Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

17. miejsce gminy Chojnów w XX Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast

Autor admin
Data utworzenia: 19 grudzień 2019, 16:49 Wszystkich komentarzy: 0


17. miejsce gminy Chojnów w XX Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast

13 grudnia w podkłodzkich Krosnowicach odbyło się podsumowanie XX Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast. W wydarzeniu udział wzięli starostowie, burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele samorządów z terenu województwa dolnośląskiego, oraz działacze i sympatycy Ludowych Zespołów Sportowych.

Na punktację Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast składają się punkty zdobyte przez reprezentacje gmin i powiatów, w zawodach strefowych i finałach dolnośląskich, w m.in.: tenisie stołowym, szachach indywidualnych i drużynowych, warcabach 100-polowych, biegach przełajowych wiosennych i jesiennych, turniejach samorządów, piłce siatkowej czy halowej piłce nożnej.

Powiat legnicki znalazł się na 12. pozycji (na 26 sklasyfikowanych powiatów). W zestawieniu wyprzedziliśmy m.in. powiaty: złotoryjski, głogowski czy jaworski.

Wśród gmin liderem w powiecie legnickim jest gmina Chojnów, która została sklasyfikowana na 17. miejscu wśród 99 sklasyfikowanych dolnośląskich gmin.

Jak informuje Starostwo Powiatowe, zarząd Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu przyznał szczególne wyróżnienie pn. "SERCE DLA SPORTU" dla 10 wytypowanych osób z terenu Dolnego Śląska. W gronie tych osób znalazły się: Wicestarosta Legnicki – Janina Mazur, Stanisława Pakos – była Przewodnicząca Rady Powiatowej Z „LZS” w Legnicy i Grażyna Jóźwik – była Sekretarz Rady PZ „LZS” w Legnicy.

fot. powiat-legnicki.eu


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform