Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica Cuprum

Tymczasowa placówka zakaźna w legnickim szpitalu

Author: admin
Creation date: 14 March 2020, 18:44 All comments: 0


Tymczasowa placówka zakaźna w legnickim szpitalu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy przygotowuje się na przyjęcie pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Jeden ze szpitalnych budynków został czasowo przekształcony w placówkę zakaźną.

Mowa tu o tzw. "małym szpitalu", w którym na co dzień znajdują się oddziały hematologiczny, onkologiczny i paliatywny. Pacjenci zostali przeniesieni do budynku głównego.

Jak informuje portal lca.pl, w opróżnionym budynku znajdzie się 90 miejsc dla osób zakażonych koronawirusem, potrzebujących hospitalizacji. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy otrzymał zgodnie z decyzją wojewody dolnośląskiego otrzymał blisko 700 tys. zł.

240 tys. zł przeznaczonych zostało na zakup środków ochrony osobistej, 470 tys. zł na sprzęt do monitorowania czyli na kardiomonitory i respiratory, które już są zamówione.

- Spodziewamy się, że zachorowań może być więcej. W razie takiego właśnie ewentualnego wzrostu zachorowań, kiedy już nie będzie miejsca w wyznaczonych szpitalach, budynek który był budowany pod szpital zakaźny, został przygotowany na przyjęcie tych pacjentów – wyjaśnia Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Wybór budynku nie jest przypadkowy.

- W „małym budynku”, który był budowany jako szpital zakaźny, jest odpowiedni system wentylacji nawiewno-wywiewnej z podciśnieniami, który powoduje możliwość organizacji w prawie każdej sali izolatki spełniającej wszystkie wymogi sanitarno-epidemiologiczne – uzupełnia Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Od soboty pacjenci zgłaszający się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego a także do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, przechodzą wstępne badania w polowym punkcie kontrolnym, który stanął na poziomie „zero” przed SOR-em.

W sobotę rano do Szpitalnej Izby Przyjęć zgłosiła się pacjentka z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa. Ze względu na złe samopoczucie i to, że wróciła z zagranicy, podjęta została decyzja o przetransportowaniu jej na oddział zakaźny szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu celem zdiagnozowania. Lekarze ze szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu stwierdzili, że nie ma podstaw do tego, żeby podejrzewać u niej koronawirusa. Nie wystąpiły u niej towarzyszące zachorowaniu objawy. Pacjentka zostanie umieszczona w „małym szpitalu”. SOR zostanie otwarty.

źródło: lca.pl,fot.WO(lca.pl)


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform