Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

(Nie)trzeźwy poranek w Chojnowie

Author: admin
Creation date: 03 December 2019, 13:30 All comments: 0


(Nie)trzeźwy poranek w Chojnowie

Pełniący służbę na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnicy policjanci, podczas niedzielnej akcji "Trzeźwy Poranek" skontrolowali 354 osoby. Działania prowadzone w Chojnowie zakończyły się zatrzymaniem jednego kierowcy, który siadł za kółko po alkoholu.

- Działania pn. „Trzeźwy Poranek” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych użytkowników. Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. W tym czasie policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących na terenie powiatu legnickiego. Przebadano łącznie 354 użytkowników dróg. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ujawnili dwóch kierujących, jeden znajdował się w stanie nietrzeźwości, natomiast drugi po użyciu alkoholu - informuje sierż. szt. Anna Tersa.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej po godzinie 6:00 w Chojnowie. Jadący pojazdem marki Toyota, 59-letni mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, mając 0,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca stracił swoje uprawnienia do kierowania. O jego dalszych losach zadecyduje Sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15. Natomiast za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów. Sąd może zastosować karę grzywny lub aresztu.

materiały prasowe / KMP Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform