Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

W czasie transportu karetką zaatakował ratownika medycznego

Author: admin
Creation date: 25 March 2020, 22:13 All comments: 1


W czasie transportu karetką zaatakował ratownika medycznego

Co najmniej 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w czasie transportu karetką pogotowia zaatakował ratownika medycznego i zadał mu kilka ciosów nożem w klatkę piersiową. Do zdarzenia doszło na lokalnym odcinku autostrady A4. Stan rannego medyka jest dobry.

Jak informuje portal lca.pl, dramatyczne wydarzenia miały miejsce w nocy z wtorku na środę na złotoryjskim odcinku autostrady A4. Przewożony do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu mężczyzna kilkakrotnie ugodził nożem jednego z ratowników. Ranny został przewieziony do szpitala w Bolesławcu gdzie przeszedł operację, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawcę zatrzymano. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Złotoryi.

- Z ustaleń wstępnych czynności śledczych wynika, że karetka została wezwana w związku z psychotycznym zachowaniem mężczyzny. Podczas transportu zaatakował ratownika i zadał mu kilka ciosów nożem. Ratownicy zdołali wypchnąć go z karetki, udzielili pomocy pokrzywdzonemu. Policja podjęła pościg i zatrzymała sprawcę – relacjonuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie dotyczącej usiłowania zabójstwa ratownika medycznego, który podlega ochronie jaka przysługuje funkcjonariuszowi publicznemu. Mężczyźnie grozi kara na czas nie krótszy niż 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jest zatrzymany i będą wykonywane z jego udziałem dalsze czynności.

źródło: lca.pl


Comments

Chwasty należy eliminować
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform