Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum arena PWSZ Legnica

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnowie [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 12 styczeń 2020, 21:09 Wszystkich komentarzy: 0


28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnowie [ZDJĘCIA]

Chojnowianie po raz dwudziesty ósmy grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień na ulicach miasta mogliśmy spotkać wolontariuszy z puszkami, natomiast o 16:00 w Domu Kultury rozpoczęły się koncerty.

Podczas dzisiejszej imprezy w Domu Kultury zaprezentowali się: JB Band, Plug `n` Blues, Jurand Kowalski oraz zespoły taneczne Karambol i Słodziaki we wszelkich odmianach.

- Kiedy przed tymi 28 laty Telewizja Polska relacjonowała wydarzenia z Warszawy, wiele osób zapewne sądziło - fajna akcja, ale to chyba się nie uda, to nie ma szans... A potem był drugi, trzeci, czwarty finał i każdy coraz większy, coraz, lepszy, z coraz większą ilością serc bijących we wspólnym orkiestrowym rytmie. To było i ciągle jest najpiękniejsze - wspomina Stanisław Horodecki, gospodarz dzisiejszej imprezy - Tak się jakoś porobiło w ostatnim czasie, że bardziej jesteśmy narodem podzielonym niż połączonym. Mam nadzieję, że ten dzień - 12 stycznia - przynajmniej dla większości naszych współrodaków będzie znowu takim momentem połączenia, myślenia o tym, że przecież wszyscy jesteśmy Polakami, że wszyscy powinniśmy sobie pomagać i jakoś wspierać - dodaje.

Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane są pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci. Chojnowianie akcję wesprzeć mogli na różne sposoby, m.in. biorąc udział w licytacjach, które poprowadził Maciej Zderski. Wśród przedmiotów, które można było zakupić, znalazły się gadżety WOŚP, przedmioty podarowane przez lokalny samorząd, lokalne firmy i darczyńców.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform