Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Do końca grudnia można składać wnioski o nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe

Autor admin
Data utworzenia: 05 grudzień 2019, 10:31 Wszystkich komentarzy: 0


Do końca grudnia można składać wnioski o nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe

Do końca roku mieszkańcy gminy Chojnów mogą w swoim urzędzie składać wnioski o przyznanie nagród za wybitne osiągnięcia sportowe. Jak informuje Urząd Gminy, taka forma wsparcia finansowego dla zawodników i trenerów ma propagować rozwój sportu młodzieżowego w gminie oraz stymulować działania w kierunku osiągania coraz lepszych wyników we współzawodnictwie sportowym.

- Przypominamy, iż Wójt Gminy Chojnów zdecydował o możliwości przyznawania nagród dla mieszkańców gminy za wybitne osiągnięcia sportowe. 31 grudnia mija termin składania wniosków za rok 2019. Zgodnie z art. 31 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, jednostki samorządu terytorialnego mogą ustanawiać m.in. nagrody dla sportowców i trenerów prowadzących szkolenie zawodników za osiągnięte wyniki sportowe. Przyznawanie nagród finansowych młodym reprezentantom szkół, zawodnikom klubów i stowarzyszeń sportowych oraz ich trenerom z terenu gminy Chojnów za wysokie wyniki i osiągnięcia sportowe ma być formą gratyfikacji za promowanie gminy Chojnów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej - informuje Urząd Gminy.

Istotnym celem nagrody jest docenienie osób, które z pełnym zaangażowaniem trenują i pracują z młodymi sportowcami, poświęcając swój wolny czas oraz nierzadko środki finansowe.

Nagrodę może otrzymać osoba, która:

- zajęła 1-6 miejsce w zawodach międzynarodowych rangi mistrzowskiej lub została powołana do reprezentacji Polski w roku składania wniosku o nagrodę – 700,00 zł

- zajęła 1-3 miejsce w zawodach ogólnopolskich rangi mistrzowskiej – 500,00 zł

Nagrodę w wysokości 500,00 zł można przyznać trenerowi, prowadzącemu szkolenie zawodników, którzy osiągnęli wyniki o których mowa jest powyżej.

- Wniosek o przyznanie nagrody składa się w Urzędzie Gminy Chojnów, w terminie do 31 grudnia każdego roku za dany rok. Aby można było przyznać stypendium wniosek musi być wypełniony prawidłowo i zawierać wszystkie wymagane załączniki dokumentujące osiągnięcia sportowe. Wnioski bez w/w dokumentów nie będą mogły być rozpatrzone - informuje UG.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform