Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Bezpłatna mammografia w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 09 styczeń 2020, 15:57 Wszystkich komentarzy: 0


Bezpłatna mammografia w Chojnowie

29 stycznia przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Są nimi objęte panie od 50 do 69 roku życia.

Mammobus stanie na ulicy Władysława Reymonta. Badania odbywać będą się w godzinach od 13:30 do 17:00. Będą je mogły wykonać wszystkie panie w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1951 – 1970), które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

- Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Mammografia to obrazowa metoda badania gruczołu piersiowego (sutka) z użyciem minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego. W trakcie badania wykonuje się po dwa zdjęcia każdej piersi. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia - tłumaczy dr Małgorzata Cymerman, dyrektor medyczna LUX MED Diagnostyka.

Zapisy telefoniczne prowadzone są pod numerem telefonu 58 666 2 444. Call center czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00, w soboty i niedziele w godz. 9:00 – 18:00.

źródło: lca.pl, Lux Med Diagnostyka


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.