Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Sukcesy uczniów z PZS w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Autor Powiat Legnicki
Data utworzenia: 26 kwiecień 2012, 08:03 Wszystkich komentarzy: 0


Sukcesy uczniów z PZS w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Uczniowie szkół średnich z województwa dolnośląskiego i opolskiego już po raz 36 uczestniczyli w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W ubiegłym roku w październiku odbyły się eliminacje szkolne OWiUR, w których udział wzięło prawie 1700 uczniów z 36 szkół średnich, w tym prawie 800 z 18 szkół województwa dolnośląskiego. Laureaci eliminacji szkolnych wzięli udział w eliminacjach okręgowych, które odbyły się 20 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie również miał tam swoich reprezentantów. Uczniowie Technikum Ekonomicznego Natanael Kopański oraz Norbert Płociński startowali w bloku agrobiznes. Swojego przedstawiciela mieliśmy również w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe – w tej kategorii PZS reprezentował Sławomir Pogoński, uczeń klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego.

Etap okręgowy Olimpiady OWiUR okazał się dla naszych uczniów szczęśliwy. W bloku agrobiznes Norbert Płociński zajął I miejsce natomiast Natanael Kopański uplasował się na IV miejscu. Również w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe Sławomir Pogoński odniósł sukces-zajął IV miejsce.

Zawodnikom gratulujemy sukcesów i zachęcamy do dalszego udziału w konkursach!


źródło: powiat-legnicki.euKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.