Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Przygoda małej pszczółki

Autor Trzy Wesołe Pszczółki
Data utworzenia: 01 maj 2012, 13:16 Wszystkich komentarzy: 1


Przygoda małej pszczółki

Mała pszczółka Maja zaprosiła dzieci na wiosenną wyprawę. Zaproszeni goście wyruszyli „pociągiem” poruszającym się po okręgu chusty animacyjnej i zatrzymali się na stacji Kolorowa Łąka. Był piękny wiosenny dzień. Rodzina pszczela wraz z małą pszczółka wybrała się na łąkę, by zebrać z kolorowych kwiatów nektar i pyłek. Pamiętaj Maju, nie oddalaj się bo możesz zabłądzić i nie trafisz sama do naszego ula.

Tym fragmentem opowiadania rozpoczęliśmy nasze kwietniowe zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci odpowiadały na m.in. takie pytanie jak: Gdzie wybrała się rodzina pszczółek?, Co przydarzyło się małej pszczółce?, Kogo spotkała pszczółka na łące?


Potem wiele wrażeń i emocji dostarczyło dzieciom szukanie zagubionej pszczółki. Gdy po intensywnych poszukiwaniach pszczółka się odnalazła, wszyscy wrócili na Kolorową Łąkę i rozpoczęły się zabawy ruchowe przy muzyce. Pszczółki fruwały, gimnastykowały się, grały na instrumentach muzycznych i wyklejały - nierzadko z pomocą mamy czy babci - swoją własną Kolorową Łąkę. Po tak wyczerpujących zajęciach przyszedł czas na degustację pysznych miodowych kanapek. Układanka z puzzli i zabawa muzyczna „Ojciec Wergiliusz” zakończyły nasze wesołe spotkanie.


Do zobaczenia w czerwcu na zakończenie drugiego roczku Bibliotecznej Akademii Malucha!

Trzy Wesołe Pszczółki

Portal CHOJNOW.PL serdecznie dziękuje Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie za powyższy tekst i zdjęcia.Komentarze

Brawo dla Pań organizatorek. Te zajęcia są bardzo fajne. Super, że ktoś zachęca dzieci do obcowania z książką.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.