Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

CCC Tour Grody Piastowskie nie odbędą się w maju

Author: admin
Creation date: 16 March 2020, 14:11 All comments: 0


CCC Tour Grody Piastowskie nie odbędą się w maju

W maju po raz kolejny nasze miasto i gminę odwiedzić mieli kolarze biorący udział w wyścigu CCC Tour Grody Piastowskie. Trudna sytuacja spowodowała jednak odwołanie zmagań. Organizatorzy zmierzają do przesunięcia terminu na koniec sierpnia 2020 roku.

- Biorąc pod uwagę obecną sytuację zdrowotną w naszym kraju i na świecie, postanowiliśmy, że 55. edycja wyścigu CCC TOUR Grody Piastowskie nie odbędzie się w dniach od 8 do 10 maja 2020 r. Podjęliśmy tę trudną decyzję, biorąc pod uwagę rozwój sytuacji i duże prawdopodobieństwo, że zagrożenie epidemiologiczne będzie do dnia rozpoczęcia wyścigu. Udział w nim potwierdziły zespoły z całego świata. Obawiamy się, że restrykcje dotyczące podróżowania mogą być kluczowe dla wyścigu - informują organizatorzy.

Chojnów miał znaleźć się na trasie ostatniego etapu z Jawora do Złotoryi, który planowany był na 10 maja.

- Nie mamy też gwarancji, że otrzymamy odpowiednie wsparcie ze strony Policji i służb medycznych, niezbędne do sprawnego przebiegu wyścigu - czytamy w komunikacie - Podejmujemy tę decyzję wystarczająco wcześnie, aby każdy zespół mógł dostosować się do tej wyjątkowej sytuacji. Mamy nadzieję, że wraz z UCI, PZKol, władzami lokalnymi oraz ekipami, które potwierdziły udział, znajdziemy alternatywną datę dla naszego wyścigu.

Obecnie planowane jest przesunięcie terminu wyścigu na koniec sierpnia 2020 roku.


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform