Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Bezpieczna droga z KP Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 27 kwiecień 2012, 15:32 Wszystkich komentarzy: 0


Bezpieczna droga z KP Chojnów

Za nami kolejna część spotkań chojnowskich policjantów z najmłodszymi. Tym razem mundurowi wybrali się do pobliskich Piotrowic, by odwiedzić tamtejszych przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Krzywej i udzielić im w zabawny sposób wielu cennych rad.

Tematem spotkania było zachowanie bezpieczeństwa na drodze oraz podczas wakacji czy innych dłuższych przerw od zajęć przedszkolnych.

Przedszkolaki z reguły dłuższe dystanse pokonują z opiekunami, jednak zdarza im się również chodzić samodzielnie, do pobliskiego sklepu czy wyrzucić śmieci do kubła. Przytrafić mogą się im wówczas niebezpieczne momenty, gdy np. groźny pies zerwie się z łańcucha bądź ktoś obcy zaproponuje przysłowiowego cukierka. Policjanci z KP Chojnów na przykładach z życia wziętych przedstawili niebezpieczeństwa jakie czyhają na wszystkich na co dzień, pokazali również jak ich unikać, a w razie zagrożenia jak się chronić. W spotkaniu uczestniczyła również pani Elżbieta Kiełbasa z KRUS-u, udzielając wielu cennych rad najmłodszym.

Ogromną sympatię wśród przedszkolaków wzbudził komisarz lew, który wręczył dzieciom gry i plansze edukacyjne pomocne w nauce bezpiecznego zachowania się na drodze oraz podczas przerw wakacyjnych.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.