Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

"Czas na zdrowie"!

Autor admin
Data utworzenia: 26 kwiecień 2012, 12:03 Wszystkich komentarzy: 0


"Czas na zdrowie"!

Jeśli myślimy o działaniach ekologicznych w Chojnowie pierwsze co przychodzi nam do głowy to Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Uważni Czytelnicy naszego Portalu zgodzą się z tą tezą – często pojawiają się u nas opisy akcji przeprowadzanych przez tę szkołę, certyfikat „Zielonej Flagi” zobowiązuje.

Kolejnym projektem w którym chojnowska szkoła wzięła udział jest „Czas na zdrowie”. Ma on na celu popularyzację idei zdrowego stylu życia. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach – udogodnienia cywilizacyjne XXI wieku nie tylko ułatwiają nam życie, lecz również bardzo często prowadzą do zaburzeń zdrowotnych poprzez nierozsądne z nich korzystanie.

19 kwietnia br. Gimnazjum nr 2 rozpoczęło działania w ramach tego projektu. Jako wstęp uczniowie postanowili przygotować pokaz filmów promujących zdrowy styl życia. W Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji zaproszeni widzowie Ci młodsi – w trakcie godzin lekcyjnych – oraz starsi – w godzinach popołudniowych – dowiedzieli się jakie są zasady zdrowego odżywiania, jak prowadzić zdrowy i higieniczny tryb życia oraz jak żyć w zgodzie z naturą. Wszystko „podane” w zabawny i prosty sposób.


Jednak był to dopiero początek działań w ramach projektu „Czas na zdrowie”. Na 8 maja planowany jest korowód propagujący zdrowy styl życia, zaś zwieńczeniem działań będzie Rodzinny Festyn Ekologiczny, który odbędzie się 4 dni później – 12 maja w godzinach 17:00 – 21:00. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji – na gości czekać będą m.in. stoiska ze zdrową żywnością, prezentacje tańca zumba, warsztaty orgiami, kącik malucha z wieloma atrakcjami dla najmłodszych, występy uczniów Gimnazjum nr 2 oraz „przepiśniki” zawierające sprawdzone przepisy na zdrowe przegryzki. Niebawem na łamach Portalu CHOJNOW.PL więcej informacji o festynie.

Patronat nad działaniami objęła fundacja Banku Ochrony Środowiska, zaś grupa inicjatywna Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przyjęła nazwę „Aktywniaki”. W jej skład wchodzą: Martyna Duda, Pamela Pokładowska, Ewelina Psiuch, Kamila Gołąb, Natalia Łaszkiewicz, Marta Bartkowska, Marta Filipowicz, Bartosz Gajda, Kacper Majoch, Adam Kopeć.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.