Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

DZPN opóźnia rozpoczęcie rundy wiosennej z powodu koronawirusa

Autor admin2
Data utworzenia: 10 marzec 2020, 19:25 Wszystkich komentarzy: 0


DZPN opóźnia rozpoczęcie rundy wiosennej z powodu koronawirusa

W związku z pojawieniem się w Polsce pierwszych przypadków zachorowania na koronawirusa, ze względów bezpieczeństwa i w trosce o zdrowie zarówno sportowców, jak i kibiców, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o przełożeniu daty rozpoczęcia rundy wiosennej na 28-29 marca.

Na oficjalnej stronie DZPN można znaleźć wypowiedź eksperta w sprawie powodów przesunięcia terminu rozgrywek:

Dr Mateusz Dróżdż z Uczelni Łazarskiego:

Generalnie należy pamiętać, że klub będący organizatorem meczu odpowiada za jego uczestników niezależnie od tego, czy dane wydarzenie jest imprezą masową czy też nie. W przypadku zarażenia któregoś z uczestników to klub może być pociągnięty do odpowiedzialności cywilnej. Przyjmując hipotetycznie, że podczas meczu określona osoba zachoruje na koronawirusa, sąd będzie badał, czy organizator dochował tzw. „należytej staranności” tj. czy mógł przewidzieć, że organizując taki mecz może on spowodować rozprzestrzenianie się tej choroby – mówi dr r.pr. Mateusz Dróżdż, który specjalizuje się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. […] Oczywiście straty dla klubów nawet tych amatorskich mogą być bardzo duże, ale generalnie cel takich decyzji ma charakter prewencyjny. Taka decyzja ma minimalizować powstanie, jakichkolwiek zagrożeń dla zdrowia lub życia osób a to może mieć aktualnie miejsce, jeżeli zgromadzenia ludzi, niezależnie od ich wielkości, zostaną ograniczone do minimum.

Nie wiadomo jeszcze, czy w nowo wyznaczonym terminie rozgrywki faktycznie się odbędą. Jeśli problem związany z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będzie w Polsce narastał, możliwe, że sezon zostanie zakończony bez rozgrywek w rundzie wiosennej. Jeśli doszłoby do takiej sytuacji, żaden z zespołów nie awansowałby do wyższej klasy rozrywkowej, ani nie zostałby zdegradowany.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform