Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Julia Domańska i Kinga Bogacka najpopularniejszymi sportowcami ziemi chojnowskiej [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 07 marzec 2020, 00:20 Wszystkich komentarzy: 0


Julia Domańska i Kinga Bogacka najpopularniejszymi sportowcami ziemi chojnowskiej [ZDJĘCIA]

Za nami gala finałowa Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera, organizowanego przez redakcję portalu lca.pl. W hotelu Milenium poznaliśmy m.in. triumfatorki plebiscytu w naszych gminach. Statuetki odebrały Julia Domańska i Kinga Bogacka.

Głosowanie w Chojnowie wygrała piłkarka ręczna Kinga Bogacka, która swój sportowy talent prezentuje jako reprezentantka Szkoły Podstawowej nr 4. Zawodniczka na swoim koncie ma m.in. trzecie miejsce zdobyte na Ogólnopolskich Finałach Mistrzostw w piłce ręcznej, podczas których zawodniczki z SP4 reprezentowały barwy Dolnego Śląska.

W gminie Chojnów po tytuł najpopularniejszego sportowca sięgnęła Julia Domańska z Konradówki, która od kilku lat trenuje taekwondo olimpijskie w klubie LMKS SFORA Chojnów. Zawodniczka w minionym roku zajęła m.in. I miejsce w kategorii walk oraz III miejskie w konkurencji sprawnościowej podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz I miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Budziszynie.

Nagrody dla najpopularniejszych zawodniczek wręczali włodarze gmin - burmistrz Jan Serkies oraz wójt Andrzej Pyrz.

Patronat honorowy nad plebiscytem sprawują Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy i Adam Babuśka, starosta powiatu legnickiego.

Tytuł najpopularniejszego sportowca w Legnicy trafił do Adriana Purzyckiego, piłkarza Miedzi Legnica. Za najpopularniejszego trenera uznany został Aleksander Krzywicki z klubu karate Kyokushin Legnica. Ze statuetką najpopularniejszego młodego sportowca galę opuścił Aleksander Krzywicki junior (Karate Kyokushin Legnica).

Sportową Osobowością Roku 2019 został Janusz Widomski (Wankan Legnica). Podczas gali wręczono również odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za wyróżniające osiągnięcia w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Odznaka, którą wręczyła poseł Ewa Szymańska, trafiła do Beaty Zając.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform