Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

SP4news: Co słychać w Szkole Podstawowej nr 4?

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 03 grudzień 2019, 09:41


SP4news: Co słychać w Szkole Podstawowej nr 4?

SP4 serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny!

Z przyjemnością zapraszamy, 5 grudnia, na kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców w naszej szkole. Pyszne wypieki- ciasta, ciasteczka, babeczki, galaretki, popcorn i inne przysmaki oraz piękne ozdoby świąteczne… Bądźcie z nami w ten świąteczny czas!

SP4 podążą na ratunek zwierzakom!

Uczniowie naszej szkoły już nieraz wykazali się wielką wrażliwością na potrzeby innych, nie tylko ludzi, ale wszelkich istot żywych. Tym razem za cel obrali sobie pomoc bezdomnym kotom i psom. Zbiórka karmy dla zwierząt, którą koordynowała p. Barbara Słotwińska, przy udziale firmy Sonac, która była inicjatorem projektu, zakończyła się wielkim sukcesem! Przez okrągłe 30 dni uczniowie SP4 gromadzili całe pokłady puszek, worków, pudełek psich i kocich smakołyków. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania! 360 kg karmy powędrowało do potrzebujących zwierzaków! Ale to nie wszystko… Firma Sonac, za tak okazały wynik obiecała go podwoić! Ponadto zasponsorowała małe upominki dla każdego ofiarodawcy. Za wielkie serce i zaangażowanie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję!


Listopadowo, znaczy patriotycznie!

Listopad jak co roku przybiera barwy bieli i czerwieni. Okraszony z każdej strony działaniami na rzecz upamiętnienia bohaterów narodowych oraz historii naszego kraju, przypomina kim jesteśmy i jak ważna jest nasza społeczna tożsamość. Narodowe Święto Niepodległości w SP4 rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” , równo o godzinie 11.11. Później nastał czas na apel, przygotowany z pomysłem i przesłaniem zarazem, zaciekawiający i poruszający bardzo istotne kwestie jednocześnie. Apel przybrał formę dwuczęściową. Pierwsza opierała się na turnieju, podczas którego mogliśmy się dużo dowiedzieć na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Druga zaś przypominała sondaż, mający na celu uświadomienie na czym polega współczesny patriotyzm. Aurę „historycznej zadumy” i „współczesnej refleksji”, w rytm pieśni Legionów, podkreślił szkolny chór Allegro. Jednak to nie koniec patriotycznych działań. W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte przeprowadzone przez p. Aleksandrę Korbę, w formie turnieju pod nazwą „Kocham Cię Polsko Junior”. Uczniowie klas trzecich mieli przyjemność zmierzyć się w najróżniejszych konkurencjach, wzorowanych na emitowanym w telewizji programie. Wśród najmłodszych dużą ilość ważnej wiedzy historycznej trzeba „przemycić” dobrym sposobem, ten okazał się genialny!


Hokus- pokus, czary- mary, czyli Andrzejki w SP4!

Andrzejki- czas wróżb, czarów i magii, tańców i dobrej zabawy! Wychodząc z założenia, że gdy jest ku temu okazja, trzeba się dobrze bawić, Andrzejki świętujemy, mówiąc kolokwialnie, pełną parą! W SP4 nie ma końca andrzejkowych atrakcji. Począwszy od dyskotek szkolnych zorganizowanych dla klas IV-VI i VII-VIII, poprzez andrzejki zaaranżowane w klasach młodszych i starszych, aż do imprez świetlicowych! Budzące nadzieje, okrzyki radości, a niekiedy zawodu wróżby dostarczają śmiechu i radości, natomiast szalone tańce przy ulubionej muzyce pozwalają spożytkować całe pokłady energii. I choć szaruga za oknem, a ciemność przychodzi szybciej, niż dzień wstaje, jak tu nie lubić końca listopada?


Z serca dla serca, czyli dobroczynna akcja uczniów z IIb!

Zbliża się wyjątkowy czas- czas Świąt Bożego Narodzenia, który skłania do refleksji, radości, a także do czynienia dobra. Aby sprawić komuś radość niejednokrotnie nie trzeba wiele- jeden uśmiech, miły gest, podanie pomocnej dłoni. Cudowne dzieciaki z klasy IIb wiedzą jak sprawić komuś przyjemność, zupełnie bezinteresownie, nie oczekując niczego w zamian. Ale zacznijmy od początku… Gdzieś w czeluściach Internetu uczniowie wraz z wychowawcą p. Natalią Halikowską, znaleźli komunikat od pewnej pani, która ma niepełnosprawnego synka, a który w grudniu obchodzi urodziny. Zapytanie w komunikacie brzmiało, czy ktoś nie miałby ochoty wysłać urodzinowej kartki dla chłopczyka, bo takowe sprawiają mu wielką radość. Nie zastanawiając się długo zuchy z IIb przystąpiły do pracy. Własnoręcznie wykonały piękne pocztówkowe kartki urodzinowe, które samodzielnie zaadresowały. Dzieci z wielkim uśmiechem i z dobrym słowem płynącym prosto „z serca dla serca”, przygotowały małe artystyczne dzieła. Jeśli tak wiele, tak prostym sposobem może uczynić dziecko, pomyślmy jak wiele mogliby uczynić dorośli…


„Medialni poligloci” z SP4 pokonują konkurencję!

W naszej szkole został zorganizowany Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego „Medialni Poligloci”, w którym udział brały zespoły z SP4 i SP3 w Chojnowie. Uczniowie przystąpili do zmagań z gramatyką języka angielskiego, słownictwem z różnych kategorii oraz wiedzą na temat krajów anglojęzycznych. Organizatorki konkursu- p. Aneta Czapska i Justyna Dziubak- Sobiechowska, przygotowały wiele łamigłówek i zadań, w dużej mierze opartych na korzystaniu z aplikacji learningapps oraz kahoot, przez co przybrały one charakter interaktywny. Drużyny dzielnie pokonywały każde następne zadanie, jednak nie tylko anglojęzyczna wiedza, ale także refleks i tempo odpowiadania na pytania, miały znaczenie przy wyłonieniu zwycięzców. Najlepszym ze wszystkich okazał się zespół z SP4,w skład którego wchodzili: Miłosz Szaja, Aleksandra Brzeźniakiewicz, Paulina Fudala i Dawid Jamry. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!Sklep Bigform