chojnów - dorzucili 1500 zł!!! Bardzo dziękujemy za to, że jesteście z nami i rozumiecie tę potrzebę! Kłaniam się państwu!!!

Do usłyszenia niebawem! Pozdrawiam, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Następny darczyńca dołożył 1000 zł!

Zarząd marketu budowlanego Mrówka okazał wielkie serce! Dostaliśmy 1000 złotych od tej firmy. Pięć minut rozmowy i błyskawiczna decyzja współwłaściciela marketu - Pana Cieśli.

Polecam państwu market Mrówka! Dziękuję bardzo!

Jedziemy dalej - im więcej grosza tym bardziej zabezpieczymy naszych lekarzy, pielęgniarki oraz panów pielęgniarzy, kierowców pogotowia. Pociąg jedzie dalej!

Pozdrawiam, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: 200 sztuk kombinezonów TYVEK 500 XPERT dla naszego pogotowia zamówione!

Witam serdecznie. Informuję, że zamówiłem 200 sztuk kombinezonów TYVEK 500 XPERT w wyśmienitej cenie po 49.20 brutto! Spekulanci na portalach aukcyjnych sprzedają po 130 zł wzwyż! Dotarłem do źródła i trafiłem na świetnego człowieka, który załatwi temat priorytetowo dla pogotowia.

Oczekuję na fakturę która będzie opiewać na kwotę 9840 zł. Kombinezon ten posiada atest ochrony biologicznej 14126 oraz klasę ochronną 5 i 6 oraz ochronę antystatyczną en 1149-5. Skonsultowałem to z pogotowiem ratunkowym. Dostałem wytyczne co do rozmiarów i tak zamówiłem. Do wtorku dostawa ma być u nas !

Życzę miłego popołudnia, do usłyszenia, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Bank Spółdzielczy w Chojnowie dołączył do nas z hojną pomocą!

Przed chwilą otrzymałem informację od pani głównej księgowej Banku Spółdzielczego, że dokładają do naszej akcji 3500 zł!!! Bardzo dziękuję pani prezes oraz pani głównej księgowej za wielkie serce i zrozumiałe podejście do tego tematu.

W poniedziałek skonsultujemy za co ta firma zapłaci .Bardzo bardzo dziękujemy!!! Polecam mieszkańcom mój ulubiony solidny od 25 lat bank!

Tempa nie zwalniamy, odbieram telefon - 606825085 cały czas:-)))))))))))))

Pozdrawiam serdecznie, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Jadą ręczniki papierowe dla szpitala w Legnicy i naszego pogotowia od firmy Apis!

Następna niesamowita informacja! Wielka ciężarówka podąża do Chojnowa z dalekiej Warszawy z zapasem ręczników jednorazowych na cały miesiąc dla szpitala!

Otrzymałem informację że właściciel firmy Apis oraz wielu innych firm w Polsce - Pan Piotr Bloch odpowiedział na moją prośbę z wielkim sercem! Z fabryki tego pana jadą do nas tirem ręczniki jednorazowe! W poniedziałek będziemy je dostarczać do szpitala w Legnicy i naszego pogotowia.

Dziękuję za pomoc w tej sprawie pani Teresie Jakubowskiej - właścicielce zakładu produkującego tekturę! To zasługa tej pani -nakreśliła temat panu Piotrowi Blochowi, poprosiła a potem ja już miałem z górki :-))))) Pozdrawiam Panią Jakubowską i ogromnie już teraz dziękuję!

Jedziemy dalej tempa nie zwalniamy - 606825085!

Miłego popołudnia! Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Następna firma dołączyła z darowizną!

Dobry wieczór Państwu. Mamy kolejne 400 złotych! Dołączyła do nas firma PHU KONTAKT Pana Aleksandra Mosiądza - skład opałowy na stacji kolejowej. Bardzo dziękujemy Panu Aleksandrowi za okazaną pomoc! Polecam tę firmę - sprzedającą bardzo dobry węgiel od wielu wielu lat! Kupowałem opał od tego pana ponad 25 lat temu, do naszej starej piekarni! Jak czas szybko leci, a skład opału tego pana działa nieprzerwanie do dziś!

AKTUALIZACJA: Następni darczyńcy dołączyli do naszej akcji!

Dobry wieczór Państwu. Informuję, że następne firmy oraz osoby prywatne okazały wielkie serce i zrozumienie dla naszej akcji!
Dziś dołączyli z pomocą:

1. Firma budowlana KON-RAD Pana Radosława Konczaka z Goliszowa - 200 zł! Bardzo Panu dziękujemy za to, że jest Pan z nami i rozumie powagę tej sytuacji! Polecamy tę firmę mieszkańcom z naszego regionu!

2. Rodzina Państwa Rajczakowskich - 500 zł! Bardzo dziękujemy za rodzinną zrzutkę i wielkie serce! Pozdrawiamy rodzinę i przesyłamy serdeczne podziękowania :-))))

3. Chór Skoranta - 600 zł:-)))) Kłaniamy się nisko z podziękowaniem Paniom chórzystkom oraz Panom z naszego chojnowskiego chóru. Wszyscy znamy tych państwa z tego, że pięknie koncertują w naszym mieście oraz regionie. Dziękujemy państwu bardzo :-))))

4. Sklepy Lewiatan Państwa Łużnych z Rokitek - 200 złotych! Bardzo dziękujemy za pomoc i dziękujemy za wsparcie! :-)))) Polecam sklepy Lewiatan w Rokitkach, Chojnowie, Chocianowie, Krzywej -wyśmienicie zaopatrzone!

Mamy następne deklaracje pomocy na poniedziałek! Postarajmy się zakupić jak najwięcej kombinezonów i sprzętu dla naszego pogotowia, pomóżmy też szpitalowi w Legnicy!

Szykujemy nową dodatkową formę zbiórki dla darczyńców! Postaramy się, by było jeszcze szybciej! By można było pomóc bez wychodzenia z domu czy firmy! Odpowiadam na sugestie ze strony znajomych dotyczącej elektronicznej formy zbiórki gotówki! To rozpoczniemy niebawem!

W poniedziałek będę rozmawiał w sprawie poszerzenia rejonu naszego działania! Mamy sojusznika z Legnicy! Chcą nas wspierać, popierają naszą akcję. O tym być może napiszę już jutro. Teraz słów parę o tym co planujemy zakupić:

1. Kombinezony, kombinezony, kombinezony!!! W naszej stacji pogotowia pracuje 15 osób, zatem dzienne zapotrzebowanie jest naprawdę duże i z tym nie ma żartów! To nasi lekarze, ratownicy, kierowcy pogotowia. Narażają własne zdrowie dla nas, to oni są na pierwszym froncie i ich bezpieczeństwo to dla nas priorytet!Kombinezony po 49.20 zł to cena dosłownie spod lady! Postarajmy się do poniedziałku do rana zebrać jak najwięcej, mam umowę z firmą taką, że do 10 rano w poniedziałek mogę zwiększyć zapotrzebowanie. Nie ukrywam - chcę zwiększyć zakup! Bo to towar deficytowy, wręcz jest o kombinezony bitwa! Te które mam zamówione to porządna odzież ochronna renomowanej firmy z wszelkimi atestami - żadna lipa! Pociąg nie zwalnia. Kupmy minimum 300 sztuk! Jest to realne ale właśnie, ale! Pociąg nie może zwolnić! Wsiadamy do pośpiesznego:-))))) Dlaczego? Już tłumaczę:-)))

2. Profesjonalny ozonator + detektor Dräger X-am 5000. Po co ten sprzęt i do czego służy? Ozonowanie jest to forma dezynfekcji metodą gazową. Ozon w odpowiednim stężeniu w zamkniętym pomieszczeniu dociera do wszystkich powierzchni, wnika we wszystkie możliwe materiały. W trakcie utleniania niszczy bakterie, wirusy oraz zarodniki grzybów. Detektor Dräger X-am 5000 - co to jest? Wyśmienite urządzenie renomowanej firmy potrzebne do sprawdzenia uzyskania stężenia ozonu co definiuje jakość wykonanej dezynfekcji. Te dwa urządzenia muszą być zakupione razem - inaczej ozonowanie to wróżenie z fusów. Musi być miernik uzyskania stężenia. Ozonator musi być profesjonalny! Żadna zabawka z portalu aukcyjnego. To jest dla pogotowia a nie do małej firmy czy domu. Teraz dezynfekcja karetki oraz pomieszczeń stacji pogotowia to też ogromna potrzeba! Można powiedzieć, że będą pracować spokojniej wiedząc, że mają czyste niezainfekowane przez bakterie pomieszczenia i karetkę. Detektor kosztuje 5500 zł i ta cena się raczej nie zmieni, ozonator profesjonalny wybiorę po konsultacji z pogotowiem, jednak musi być wydajny i szybki w działaniu oraz o solidnej trwałej budowie!

Jedziemy dalej!!! Pociąg nie zwalnia!!! Jutro niedziela - dajcie znać znajomym. zadziałajmy wspólnie, solidarność rodzinna też mile widziana:-))) Wzorem Państwa Rajczakowskich!!!

Proszę państwa, teraz fajna lekcja dla młodych ludzi, których wszyscy wychowujemy:

W pewnym miejscu w naszej gminie, moja znajoma biorąca udział w naszej akcji zadzwoniła do koleżanki z prośbą o wsparcie naszej akcji. Koleżanka zasmuciła się, odpowiedziała że naprawdę teraz jest jej bardzo ciężko i nie ma czym się podzielić. Po chwili dzwoni telefon... koleżanka mówi tak: Posłuchaj, mam dla Ciebie 100 złotych! Moja córka przyniosła i rozbiła skarbonkę, mówiąc że chce pomóc bo wie, że musimy wspólnie coś zrobić. Ciekawe prawda? To tak na fajne dobranoc :-))))

W nocy pociągi też jeżdżą ale my idziemy dziś już spać! Dobranoc, jutro też odbieram telefon - 606825085

Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Następny hojny darczyńca!

Jak tu iść spać! Wiedziałem, że Marcin Marciniszyn - właściciel firmy Globus - sklep motoryzacyjny, to człowiek życzliwy i serdeczny a także wrażliwy na ludzką pomoc. Przekonałem się o tym w życiu już wiele razy. Zawsze było to szybkie 5 minut rozmowy i temat pozytywnie załatwiony! W naszej akcji firma Globus jest pierwszym darczyńcą który dołożył się hojnie już drugi raz! Łącznie 1800 zł!

Cytuję Państwu SMS od właściciela tej firmy:

- Cześć, dopiero wszedłem na portal chojnow.pl, kolejna akcja super, dam tysiąca od mojej firmy!

Globus to sklep z częściami - wyśmienicie zaopatrzony. Zamawiamy części w tej firmie do samochodów z naszej piekarni. Wszystko jest załatwiane profesjonalnie i ekspresowo! Tak już od wielu lat! Ciekawy jestem, czy ktoś z Państwa wie dlaczego ta firma nazywa się Globus? Już tłumaczę: Bo ta firma to encyklopedia wiedzy na temat części oraz akcesoriów samochodowych! Sprawdziłem to nie jeden raz :-)))) Dziękuję przyjacielu! Pociąg jedzie dalej i to pośpieszny!

Dobrej nocy, do jutra - 606825085

Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Środki higieniczne od firmy Apis za 14 000 złotych już w szpitalu i naszym pogotowiu!

Dzień dobry. Informuję państwa, że środki higieniczne, to jest: ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, ręczniki w rolce, papier toaletowy - cała wielka ciężarówka od firmy Apis za kwotę 14 000 złotych już dotarła do celu! Pogotowie Ratunkowe w Chojnowie otrzymało całą paletę, reszta - ponad 16 potężnych palet zasiliła potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. Dziękuję Panu Piotrowi Blochowi - właścicielowi firmy Apis za ten wielki dar od serca!!! Ogromne ukłony w Pana stronę również od władz Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. Bardzo bardzo dziękujemy to duży zapas dla szpitala porządnych środków higienicznych najwyższej jakości! Wyśmienita informacja jest taka że dziś to dopiero słońce dla nas świeci!!!:-)))))))) Proszę czytać za chwilę dalszy ciąg... Pozdrawiam, pociąg jedzie dalej - pośpieszny!!!

Andrzej Kupczyk

ZOBACZ ZDJĘCIA

AKTUALIZACJA: 350 kombinezonów Tyvek 500 Xpert - dostawa już w drodze dla naszego pogotowia!

Zamówienie na kombinezony ochronne dzięki następnym darczyńcom zwiększyliśmy z 200 do 350 sztuk! Zapłacono przelewem do dostawcy 17 220 złotych! W tym jest dar Banku Spółdzielczego w Chojnowie.

Czekamy na dostawę! Bardzo Państwu dziękuję! Pociąg jedzie dalej nie zwalnia :-))))))) Dziś od rana same radosne chwile:-))) Jest potencjał dobroci w firmach oraz rodzinach w naszym mieście i gminie:-))))

Dzieje się dużo od samego rana! Zaraz następna dawka informacji!

Pozdrawiam serdecznie, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Następni darczyńcy dziś dołączyli do naszej akcji! Meksykańska fala

Dziś od rana naprawdę serce się raduje. Nasza meksykańska fala rozkręciła się na dobre! Macie Państwo wielkie poczucie tego, że wspólnie musimy coś zrobić aby wspomóc nasze Pogotowie Ratunkowe oraz Szpital Wojewódzki w Legnicy!

Zbierajmy dalej, a widać na horyzoncie ozonator oraz detektor ozonu potrzebny do stacji pogotowia oraz do dezynfekcji karetek pogotowia. Dokupimy jeszcze kombinezony - to się też przyda na pewno. Dzienne zużycie jest nie małe.

Proszę się nie martwić wszystko jest dokładnie notowane i skrupulatnie sprawdzane, nad tym czuwa moja żona. Każda złotówka na koniec naszej akcji zostanie rozliczona. Nie ma innej opcji!Wszystko musi i będzie się zgadzać. Ręczę za to swoim nazwiskiem. Podjąłem się tego wyzwania nie sądząc że tak wielu naszych mieszkańców, właścicieli firm ma do mnie takie zaufanie, za co bardzo dziękuję. Zacząłem to doprowadzę to do końca ale jeszcze skończyć nie mogę, gdyż chcecie pomagać to pomagajmy! Co kupimy to będą mieli w naszym pogotowiu.To nasze codzienne bezpieczeństwo. Oto dzisiejsi darczyńcy:

1. Pani Krystyna Czapska z rodziną - 400 zł. Bardzo dziękujemy Państwu!

2. Pani Magdalena Pluta - 200 zł. Bardzo Pani dziękujemy!

3. Państwo Wojas - Grażyna, Jerzy, Maciej - 300 zł. Ukłony dla rodzinki :-)))

4. Pani Szlosek Katarzyna - 100 złotych. Dziękujemy pięknie!

5. Wdzięczna pacjentka szpitala w Legnicy za leczenie na oddziale urologii - 200 zł. Dziękujemy Pani bardzo i zdrówka życzymy!

6. Hurtownia budowlana Claudia - 1500 zł!. To nasza znana i solidna firma. Życzliwa dla klientów zawsze mająca dobre serce w potrzebie! Dziękujemy i polecamy zakupy w tej hurtowni!

7. Grawol-Kruszywa sp.z.o.o żwirownia - 1000 zł. Dostawca piasku i żwiru - firma rozwijająca się, co widać z mostu w kierunku Jaroszówki! Gdzie kupujemy piach i żwir? W firmie Grawol! Dziękujemy Panom serdecznie za wsparcie!

8. Prywatny darczyńca - 100 zł. Bardzo dziękujemy!

9. KS Chojnowianka dorzuciła jeszcze 100 zł. Bardzo dziękujemy Panu Wiesławowi Gawlikowi za to, że podjął się zbiórki od klubu!

10. Firma EKO-KOLOR - renomowany producent farb drukarskich - 2000 zł! To kolejna firma z Chojnowa, która dorzuciła do naszej zbiórki tak znaczną kwotę! Łącznie 3600 zł. Ogromnie państwu dziękujemy i przesyłamy w dowód wdzięczności ogromny uśmiech! Dzięki Wam możemy kupić więcej!

11. Firma Metal-Cart Rudziak sp.j - 500 zł. To chojnowska firma specjalizująca się w produkcji osprzętu dla firm kurierskich na eksport. Ta firma posiada najnowocześniejszą lakiernię proszkową w naszym regionie. Potrzebujesz proszkowo polakierować barierki czy ogrodzenia metalowe to polecamy tę lakiernię proszkową w Chojnowie w przy ul. Fabrycznej 1. Dziękujemy!

12. Firma AP-METAL Adam Papież - 1500 zł! To rozwijająca się firma młodych ludzi pełnych zapału specjalizująca się w produkcji specjalistycznych elementów z metalu dla znanych firm choćby z Legnickiej Strefy Ekonomicznej! Park maszynowy godny obejrzenia! Jestem dumny z tego że w Chojnowie są takie firmy jak ta! Dziękuję Wam za to, że zawsze porozmawiamy chwilę i pośmiejemy się - to też nam potrzebne :-))) Dziękuję bardzo.

13. Koło Gospodyń Wiejskich i zespół Przyjaciółki z Niedźwiedzic - 350 zł. Wielkie podziękowanie dla Pań za pomoc, zrozumienie oraz dobre serce. Dziękujemy!

14. Pani Małgorzata i Piotr Karys - 100 zł. Serdeczne dziękuję Państwu :-)))

15. Pani Irena Aleksandrowicz - 20 zł. Pięknie Pani dziękujemy.

16. Pani Anna Stasiak - 100 zł. Ukłony dla Pani i dziękujemy!

17. Pracownicy Urzędu Pracy Chojnów zrobili zrzutkę od serca na kwotę 850 zł! Bardzo dziękuję Pani Rajczakowskiej za zainicjowanie i przeprowadzenie tej zrzutki. Dziękuję Paniom i Panom z biura pracy za okazane serce!

18. Transport Ciężarowy Pana Ziembowicza z Jerzmanowic - 300 zł. Bardzo Panu dziękujemy i polecamy tę firmę transportową z Jerzmanowic!

19. Firma Oskar Jerzy Uziębło - 300 zł. To znana chojnowska firma specjalizująca się w obróbce metali, toczeniu, frezowaniu. Fachowość i tradycja od wielu lat! Dziękujemy!

Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Meksykańska fala się poszerza

Dobry wieczór Państwu. Następna firma o wielkim sercu!

Dołączyła do nas firma Fromag Warmus z Gromadki! Dołożyła do naszej zbiórki 400 zł! Bardzo dziękujemy właścicielom firmy - Pani Wiolecie i Panu Adamowi :-)))) Ta firma zajmuje się sprzedażą ceramiki na elewacje - płytki ze starej cegły, kształtki ogrodowe, sprzedaje też kamień naturalny. Specjalność tej firmy to odtwarzanie elementów z ceramiki do renowacji zabytków. Jedną z ich realizacji jest odtwarzanie elementów ceramiki podczas odnawiania katedry legnickiej. Wykonuje też okładziny ścian z płytek wytwarzanych ze starej cegły - coś pięknego! Polecam stronę internetową tej firmy fromag.pl - sprzedają też kleje i zaprawy.

Bardzo dziękujemy państwu i prosimy o polecenie naszej akcji wśród znajomych! Dziękuję pani Małgorzacie Pater-Pozorskiej z Rokitek za ten kontakt i załatwienie tej sprawy :-))))) Rokitki żyją i jadą z nami tym pociągiem dalej. Dziękuję bardzo!

Pozdrawiam, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Kolejni darczyńcy dołączyli do naszej akcji!

Witam serdecznie wszystkich Państwa. Informuję, że meksykańska fala się rozkręca nadal! Dołączają kolejni chojnowianie i mieszkańcy gminy oraz firmy o wielkim sercu!

Czekamy na dostawę kombinezonów do stacji Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie. Natychmiast po odbiorze zapłaconej partii zamawiamy następne! Rozmawiam z producentami ozonatorów i detektorów ozonu. To zakupimy już wkrótce do naszej stacji pogotowia ratunkowego. Kupimy porządny profesjonalny sprzęt najwyższej klasy który posłuży wiele lat! Oto dzisiejsi darczyńcy:

1. Anonimowy darczyńca - 2000 zł! Zaskoczyła mnie dziś pewna chojnowska firma chcąca zachować anonimowość. Telefon dzwoni, człowiek pyta - Panie Andrzeju, gdzie Pan jest? Krótkie spotkanie i 2000 zł w darze pomocy już mamy! Bardzo dziękuję tej firmie za to, że odpowiedzieli ekspresowo po krótkiej wczorajszej rozmowie.

2. Firma Kryszczuk sp z.o.o - 1000 zł! To znana chojnowska firma specjalizująca się w obróbce metali, produkcji ogrodzeń, specjalistycznych remontach maszyn i urządzeń. To firma o ogromnym potencjale, rozwijająca się, obsługująca wiele firm za granicą w całej Polsce, Legnickiej Strefie Ekonomicznej. Renoma od wielu lat. Tam pracuje wiele osób z naszego miasta i gminy. Bardzo dziękuję Panu Janowi za błyskawiczną reakcję. Dziękuję Panu za to, że zawsze ma Pan otwarte serce na takie potrzeby. Pozdrawiamy zarząd i pracowników tej firmy!

3. Pasieka nad Skorą Goliszów - 200 zł. Bardzo dziękujemy za tę darowiznę i polecamy miód z tej pasieki oraz stronę na FB.

4. Pani Jaworska Halina - 300 zł. Serdeczne podziękowania dla Pani. Kłaniamy się nisko!

5. Kolejna drużyna z Rokitek się dorzuciła! Z inicjatywy Pani Doroty Zalewskiej otrzymaliśmy łącznie 470 zł! Dołożyli się do zbiórki: Paras Joanna i Andrzej - 50 zł, Pani Rozalia Adamik - 100 zł, Pani Dorota i Robert Zalewscy - 100 zł, Pani Kiljan Julia - 50 zł, Pani Pacuła Wanda - 100 zł, Pani Zalewska Zofia - 50, Pani Sylwia Zembela - 20 zł (łącznie 470 zł). Bardzo dziękuję za ofiarnośc mieszkańcom Rokitek! Ta wieś to wzór do naśladowania z naszej gminy! Cały czas tam ktoś coś organizuje i myśli o potrzebach innych! Bardzo dziękuję Pani Dorocie Zalewskiej za tę pomoc w zbiórce oraz mieszkańcom Rokitek za to, że jadą z nami pociągiem pośpiesznym!

6. Pani Joanna i Wiesław - 100 zł. Bardzo Państwu dziękuję, każdy grosz na wagę złota! Przesyłam serdeczny uśmiech w Państwa stronę!

7. Pani Bożena i Stefan Dyba - 100 zł. To następna rodzina o wielkim sercu! Bardzo Państwu dziękujemy! Pozdrawiamy całą rodzinkę!

Pociąg jeszcze się rozpędza! Zbieramy dalej, czekamy na dostawę kombinezonów po odbiorze natychmiast zamawiamy następne. Konsultujemy następne potrzeby.

Pozdrawiam serdecznie, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: 300 sztuk kombinezonów Tyvek już w naszej stacji Pogotowia Ratunkowego!

Witam serdecznie.

Informuję, że pierwsze 300 sztuk kombinezonów dla Pogotowia Ratunkowego już dostarczyliśmy! Jeszcze 50 sztuk jutro rano ma dojechać firmą kurierską. Zatem mamy prawie zrealizowane pierwsze zamówienie na kwotę 17 220 złotych! Oraz dostarczone. Wszystko zostało sprawdzone przez ratowników na stacji pogotowia i jest zgodne z wszelkimi wymogami.

Pozdrawiam Serdecznie, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Kolejne zamówienie kombinezonów zapłacone! Mamy razem 650 sztuk!

Kolejna niesamowita informacja jest taka, że stoczyłem dziś heroiczną bitwę o kolejne kombinezony! Ręce mi opadały jak słyszałem ceny za jedną sztukę zaczynające się od 119 złotych netto - brutto 146.37 zł. To co się dzieje w tym temacie teraz przechodzi ludzkie pojęcie. Wszędzie puste magazyny a zamówienia przyjmowane są na uwaga... 29 kwietnia! Absurdalna sprawa!

Krótko mówiąc udało mi się i to konkretnie! Zakupiłem kolejne 300 sztuk! Cena za sztukę tylko 44.28 zł brutto! Razem zapłacono 13284 zł przelewem! Jutro ma być dostawa u nas. Łącznie dostarczymy naszym ratownikom 650 sztuk! Wydaliśmy na ten cel łącznie 30 504 zł! Ogromna kwota! Tak bardzo się cieszę że jedziemy dalej!

Jeszcze pociąg nie zwalnia - ogarniam temat ozonatora oraz detektora do pomiaru stężenia ozonu. To też ciekawa historia ale już mamy prawie wybrane te dwa urządzenia. Porównujemy aby wybrać najlepiej i najkorzystniej finansowo. Dołączają do nas kolejni darczyńcy. Napiszę o tym trochę póżniej - teraz zajmę się tematem ozonatora. Pozdrawiam serdecznie w ten słoneczny dzień :-)))) Jedziemy dalej! Pociąg nie zwalnia!

Telefon 606825085

Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Generator ozonu dla Pogotowia Ratunkowego już w drodze

Dobry wieczór Państwu!

Mam niesamowitą informację dotyczącą tego urządzenia o które walczyłem razem z Państwem dla naszej stacji Pogotowia Ratunkowego. Szukałem, czytałem, uczyłem się tego. Jak już wybrałem to wszędzie pustki! Informacje na stronach producentów, że generatorów ozonu brak - oczekujemy na informacje o dostawie. Czas oczekiwania nieokreślony. Kto szuka ten znajdzie :-)) To, że znajdzie to nie wszystko... Proszę Państwa, jutro generator ozonu o dużej mocy symbolu 21g przemysłowy i super wydajny od polskiego producenta (o ogromnym sercu) będzie już w naszym pogotowiu!

Było to tak: Pan pyta skąd jestem? Dla kogo ten sprzęt? Jaki mamy budżet? Skąd są pieniądze? Skąd inicjatywa? Więc mówię, że ze składek od mieszkańców i przedsiębiorców. Pan mówi do mnie tak - [Uwaga!! Niesamowita informacja!! I dosłownie prawdziwa!! (zaznaczam urządzenie za kilka tysięcy złotych)] Podaj dane pogotowia oraz adres dostawy a potem dodaje przyszykuj pieniądze do zapłaty za fakturę. Pytam ile dokładnie do zapłaty? Ha ha ha hurra! Uwaga - 1 złoty plus 23 procent VAT! Mamy to za 1.23 zł! Zaoszczędziliśmy kilka tysięcy złotych! Za to kupimy co innego!

Mam ogromną prośbę do wszystkich którzy mają FB. Czekamy do jutra, kiedy napiszę informację o tym, że przesyłka dotarła i wszystko jest tak, jak się umówiłem. Wówczas podam dane tej firmy - Pan prosił o serdeczny uśmiech od chojnowian i przychylne spojrzenie na jego firmę. Zróbmy to jutro! Podziękujmy temu człowiekowi! Proszę Was o to! Bądźcie gotowi! Dodatkowa informacja jest taka - detektor ozonu - czujnik sprawdzający jakość wykonania ozonowania firmy Drager (wyśmienitego producenta z najwyższej półki) w piątek zostanie dostarczony do pogotowia!

Te dwa urządzenia to solidny komplet profesjonalnych urządzeń, które zapewnią pełną dezynfekcję pomieszczeń pogotowia oraz karetek!

Jedziemy dalej. Pociąg nie zwalnia! Przepraszam, dziś listy darczyńców nie dodam, gdyż do 18:00 wydzwaniałem za naszym generatorem ozonu. Koperty zostawiłem w firmie - zamknięte pod kluczem :-) Jutro do południa dodam listę naszych następnych darczyńców - otrzymałem dziś piękny list z darowizną w pudełeczku od Pani z Rokitek o czym rano też opowiem...

Zapomniałbym jeszcze coś Państwu powiedzieć. Na jutro mam obiecane... 500 litrów płynu do dezynfekcji pomieszczeń dla pogotowia oraz szpitala w Legnicy! Jakiego płynu i od kogo ta duża darowizna też jutro opiszę. Nadal odbieram telefon - 606825085

Miłego wieczoru, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Akcja "Pomoc dla Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie i szpitala w Legnicy" rozkręca się!

Dzień dobry Państwu.

Przepraszam za to, że dopiero teraz podaję kolejne informacje. Dziś cały dzień był bardzo pracowity ale i bardzo owocny :-) O czym napiszę w drugiej części wieczornych informacji, ale jazda jest bez hamulca! :-) Wciąż dołączają kolejne chętne rodziny oraz firmy deklarujące pomoc. Przedstawiam teraz listę wczorajszych oraz dzisiejszych darczyńców. Oto nasza kolejna wspaniała drużyna:

1. Pani Manias Jadwiga - 200 zł. Pięknie dziękujemy Pani :-)

2. Pani Sudorowska - 100 zł. Serdeczny usmiech w Pani stronę ślemy i dziękujemy!

3. Pani Agnieszka i Bogdan Pasternak - 50 zł. Bardzo dziękuję Państwu i pozdrawiamy Rokitki :-)

4. Pani Krystyna Grodzka ze Ścinawy - 100 zł. Bardzo dziękujemy rodzinie Pani Sołtys z Rokitek za przekazanie wsparcia. Pozdrawiamy mieszkańców Ścinawy :-)

5. Pani Danuta Wiśniewska - 50 zł. Dziękujemy Pani ogromniasto!

6. Pani Podobińska Maria - 100 zł. Ogromne dziękuję. Ślemy uśmiech serdeczny :-)

7. Anonimowy darczyńca - 300 zł. Dziękuję Państwu za zaufanie i wsparcie! Pozdrawiamy rodzinkę z Archiwum X :-)

8. Rodzina Grzybków z Rokitek - 100 zł. Bardzo Państwu dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie :-)

9. Pan Ruta - 100 zł. Bardzo Panu dziękujemy za pozytywny odzew na prośbę.

10. Przedszkole Miejskie nr 3 - 1200 zł! Ogromne podziękowania dla Pani Elżbiety Ferenc za przeprowadzenie tej zbiórki wśród pracowników przedszkola! Bardzo dziękujemy za tę naprawdę dużą kwotę! Dzięki wam możemy więcej! Kłaniamy się wam nisko!

11. Państwo Brzozowie - 200 zł. Dziękuję za ten dar pomocy. Pozdrawiamy Państwa serdecznie.

12. Panie SGE - 200 zł. Dziękujemy następnym paniom z naszego Archiwum X :-) Ogromniasto pozdrawiamy!

13. Pan Repeć Ryszard - 100 zł. Ukłony i podziękowania w Pana stronę oraz pozdrowienia ślemy!

14. Pani Barbara Węgrzanowska - 500 zł. Bardzo Pani dziękuję za pomoc. Przesyłam serdeczny uśmiech dla całej rodzinki!

15. Państwo Leszek i Mariusz Blecharz - 1000 zł! Dziękujemy Panom bardzo za to znaczne wsparcie! Na pewno dzięki Wam możemy znów więcej! Pozdrawiamy Państwa rodzinkę z Jerzmanowic!

16. Stowarzyszenie Jerzmanka z Jerzmanowic - 500 zł! Ogromne podziękowania dla rodziny państwa Blecharz oraz mieszkańców Jerzmanowic! Ogromnie dziękujemy!

17. Transport Ciężarowy Międzynarodowy Firma Trans Win - Pan Sebastian Augustyniak - 2000 zł. Bardzo Panu dziękujmy i polecamy usługi transportowe tej firmy! Kłaniamy się panu!

Proszę Państwa, otrzymałem wczoraj małe pudełeczko zaklejone taśmą klejącą. Dodatkowo 10 kombinezonów Tyvek model CHF 5. Od tej samej Pani. W pudełeczku był napisany list, który dodał mi wiatru i to naprawdę :-) Cytuję: Witam Panie Andrzeju. Mieszkam i pracuję w Rokitkach, chciałabym i ja dołożyć małą cegiełkę. Dzisiaj w pracy okazało się, że chętnie dołożą się moje koleżanki i koledzy. Bardzo im za to dziękuję - a oto wynik: 550 zł :-) Pozdrawiam Pana. A potem jedno zdanie... oraz dużo zdrowia (zostałem pochwalony w piękny sposób ale nie chcę się chwalić :-) Jednak utkwiło mi to w pamięci dlatego też ślicznie Pani dziękuję oraz Pani koleżankom i kolegom.

Proszę czytajcie na bieżąco portal chojnow.pl, gdyż już układam w głowie pewien scenariusz! Na pewno się wszyscy spotkamy po ustaniu epidemii! Już nad tym pracuję! O tym poinformuję na koniec naszej akcji. Ukłony dla świetnej ekipy z Rokitek!

To tyle na teraz a za chwilę druga ciekawa część informacji :-) Działo się dziś :-) Pociąg jedzie dalej! Nie wysiadamy i za hamulec jeszcze nie pociągamy!

Pozdrawiam, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: 650 sztuk kombinezonów Tyvek już w naszym Pogotowiu Ratunkowym

Informuję że dziś wszystkie kombinezony dotarły do naszej stacji Pogotowia Ratunkowego. Wszystko sprawdzone. Nie było żadnych zastrzeżeń. Łącznie dostarczyliśmy 650 sztuk kombinezonów najwyższej klasy za ogromną kwotę 30504 zł!

Kupione za naprawdę tanie pieniądze - patrz portale aukcyjne. Warto sprawdzić! Odbieram telefony gdzie pan to zakupił? Nigdzie nie ma... Kto szuka to znajdzie, ale trzeba naprawdę dobrze szukać :-) A jak to wiem, ale nie powiem :-) Tata mnie nauczył :-) Trzeba użyć czarodziejskie różdżki i mamy!

Pociąg jedzie dalej - nie dotykać hamulca :-)))))

Pozdrawiam, Andrzej Kupczyk


AKTUALIZACJA: Generator ozonu o dużej mocy już dotarł do naszego Pogotowia Ratunkowego!

Jak powiedział tak zrobił!

Dostaliśmy generator ozonu za 1 zł i 23 grosze brutto! Niesamowita historia ale prawdziwa. Profesjonalny sprzęt o mocy 21 gram na godzinę!

Człowiek odpuścił kilka tysięcy złotych aby nam pomóc! Zatem ciśniemy wszyscy na FB i dziękujemy. Pochwalmy tego człowieka z którym nawet się nie widziałem! To obcy człowiek o wielkim sercu... który dziś zadziwił mnie po raz kolejny... A o tym za chwilę w następnej części...

Oto firma tego pana: www.o3ozon.pl - Pan Piotr Paruszewski z Ostrzeszowa - Firma ECS! Kłaniamy się panu za ten wielki prezent. Już dziś używany w naszej stacji! Działa rewelacyjnie - ratownicy szczęśliwi! Taki amerykański, nawet ma pilota do sterowania :-) Jeszcze jeden humor - Pan wypisał fakturę VAT na 1.23 zł i dał termin płatności 14 dni :-)


AKTUALIZACJA: 600 litrów skażonego alkoholu do dezynfekcji dostarczone do pogotowia w Chojnowie i szpitala

Następna wyśmienita informacja jest taka, że grupa producencka Agro sp.z.o.o w Żabicach zgodnie z obietnicą daną podczas mojej wizyty w tej firmie dwa dni temu, dostarczyła w ramach naszej akcji aż - uwaga! 600 litrów całkowicie skażonego alkoholu etylowego do dezynfekcji dla pogotowia w Chojnowie oraz szpitala w Legnicy.

100 litrów dojechało do Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie a 500 litrów do szpitala w Legnicy. Ten temat był konsultowany z Apteką Szpitalną w szpitalu w Legnicy. Została przygotowana specjalna partia całkowicie skażona wyłącznie do dezynfekcji. Dostawa dojechała w zalakowanych kanistrach. Już dziś w szpitalu po ten produkt do dezynfekcji była kolejka do działu logistyki! Ten dar to ogromna pomoc do zapewnienia higieny szpitalnej o wartości hurtowej około 10 000 złotych!

Bardzo dziękujemy! Bardzo dziękuję Pani Prezes firmy za tę ogromną pomoc! Ukłony dla Pani :-)


AKTUALIZACJA: Pomoc dla naszej akcji w innej formie

Wczoraj wieczorem otrzymałem informację od firmy z branży hotelarskiej pod nazwą Dom Tkacza z Chojnowa. Pani Emilka Marciniszyn zaproponowała pomoc w akcji dając w użytkowanie na czas epidemii jedno mieszkanie dla ratowników z Chojnowa w potrzebie, ewentualnie kwarantannie. Bardzo dziękuję - zgłosiłem temat do pogotowia dla Pani Kierownik - jutro otrzymam odpowiedź ale już dziś serdecznie Państwu dziękuję za to, że myślicie o tej akcji i chcecie jakoś pomóc - mimo tego, że Wasza branża teraz cierpi. Wielkie serce ślemy - jutro w kontakcie :-)

Ponadto dziękuję za wielki karton pościeli w darze. Już dostarczyliśmy. Kłaniam się darczyńcy! :-)

Wracamy do tematu Pana darczyńcy od ozonatorów... Otóż kiedy dziś byłem w szpitalu podeszli do mnie panowie kierowcy karetek i krótko mówiąc poprosili o ozonator do karetek, bo po prostu nie mają a bardzo by chcieli zapewnić bezpieczeństwo osób, które przewożą.

Kiedy dowiedziałem się, że mają 3 karetki z literką N - czyli do transportu ciężkich przypadków małych niemowlaków długo się nie zastanawiałem. Obiecałem że pomogę i po 30 minutach byłem znów szczęśliwy! Zadzwoniłem do producenta, dodzwoniłem się za chyba 30 razem - stale zajęty telefon. Pan odbiera a ja mówię: Przyjacielu, sprzedaj mi jeszcze jeden ozonator, do szpitala potrzebuję. Pan odpowiada - Wszystko wymiecione, nie mam już nic. Nagle chwila ciszy i mówi do mnie - posłuchaj mam generator ozonu ale naprawdę dużej mocy, 70 gramów - możecie w szpitalu ogromne pomieszczenia ozonować a karetki w tempie ekspresowym. Jest jeden problem - bardzo dużo kosztuje... A za chwilę mówi - dawaj adres, jutro masz u siebie. Naszykuj 1700 złotych. To w darze dla szpitala w Legnicy.

Bardzo drogie przemysłowe urządzenie o ogromnej wydajności za tak niską kwotę. Mało tego - już jest w drodze :-) Tyle na dziś - życzę miłego wieczoru. Pozdrawiam z biura swojej firmy, udaję się wreszcie do swojej chałupki :-) Pociąg jedzie dalej! Hamulca jeszcze nie dotykamy! Jeszcze jesteśmy potrzebni!

Pozdrawiam, Andrzej Kupczyk

AKUTALIZACJA: Generator ozonu o dużej mocy już w szpitalu w Legnicy

Dzień dobry Państwu.

Wczoraj obiecałem, że to załatwię i tak się stało. Urządzenie o bardzo dużej regulowanej mocy dostali kierowcy karetek pogotowia w legnickim Szpitalu Wojewódzkim. Działanie to ukierunkowane było między innymi względem ochrony najmniejszych pacjentów - niemowlaków przewożonych w ciężkich stanach chorobowych oraz wszystkich pozostałych pacjentów transportowanych karetkami tej stacji pogotowia.

Karetek jest wiele - jest co ozonować! Ozonowanie karetek w teraźniejszym czasie to dodatkowe bezpieczeństwo dla pacjentów oraz załogi karetki pogotowia. Zabija wirusy, grzyby, drobnoustroje.

Bardzo dziękuję Panu z firmy ECS z Ostrzeszowa - producent ozonatorów firmy, która mnie ponownie zaskoczyła i pomogła dostarczając dziś rano generator ozonu dla szpitala z ogromnym rabatem! Zapłaciłem zaledwie 1700 zł. Bardzo Panu dziękujemy! Pociąg jedzie dalej - jeszcze działamy, hamulca nie dotykamy!

Miłego popołudnia - tel. 606825085

Andrzej Kupczyk


AKTUALIZACJA: Następni darczyńcy do nas dołączyli

Dobry wieczór Państwu, następni mieszkańcy oraz firmy z miasta i gminy Chojnów okazały wielkie serce! Oto nasi kolejni darczyńcy:

1. Pan Jerzy Kudryński z rodziną - 1000 zł. Państwo Kudryńscy prowadzą od wielu lat sklep spożywczy w Rokitkach. To kolejna rodzina i firma czująca potrzebę niesienia pomocy w ludzkiej potrzebie. Na tę rodzinę zawsze można liczyć. Bardzo Państwu dziękuję za tę naprawdę znaczną kwotę przeznaczoną na naszą akcję. Zapewniam, że wydamy na konkretny potrzebny cel. Pozdrawiamy Państwa serdecznie :-))))))

2. Pani Julia i Pan Daniel Jackiewicz - 300 zł. Kolejna wspaniała rodzina z Rokitek! Bardzo Państwu dziękujemy za pomoc i zrozumienie tego celu do którego podążamy. Dziękuję Pani Julii za deklarację pomocy w razie potrzeby. Pozdrawiamy rodzinkę i ślemy serdeczny usmiech :-))))) Pozdrawiamy mieszkańców i przyjaciół z Rokitek!

3. Betoniarnia Państwa Mączniewskich z Czernikowic - 1000 zł! Dziś Pan Jerzy Mączniewski dostarczył kolejną kwotę na pomoc dla pogotowia i szpitala. Ta firma dołożyła się łącznie z akcją woda dla szpitala kwotą 1800 zł plus 800 zł od pracowników betoniarni. Łącznie 2600 zł to jedna z firm która udzieliła największej pomocy w naszej akcji. Dziękujemy za to, że są Państwo z nami i rozumiecie tę sytuację doskonale. Zapewniam że zadbam aby ta darowizna była konkretnie wykorzystana. Betoniarnia Mączniewscy to firma z renomą od wielu lat. Wcześniej Pan Jerzy prowadził sam tę firmę, następnie dołączył syn - Pan roman oraz wnuk Pana Jerzego - Marcin. Dzieje się dużo w tej firmie - produkują beton w różnych klasach oraz bloczki. Firma się prężnie rozwija.Zaopatruje w beton i bloczki coraz szerszy krąg klientów. Jedna z wzorowych realizacji w Chojnowie to wylewanie fundamentów pod całą nową fabrykę okien Domex. Firma wylewa fundamenty pod wiele kamienic nowo budowanych i domów, jest cenionym partnerem na rynku budowlanym! Polecamy stronę betonujemy.pl! Dziękujemy pięknie!

4.Rodzina Państwa G - 200 zł. Ogromne podziękowania dla Państwa za dobre serce! Ślemy serdeczny uśmiech! Każdy grosz na wagę złota!

5. Współpracownicy z firmy Piekarnia Kupczyk - zrzutka 760 zł. Wcześniej również dorzucili się do palety wody. Bardzo dziękuję koleżankom i kolegom z naszej firmy za ten gest. Dziękuję za to, że dzięki Wam mogłem pociągnąć konkretnie tę akcję. Za słowa wsparcia typu "szefie ciśniemy dalej!". Dziękuję Wam za te wiele lat naszej wspólnej pracy, za oddanie i zaangażowanie. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez Was! Jestem z Wami i nigdy Was nie zostawię w potrzebie! Wspólnie damy radę! :-)))))))))

6. Firma BHPE Państwa Pacuła - 2000 zł! Plus zrzutka wśród pracowników - 190 zł! To bardzo duża kwota, która pomoże spełnić nam jeszcze bardziej w potrzebie dla pogotowia w Chojnowie czy szpitala w Legnicy. Firma BHPE to renomowana firma działająca w branży laboratoryjnej od wielu lat. Posiada filię w Legnicy w pobliżu Legnickiej Strefy Ekonomicznej. Przeprowadza badania pracowników przed zatrudnieniem oraz okresowe badania na stanowiskach pracy, pomiary hałasu, zapylenia, oświetlenia. Firma prowadzi również dokumentację BHP dla zakładów pracy. Pracuje w niej około 50 pracowników. Ten zakład pracy to solidnie wyposażone przedsiębiorstwo w sprzęt oraz specjalistów wysokiej klasy oraz bardzo mocna pozycja na rynku. Bardzo Państwu dziękujemy zarówno zarządowi firmy oraz pracownikom. Polecamy pracodawcom tę firmę o wielkim sercu! Dziękuję za błyskawiczną decyzję po naszej rozmowie. Pozdrawiam serdecznie Panią Sekretarkę i dziękuję tej Pani za ogarnięcie tego tematu :-))) Kłaniamy się Państwu i ogromne podziękowania ślemy! :-))))))))))))

7. Laboratorium Środowiska Ochrony Pracy DB-LUX Robert Sawa - 1000 zł! Kolejna firma z branży laboratoryjnej o wielkim sercu! Firma ta działa również w Chojnowie. To rozwijający się przedsiębiorca o coraz większym gronie klientów. Jak sama nazwa mówi - wykonuje badania dla zakładów pracy, badania na stanowiskach pracy, pomiary oświetlenia, hałasu, pyłu. To specjalistyczna firma ukierunkowana na działania w kierunku bezpieczeństwa i higieny w pracy. Bardzo Panu dziękujemy za błyskawiczną decyzję i polecamy firmę DB-LUX laboratorium pracodawcom z naszego regionu! Pięknie panu dziękujemy! :-))))))))))

To tyle na dziś. Przepraszam że tak późno - taki dzień, wiele obowiązków. Bardzo dziękuję wszystkim naszym nowym darczyńcom za wsparcie i to pospolite ruszenie! To huragan pomocy z małego miasta i gminy! Niespodziewany rozmach. Ale i pomoc konkretna już popłynęła.

Szanowni Państwo, otrzymałem dziś zapytanie odnośnie zakupu generatora ozonu dla oddziału zakaźnego w szpitalu w Legnicy. To pierwsza linia frontu i wspomożemy ten oddział. Poprosiłem o wskazanie bieżących potrzeb. Ci ludzie to nasi bohaterowie. To nie zaplecze tylko oddział w którym pracują dzielni lekarze i pielęgniarki narażając swoje życie dla naszego zdrowia. Ponadto wspomożemy Ośrodek Zdrowia w Rokitkach. Mieszkańcy Rokitek zadbali o to poprzez udział w zbiórce aby tutaj też popłynęła pomoc. Mamy dla tej drużyny kombinezony, dokupimy pozostałe potrzebne środki ochrony bezpośredniej. Skonsultujemy również potrzeby w Ośrodku Zdrowia w Krzywej.

O tym jeszcze nie mówiłem... Proszę Państwa, kiedy byłem trzy tygodnie temu w Legnicy, wówczas był organizowany oddział zakaźny w małym szpitalu. Dowiedziałem się, że fajnie by było zorganizować jakieś posiłki dla personelu, który organizuje ten oddział. Niedaleko obok sklepu Kaufland koło szpitala w Legnicy jest taki fajny bar o nazwie Sznycelek :-)))) Trafiłem tam, ustaliłem z sympatyczną właścicielką że płacimy wspólnie po 50 procent za 6 obiadów dziennie - zaznaczam pysznych obiadów. Domówione, przyjeżdżam do domu - dzwoni telefon od Pani Właścicielki tego czyściutkiego baru (Pani Sylwia Grzeszczuk) i mówi: Przemyślałam sprawę - nie robimy zapłaty pół na pół. Nic Pan nie płaci, ja też z mężem chcę pomagać. Tak jest do dziś! Pani Sylwia gotuje a mąż - Pan Paweł co dnia dostarcza 6 obiadów pod oddział zakaźny. Kadra z oddziału zakaźnego jest szczęśliwa, że dostaje dodatkowo taki zastrzyk energii w postaci pysznego obiadu co dnia. Bardzo Państwu dziękuję za okazane serce i dobroć jaka od was płynie! Pyszne jedzenie, super załoga, czyściutko jak w domu!Ogrom ludzi ze szpitala się tam stołowało przed epidemią. Teraz tylko na wynos - dochód marny a gotują i pomagają dalej! Byłem, chciałem dokładać się wczoraj ale nie ma szans! Damy radę mówi właścicielka baru! Przybyło personelu - w szpitalu jest już 10 osób więc czas coś tej firmie dopomóc. Mają koszty, też chcą żyć. Ludzie wzór naprawdę!

Proszę Państwa, powoli zbliża się czas naszego rozstania. Zostanę z Wami do momentu kulminacji - mówiąc wprost jak będzie nadal duży odzew to jeszcze powalczymy i pomożemy. Naszym bohaterom z pogotowia oraz szpitala w Legnicy. Jeśli chcecie jeszcze pomóc to jeszcze działamy. Po niedzieli mam jeszcze obiecaną pomoc z zaprzyjaźnionej firmy mojego dostawcy towaru. Skonsultuję potrzeby - zakupimy co potrzeba i przyjdzie czas informacji kompletnej dla darczyńców: wydatki-kwoty. Powiem w tajemnicy - jesteśmy blisko pewnej dużej cyfry zaczynającej się od ...1 :-))))))) Kompletna pomoc, gotówka, plus pomoc rzeczowa to już jest niesamowita sprawa! Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu, że zadziałałem na mocy i na pełnym zaufaniu Was - mieszkańców Chojnowa i gminy oraz przyjaciół mojej firmy. Mogę już powiedzieć, że zadziałaliśmy jak pospolite ruszenie i to w takim małym regionie. Macie Państwo spokojne sumienie, że robimy tak wiele! Grosz do grosza a będzie ... tak się stało u nas.

Stworzyliśmy wielką drużynę i ciężko się będzie rozstać... Fajni ludzie, wielkie serca, zaufanie, współpraca, uśmiech, pomoc, życzliwość.

Spotkamy się wszyscy! Pracuję nad tym! Obiecuję! A potem będę za Wami tęsknił :-))))) Ale nigdy tego nie zapomnę co wspólnie zrobiliśmy. To piękny czas w moim życiu mimo epidemii :-)))) Dobranoc wszystkim - pociąg jeszcze jedzie! Nie hamujemy!

Pozdrawiam, Andrzej Kupczyk

AKTUALIZACJA: Jedziemy dalej! Oto następny wagon ludzi o wielkich sercach podpięty do naszego pociągu!

Pociąg pośpieszny chyba stracił panowanie! Ale musimy jechać dalej bo podpięli nam następny wagon ludzie o wielkich sercach :-))))))))))))) Oto oni:

1. Firma Michnej Transport - roboty ziemne Pan Zdzisław Michnej 1500 zł! Firma Pana Zdzisława od wielu lat świadczy usługi transportowe oraz sprzętowe w naszym rejonie. To bardzo solidna odpowiedzialna firma, ceniona przez kontrahentów. Posiada szeroki wachlarz maszyn budowlanych do pracy na wielu frontach - od małej budowy do obsługi sprzętowej dużych inwestycji. To partner godny polecenia o wielkim sercu! Polecamy usługi firmy Michnej - to firma uczciwa i gotowa do rozmów z partnerami. Bardzo dziękujemy za wsparcie panie Zdzisławie! :-)))

2. Firma Zeelandia - dostawca produktów dla branży piekarniczej - 1000 zł! To nasz ceniony partner - dostawca o wielkim sercu! Bardzo dziękujemy zarządowi tej firmy!

3. Anonimowy darczyńca - 100 zł. Dziękujemy pani z naszego Archiwum X :-)))) Kłaniamy się nisko!

4. Państwo rodzice córki lekarza z Wrocławia - 500 zł! Bardzo Państwu dziękujemy za ten dar. Przesyłamy serdeczne pozdrowienia z Chojnowa dla Pani Doktor z Wrocławia! Pieknie dziękuję!

5. Rodzina Państwa Siwak - 100 zł. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i przesyłamy serdeczne podziękowania i życzymy radosnych świąt wielkanocnych!

6. Państwo Stanisława i Czesław Dokimiuk - 400 zł. Bardzo Państwu dziękujemy za tę pomoc. Państwo Dokimiuk to kolejna rodzina o wielkim sercu! Ogromnie dziękujemy!

7. Przedszkole Miejskie nr 1 oraz Pani Elżbieta Cichocka - 1750 zł! Ogromna zbiórka, pospolite ruszenie w naszym kolejnym przedszkolu. To bardzo duża kwota, która na pewno nas wzmocni. Dziękujemy Paniom i Panom serdecznie. Widać konkretną solidarność personelu, na pewno nie tylko w walce z koronowirusem! Ślemy serdeczny uśmiech!

8. Anonimowy darczyńca - 500 zł. Bardzo dziękuję Pani za tę pomoc oraz konkretne podejście do sprawy. Przesyłamy Pani piękne dziękuję, śląc do Pani gołębia pocztowego :-)))

9. Pani Jadwiga - 50 zł. Dziękujemy Pani Jadzi za wkład od serca w naszą akcję. Kłaniany się nisko!

10. Sklep Zoologiczno-Wędkarski Siedem Życzeń Pani Agnieszka Piechowiak ul. Wojska Polskiego 2a - 200 zł. To bardzo dobrze zaopatrzony sklep z pokarmem dla wszelkich zwierzątek. Sam kupuję tam pokarm dla swoich pupili. Kadra tego sklepu zna się wyśmienicie na tym co robi, potrafi doradzić co kupić i co robić aby nasz pupil był szczęsliwy :-))) Ogromnie dziękujemy!

11. Firma AL-MAR Techniczne Zaopatrzenie Rolnictwa, Chojnów ul. Baczyńskiego 27 - 500 zł. To solidna firma rozwijająca się nieustannie. Prowadzi sprzedaż części do ciągników i maszyn rolniczych, oraz sprzedaje odzież BHP w naprawdę dużym asortymencie. Personel tej firmy zna się na rzeczy, potrafi pomóc i doradzić w kwestii doboru części do maszyn rolniczych i ciągników oraz odzieży i sprzętu BHP. Prężna firma prowadzona przez dwoje młodych ludzi z potencjałem na przyszłość! Dodatkowo Pani Alicja poświęca swój czas prowadząc treningi kolarskie z młodymi zawodnikami. Czuję i wiem, że z tej pracy trenerskiej będą efekty! Widać tych młodych ludzi na rowerach w Chojnowie kiedy trenują. Dziękuję Pani Alicji za poświęcenie względem młodzieży! Jest Pani wzorem godnym do naśladowania! Bardzo państwu dziękujemy! Polecam stronę internetową sklepalmar.pl

12. Rodzina państwa Surowiec - 100 zł. Bardzo dziękuję Panu Leszkowi za to, że kolejny raz dołożył cegiełkę od rodziny, wczesniej Pan Leszek dorzucił się do palety wody :-))) Każdy grosz się przyda! Dzięki!

13. Sklep Komputerowy Remar - ul. Kwiatowa, Chojnów - 150 zł! Polecamy sprzęt komputerowy z tej firmy! Bardzo dziękuję Panu Marcinowi Wiszniewskiemu za to, że wsiadł do naszego pociągu i zapłacił konkretnie za bilet :-))) Pozdrawiamy!

14. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bartek - Bartłomiej Wróblewski Legnica ul. Bydgoska 18 - 1000 zł! Ta firma to lider na rynku hurtowym zaopatrzenia sklepów w wędliny. Zaopatruje ogromną ilość sklepów i jest znana z solidnego i uczciwego podejścia do kontrahentów. Można w tej firmie zamówic wędliny na wesele, imprezę firmową oraz inne uroczystości. Ogromny wybór wędlin i kiełbas! Zadzwonisz, zamówisz a reszta już w rękach właściciela i zawsze solidnie! To człowiek o wielkim sercu o czym miałem okazję przekonać się już wiele razy! Ten Pan będzie dostawcą na nasze spotkanie, kiedy koronowirus będzie już zmęczony i pójdzie spać :-))

Proszę Państwa, co robimy dalej: Walka o maseczki z filtrem FPP2 i FPP3, kombinezony oraz odzież ochronną do szpitala zakaźnego w Legnicy. Ogromna potrzeba na maski, fartuchy barierowe, kombinezony, ochraniacze foliowe na buty do kolan oraz inny sprzęt ochrony bezpośredniej. Pamiętam o Rokitkach, Krzywej, a tu ciśniemy na maxa! To pierwsza linia frontu! Tam leżą ludzie przywożeni z innych miast. Wszystko jest ogromnie drogie, ceny astronomiczne i jeszcze pustki w magazynach. Ale ja się nie poddaję - dam z siebie wszystko aby zaopatrzyć nasze placówki. Ponadto dzwoniono do mnie ze Szpitala w Bolesławcu z zapytaniem i ogromną prośbą o artykuły higieniczne. Już ten temat ogarniałem wczoraj z Panem Tadeuszem Łącznikiem pomiędzy mną a właścicielem firmy Apis - Panem Piotrem Blochem. Temat jest rozpatrywany - czekam na informację.

Za chwilę radosna informacja dla państwa na dobre popołudnie!

Czytajcie - będzie konkretnie! Już za chwilę! Nasz pociąg jest największy na świecie! Nie ma w Polsce drugiej takiej drużyny jak my!

Zaczynaliśmy od jednej złotówki! Jestem z was ogromnie dumny!


Komentarze

Mój Boże, a w szczujnia pisowskie mówią, że jest tak pięknie. Premier o nas dba, prezydent o nas dba i rząd (nierząd) o nas dba! A tu rzeczywistość skrzeczy. Popieram takie inicjatywy, ale rzygam na kłamstwo i fałsz PiSu.
zgłoś komentarz
Niesamowita moc :) Jeszcze piękniej byłoby, jakby na czas trwania akcji uruchomiona na kilka dni zostałaby jakaś zbiórka online. Coś też by pewnie wpadło.
zgłoś komentarz
Witam,
Na taśmach prawdy u sowy mówiono prawdę " H.j dupa i kamieni kupa" od 30 lat wybieracie tych samych nieudaczników a potem się okazuje że jak ludzie się nie skrzykną to szlak wszystko trafi. Może już czas włączyć myślenie za wyłączyć telewizor. Akcja jak najbardziej szczytna wpłaciłem zbiórkę na materiał którą zorganizował pan Tracz. Wpłacę i tu. A wy się zastanówcie co będzie jak kurz już opadnie.
zgłoś komentarz
,,bezniku,,ty jesteś na pewno jakaś psychiczna,znów coś ,,chrzanisz o polityce,żaden kraj nie jest w stanie sobie poradzić w stu procentach w takiej sytuacji,popatrz na kraje bogatsze od nas tam są tysiące chorych i zamarłych ,jak Włochy ,Hiszpania ,Niemcy,co się tam dzieje,zastanów się co piszesz
zgłoś komentarz
Sławek, ale wsłuchując się w słowa prezesa NBP Glapinskiego z przed tygodnia "mamy nie z liczoną ilość pieniędzy" to jak to ma się do obecnej sytuacji, dlaczego te pieniądze nie płyną szerokim strumieniem. O tuż one płyną, ale na ich konta.
zgłoś komentarz
a388,ale ty jesteś jednak dziwny człowiek,jeszcze raz powtarzam popatrz co się dzieje w państwach bogatszych od naszego,ile tam ludzi choruje a ile umiera,pieniądze to nie wszystko,,a388 ,jeżeli masz jakieś dowody na to ,że pieniądze zamiast na ,,walkę z koronawirusem idą na prywatne konta tych ludzi,to natychmiast to musisz zgłosić do prokuratury,inaczej za fakt zatajenia tych informacji ,Ty będziesz odpowiadał karnie,zrozumiałeś?
zgłoś komentarz
Ciekawe,kiedy do listy dołączy Urząd Miasta i coś przekaże?
zgłoś komentarz
Serce się raduje ,widząc taki odzew od przedsiębiorców i zwykłych ludzi, bo na polityków trudno liczyć.
zgłoś komentarz
Andrzej,robisz świetną robotę,a to co zrobił ten Pan od ozonatora powaliło mnie i aż się rozpłakałem. Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie. Reakcja mieszkańców na tę akcję też przechodzi pojęcie, bo ludzie wiedzą,że jęśli sobie sami nie pomogą,to na polityków i Państwo nie mogą co liczyć. Nie wiem ,jaki masz plan po pandemii,ale proponuję w Rynku zrobić wielką imprezę i zaprosić tych wsz.darczyńców, by im podziękować.
zgłoś komentarz
Szkoda,że tutaj nikt nie dziękuje tym ludziom.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.