Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Chojnowianka triumfuje. Podsumowanie rundy jesiennej w A klasie

Autor admin2
Data utworzenia: 21 listopad 2019, 15:06 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowianka triumfuje. Podsumowanie rundy jesiennej w A klasie

Czy tak miała wyglądać tabela po rundzie jesiennej? Wielu „znawców” i „fachowców” od lokalnego futbolu przewidywało inne rozstrzygnięcia. Ligowe boiska zweryfikowały każdy zespół z osobna.

Na miejscu pierwszym jest Chojnowianka Chojnów, która dopinała kadrę do ostatniego dnia transferowego, a kibice drżeli przed startem pierwszego meczu. Na przekór wszystkim chojnowianie odnieśli same zwycięstwa i nie zaznali smaku przegranej. Dorobek punktowy jest imponujący, zaś 10 pkt. przewagi nad drugim zespołem w tabeli pozwala zachować pewien bufor błędu w przypadku słabszego spotkania w rundzie wiosennej.

Na miejscu drugim jest rywal z ubiegłego sezonu z klasy okręgowej – Czarni Rokitki. Po spadku z klasy okręgowej zarząd klubu postawił na duet trenerów Damian Pachura – Paweł Płachta. Ubiegłosezonowa zmora Czarnych, czyli wąska kadra, została zażegnana, a zespół wzmocniło kilku zawodników występujących wcześniej w szeregach Chojnowianki oraz innych klubów z regionu. W 14. kolejkach Czarni Rokitki zgromadzili 32 pkt. oraz miano drużyny z najlepszą defensywą w lidze.

Na miejscu piątym z dorobkiem 26 pkt. jest Orlik Okmiany. Ambicje zawodników z Okmian przed startem ligi były ogromne, zatem obecna lokata jest poniżej oczekiwań kibiców Orlika. Zawodnicy z Okmian dysponują jednak najlepszą ofensywą - z dorobkiem 54 bramek przewodzą bowiem pod względem trafień.

Dziewiąte miejsce należy do Płomienia Michów, który przez dłuższy czas nie punktował, co uplasowało go w strefie spadkowej. Pierwsze zwycięstwo Płomień odniósł w 9. kolejce, zaś po ostatnim spotkaniu licznik punktowy drużyny zatrzymał się na dorobku 13 pkt.

Na piętnastej pozycji, czyli lokacie zamykającej ligową stawkę, plasuje się Burza Gołaczów. Start ligi Burza zaczęła od imponującego wyniku w spotkaniu wyjazdowym, co pozwoliło napawać optymizmem w kolejnych meczach rundy jesiennej. Nic bardziej mylnego - zwycięstwo w pierwszej kolejce było jedynym w całej rundzie. Do zdobyczy punktowych dołożyli jeszcze dwa remisy, a 5 pkt. to zdecydowanie mniej niż zakładała Burza przed startem ligi.

Zobacz również: Podsumowanie rundy w B-klasie.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform