Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Chojnowski basen po raz kolejny będzie gościł Otyliadę

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2020, 16:29 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowski basen po raz kolejny będzie gościł Otyliadę

Chojnowski Basen Miejski po raz kolejny pojawia się na liście organizatorów Nocnego Maratonu Pływackiego Otyliada. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywać będzie się na kilkudziesięciu pływalniach w całej Polsce w nocy z 14 na 15 marca.

Dla jednych Otyliada jest okazją do zabawy w wodzie, dla innych sprawdzeniem swoich możliwości pływackich. Od 2014 roku Otyliada odbywająca się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” ma zasięg ogólnopolski, a jej celem jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej, mającej ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Od kilku lat w akcji udział bierze chojnowski Basen Miejski. W minionym roku w lokalnej edycji akcji udział wzięło 42 uczestników, którzy łącznie przepłynęli dystans 490.000 km! Najlepszy rezultat osiągnął Krzysztof Gajewski - 40.100 km.

Spore zainteresowanie chojnowską Otyliadą to także powód do dumy dla władz miasta. W minionym roku burmistrz Chojnowa, uznając, że maraton jako promocja sportu i pływania jest najlepszą inwestycją we własne zdrowie, ufundował 6 pucharów, dla najlepszych zawodników, najlepszej kobiety oraz najlepszych reprezentantów naszego miasta.

Zapisy uczestników trwają od 2 stycznia do 20 lutego na stronie Otyliady.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform